Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Literatura pro ženy nemusí být jen sladkobolná

Literatura pro ženy nemusí být jen sladkobolná

Už jste dočetly poslední stránku knížky na svém nočním stolku a přemýšlíte, čím doplnit knihovničku? Máme pro vás několik tipů z nakladatelství www.ifp-publishing.cz.

 

O čem ženy píšío cem zeny pisi

Existuje specificky ženský svět? A specificky ženský a mužský pohled? Otázky, které jsou předmětem mnoha debat, těžištěm mnoha diskusí. Může jedno pohlaví nahlédnout do světa toho druhého? Určitě ale existuje mnoho rovin jednoho světa, který je tomu druhému ukryt. Naše nakladatelství si vytyčilo za cíl nahlédnout za oponu ženského světa literárního a obrátilo se na české autorky s návrhem podílet se vydání sbírky povídek na téma „O čem ženy píší“.

Z mnoha kvalitních příspěvků, které dorazily na adresu nakladatelství, se jich ve sbírce objevuje dvacet tři. Najdete zde nejen autorky známé, např. Olgu Walló, Irenu Fuchsovou, Evu Hauserovou, Ivu Pekárkovou, Věru Noskovou a další, ale i ty začínající. Součástí knihy jsou malé medailonky představující jednotlivé autorky. A teď už je jen na čtenáři, aby zjistil, o čem ženy píší.

Předmluvu napsala Olga Sommerová.

Cena: 229,- Kč

 

 

JIŘÍ TRAXLER – Já nic, já muzikant ...na penzija nic ja muzikant

Jiří Traxler (nar. 1912, Tábor), pianista, hudební skladatel, textař a aranžér, slavná osobnost krásného období třicátých let minulého století. Za svou hudební dráhu v Československu napsal a nahrál spoustu písní, z nichž se některé staly skutečnými šlágry a jsou známé a hrané dodnes – například písně Bloudění v rytmu, Jedu nocí nebo Hádej, hádej. Jako autor, aranžér a textař spolupracoval Jiří Traxler s Jaroslavem Ježkem, s R. A. Dvorským a dalšími osobnostmi tehdejší doby. Psal hudbu nejen pro divadlo a muzikály, ale i k filmu, například pro dosud poplulární film Eva tropí hlouposti s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavních rolích (režie Martin Frič). Jeho hudba zazněla také v mnohem mladší Svěrákově Obecné škole. Pro svou angažovanost na poli jazzu a taneční hudby však musel Československo po roce 1948 opustit. V literární sféře na sebe upozornil nejen spoustou písňových textů, ale i autobiografickou knihou Já nic, já muzikant, vydanou v Sixty-Eight Publishers roku 1980. Jako pozdrav z kanadského Edmontonu, kde nyní ve věku devadesáti šesti let žije, posílá Jiří Traxler svou poslední knihu, Já nic, já muzikant na penzi. Jde o směs jeho prózy a poezie zahrnující témata vážná i nevážná, vyprávěná s nenapodobitelným humorem, nadhledem a krásnou češtinou, kterou čas strávený v cizině nijak neobrousil. Díky stylu, noblese a oparu poetičnosti je čtení knihy požitkem, který dnes rozhodně není běžný.

Předmluvu napsal pan Ondřej Havelka! 

Cena: 199,- Kč

 

 

TERRI IRWINOVÁ – Steve & jásteve a ja

Steve Irwin, postava známá ze série televizních seriálů také pod jménem Lovec krokodýlů. Proslul zejména svou prací s nebezpečnými zvířaty a často kaskadérskými kousky s krokodýly. I v naší televizi vysílali (některé stanice stále vysílají) seriály o jeho obdivuhodné práci s plazy a s australskou faunou vůbec. V Austrálii založil zoologickou zahradu a díky uvedeným seriálům se stal skutečně slavným. V roce 2006 nešťastnou náhodou zemřel při potápění; po všech jeho odvážných kouscích jej nakonec zabilo poměrně mírumilovné zvíře – rejnok. Po jeho smrti napsala jeho žena Terri Irwin tuto knížku, ve které velmi hezky, vtipně a čtivě popisuje společný život až do smutného konce.

Cena: 349,- Kč

 

www.ifp-publishing.cz

Redakce


11.2.2009   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 14   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Literatura pro ženy nemusí být jen sladkobolná

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Ota
Ota - 12.2.2009 10:01

Snapeová: průkazku mám už léta krize nekrize ... a dělám to tak, že když se mi něco hodně líbí tak si to pak finálně koupím....

 
Ota
Ota - 12.2.2009 10:00

ijaku: hádej ... ale moje jméno to není, ale dlouholetá přezdívka ano ....

 
ijaku
ijaku - 11.2.2009 20:24

Ota: A pod jakým pseudonymem píšeš ty? smajlik - 68

 
Snapeová
Snapeová - 11.2.2009 18:59

Moje kamarádky naprosto nechápou, že jsem ochotná "vyházet" takovejch peněz za něco, co odložím do poličky. Ale já se ke svým knížkám vracím. Mám tu skvosty, které jsem četla třeba 4x a už se těším, jak je zmůžu po páté :-)
Finanční krize mě donutila uvažovat o průkazce do knihovny. Nicméně zatím ve mě bojuje touha si knížku "jen" přečíst s touhou knížku vlastnit.
Uááá, rozhodování je ták těžké ...

 
illča
illča - 11.2.2009 18:44

Když jsem byla na mateřské četla jsem "harlequinky" smajlik - 34 - a vůbec se za to nestydím, po celodenním lopotění s děckama nebyla nálada na nějaké hlubokomyslné knihy.
Knihovnu máme také rozsáhlou ( ty harlequinky tvoří opravdu jen zlomek) a knihy stále kupujem. Manžel má rád literaturu faktu - já cokoliv.
Na základní škole jsme museli mít čtenářský deník - byla jsem už tehdy náruživý čtenář a kromě povinných knih jsem četla i knihy rodičů a vzpomínám, že jsem tam nejednou měla poznámku od učitelky - " čti knihy vhodné pro svůj věk" smajlik - 68 - no bodejt - např ve čtvrté třídě jsem si tam zapsala knihu od Valji Stýblové Na konci aleje, což je příběh z domova důchodců.

 
Ota
Ota - 11.2.2009 16:36

elephant: Jéjejéje .. uplně mě je stydno ... ano Styron ......
marně přemýšlím kaj se mě tam připletl snad s tím Irwinem

 
elephant
elephant - 11.2.2009 12:39

Ota: souhlas s oběma příspěvky. až teda na toho autora Sophiiny volby smajlik - 58 Tu napsal Styron.

 
Ota
Ota - 11.2.2009 11:10

jinak ženská literatura pokud nemá za téma "specificky ženskou literaturu" se nijak neliší od "mužské literatury" a každý kdo tvrdí že knihy nepíší lidé ale "ženy" a "muži" je u mě s odpuštěním idiot......... případně, že existuje něco jako ženský a mužský styl ... Stačí si přečíst Sophiinu volbu od Irvinga nebo naopak nějakou drsnárnu od Oatesové .... a hnedličko je jasné, že chlap může napsat ženskou knihu a žena napsat drsnou prasárnu smajlik - 33

Mimochodem - Polovinu růžové knihovny píšou chlapi pod pseudonymem......smajlik - 42

 
Ota
Ota - 11.2.2009 11:05

popravdě Steve Irwin mě neskutečně štval,smrt jsme mu nepřál, ale jak pobíhal s kojencem v jedné ruce kolem 5 metrového krokodýla aby byla dobrá propagace a dolary se sypaly nebo jak prudil zvířata že po nich pořád lez, za kdeco je chytal ....... to mě tedy přišlo nefér, pro zvířata stresující a celkově takové cirkusácké .....

 
Almega
Almega - 11.2.2009 9:00

Na to,abych si koupila každou knihu,která mě zajímá nemám ani prachy, ani prostor,takže chodím do knihoven.Každý týden přinesu cca 10 knih, a stejně už v pátek nemám co číst...Až uvidím v knihovně výše uvedené knihy,tak je skouknu,jestli jsou i pro mě čtivé.

 
Aja
Aja - 11.2.2009 8:22

Zrovna teď jsou na knihy třeba v Tescu slevy. A protože přeceňují ti, kteří tomu vůbec nerozumí a zlevňují podle líbivosti a barevnosti přebalu než podle obsahu, dá se i leccos ulovitsmajlik - 58

 
dadka
dadka - 11.2.2009 8:09

Miluju knížky, jakmile vstoupím do prodejny knih, jsem ztracená.Manžel čte jen odbornou literaturu, knihy pouze o dovolených, já mám pořád nějakou knížku rozečtenou a k některým se i několikrát vracím. Děti jsme odmalička vedli k lásce ke knihám a zůstalo jim to, mě k tomu vedl otec. Pamatuji si na moji první návštěvu knihovny, kam mě zavedl otec, bylo mně 5 let a já si vybírala knížky na čtení a byla jsem hrozně důležitá.Teď přes net navštěvuji i antikvariáty a hledám tam literární skvosty.

 
elephant
elephant - 11.2.2009 8:06

trpajzlik: Ale budou smajlik - 58 Tedy pokud se ještě můžu počítat mezi "mladé" smajlik - 55 Na svou knihovnu jsem hrdá a stále rozšiřuju smajlik - 68

 
trpajzlik
trpajzlik - 11.2.2009 7:53

Knihy miluji od dětství, naštěstí i můj manžel, vedli jsme k tomu děti, teď vnučky. Knihovnu máme rozsáhlou, ale bohužel ceny knih stále stoupají a mladí je asi kupovat nebudou. Dnešní publikace pro děti smajlik - 47
Na výše uvedené tituly se podívám v knize. Dík za tipsmajlik - 94

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.