Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Luxusní vydání Máchova Máje osloví milovníky krásných tisků a grafik

Luxusní vydání Máchova Máje osloví milovníky krásných tisků a grafik

Mezi knižní klenoty se jistě zařadí exkluzivní vydání básně Karla Hynka Máchy Máj. Kniha vytištěná na velkolosinském ručním papíře vychází jako příležitostný tisk v limitovaném nákladu 200 kusů, z toho prvních 20 v luxusní vazbě z pravé kůže. Bibliofilii se čtyřmi originálními grafikami Kristiána Kodeta vydává společnost Excellens paper při příležitosti blížících se oslav dvoustého výročí básníkova narození.

Na vydání knihy se kromě společnosti Excellens paper významně podílí také Obec spisovatelů, Ruční papírna Velké Losiny a zejména Klub 3. tisíciletí Soni Kodetové, věnující se aktivnímu životu seniorů a jejich celoživotnímu vzdělávání. Právě na jeho záslužnou činnost bude věnována i část výtěžku z prodeje. Předsedkyně Klubu Soňa Kodetová očekává zájem především z řad sběratelů, ale i milovníků krásných tisků a originálních grafik.

Jak dále upozorňuje Soňa Kodetová, výjimečné vydání Máchova Máje je zároveň prvním počinem v rámci velkého oslavného projektu „Rok Karla Hynka Máchy 2010“, věnovaného dvoustému výročí Máchova narození.  Oslavymáj zaštítil prezident republiky Václav Klaus. Ten přislíbil i svoji osobní účast na slavnostní prezentaci bibliofilie, na níž mu bude předán výtisk Máje číslo 1.

Slavnostní prezentace Máje se uskuteční 12. května 2009 od 17 hodin v prostorách Letního refektáře Strahovského kláštera. Vystoupí na ní houslový virtuóz Pavel Šporcl. Mezi hosty bude jeho žena, herečka Bára Kodetová, spolu s mnoha dalšími osobnostmi české kulturní a společenské scény. Součástí akce bude i benefiční dražba na podporu činnosti Klubu 3. tisíciletí Soni Kodetové. Svá díla do ní věnovali Kristián Kodet a malířka a výtvarnice Ivana Štenclová.

Uměleckou knižní vazbu prvních 20 výtisků realizoval Jiří Fogl ze Žamberka, uznávaný mistr svého oboru, který zhotovil například i nádhernou vazbu reprintu Kodexu Gigas ze 13. století. Všech 200 knih je tištěno na grafickém ručním papíře z nejstarší dosud fungující papírenské manufaktury ve Velkých Losinách. Papír je zde vyráběn tradiční metodou ručního čerpání nepřetržitě již od roku 1596. Každý tisk obsahuje čtyři osobně číslované a signované originály něžných grafických listů Kristiána Kodeta.

Milovníci krásných tisků a grafik mohou získat vybraný výtisk Máje už teď. Bibliofilie je mimo jiné dostupná od 25. dubna 2009 na www.rucni-papir.cz. Objednat ji lze také na e-mailu: objednavky@rucni-papir.cz.

Redakce


30.4.2009   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 7   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Luxusní vydání Máchova Máje osloví milovníky krásných tisků a grafik

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
ijaku
ijaku - 1.5.2009 8:24

talenka: Jo, tak mně se ten deník dostal do rukou až teď, to víš kovářova kobyla...smajlik - 34

 
talenka
talenka - 30.4.2009 23:58

Almega: píšou, na těch stránkách, co je ten odkaz smajlik - 105

 
talenka
talenka - 30.4.2009 23:58

ijaku: teprve nedávno? smajlik - 6 dyť to už učej na střední... Máchovy deníky, to je počtení smajlik - 42smajlik - 34

 
Almega
Almega - 30.4.2009 22:01

Nikde nepíšou,kolik že to bude státi???

 
ijaku
ijaku - 30.4.2009 21:24

Nedávno jsem se dozvěděla, co byl Mácha vlastně zač smajlik - 76 Každý si říká. Mách poeta smajlik - 76 Prd! Byl to zhýralec, žárlivec, enom smajlik - 73 nejradči u kamen, ze předu, ze zadu smajlik - 76smajlik - 68

 
adelka1
adelka1 - 30.4.2009 10:48

koukla jsem na to, premýslím jestli si ji mám objednatsmajlik - 26 je to krásasmajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
orinka
orinka - 30.4.2009 9:17

všecko pěkné, ale Kristián Kodet mě poněkud odrazuje od toho, abych se začla o knížku zajímat...smajlik - 66

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.