Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Kniha „Zdravá výživa pro každý den“

Kniha „Zdravá výživa pro každý den“

Praktická kniha od renomovaných odborníků s neskandálním, o to více však použitelným obsahem „Zdravá výživa pro každý den“, jejímiž autory jsou členové Fóra zdravé výživy (FZV), se dostává v těchto dnech na pulty knihkupectví jako čerstvá novinka nakladatelství Grada. Každý se díky ní může přesvědčit, jestli jsou jeho znalosti v souladu s doporučením, zda jsou různé informace kolující po internetu nebo mezi známými pravdivé a jak skutečně ozdravit jídelníček sobě, svým dětem i partnerovi. Vědecké informace jsou podány ve formě dostupné všem čtenářům.

„Při psaní bylo naším cílem zejména vyvrátit nepodložené mýty o výživě, které se  bohužel stále dokola v naší společnosti objevují. V knize najdete nejen přehled nejzávažnějších rizik a chyb, jichž se ve stravování dopouštíme, ale také praktické informace, např. o redukční dietě nebo správném stravování specifických skupin, jako jsou děti, sportovci a senioři. Kniha je základem pro ozdravění životního stylu, který je – ač to zní stále dokola - nejlepší prevencí civilizačních onemocnění,“ okomentoval za členy FZV cíl knihy jeho předseda
Prof. Ing. Rudolf Poledne, CSc.

Členové Fóra zdravé výživy se v poslední době zabývali v rámci svých širokých aktivit i recenzemi několika desítek knih o výživě a zdravém životním stylu dostupných v našich knihkupectvích. Známý citát Karla Čapka pro kritiky říká: Kritizovat, to je usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bychom to dělali my, kdybychom to dovedli. Výsledkem recenze děl jiných je tudíž kniha vlastní. Je přizpůsobená českým poměrům, převádí doporučení odborníků do praktické roviny tak, aby byla pro čtenáře srozumitelná a hlavně v běžném životě použitelná,“ vysvětluje MUDr. Jan Piťha CSc., místopředseda FZV a preventivní kardiolog z IKEM.

Kniha je rozdělena do osmi kapitol. První z nich hodnotí vývoj stravovacích doporučení za poslední desítky let a vyvrací názor řady laiků, pacientů i lékařů, že se doporučení v oblasti výživy neustále mění. Další kapitoly se věnují významu živin a potravin ve výživě člověka, nejčastějším chybám ve stravování, výživě specifických skupin, jako jsou děti, senioři a sportovci, prevenci srdečně-cévních onemocnění pomocí správné životosprávy a vzájemnému působení potravin a léků. Knihu uzavírají nejčastější mýty v oblasti stravování a jejich uvedení na pravou míru.

Fórum zdravé výživy je občanské sdružení, dlouhodobě se zabývající ovlivňováním a edukací nejširší veřejnosti v oblasti zdravého životního stylu. Mezi členy občanského sdružení jsou významní odborníci z oblasti výživy, technologie potravin, nutričního poradenství, interní medicíny, gastroenterologie a pediatrie se zaměřením na obezitu. Cílem Občanského sdružení Fórum zdravé výživy je edukace a osvěta, poskytování poradenských služeb a usnadnění orientace v nabídce potravin a nápojů. 

 

Více informací na www.fzv.cz.

Redakce


17.6.2009   Rubrika: Zdraví a krása   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kniha „Zdravá výživa pro každý den“

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 17.6.2009 17:54

Kniha je kniha ,ale dobrý papáníčko,to je něco!!!

 
sharon
sharon - 17.6.2009 9:09

bez takové knihy se fakt obejdu......smajlik - 58

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.