Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Inspirace k vaření není nikdy dost

Inspirace k vaření není nikdy dost

Stává se vám občas, že vám dojde inspirace a nevíte, co uvařit k večeři či k nedělnímu obědu? Mnoho žen často bývá „v zajetí“ několika jídel, která s železnou pravidelností střídají, i když by rády vyzkoušely něco nového a zajímavého, co by jejich rodinný stůl obohatilo. Často však chybí nápady nebo chuť pustit se do nějakého experimentování s nejistým výsledkem.

V takových chvílích většinou přijde na řadu osvědčená kuchařská kniha, kde člověk najde inspirace dost a dost. My bychom vám dnes rádi představili dvě skvělé kuchařky, které vás poutavě, hravě a hlavně nápaditě seznámí se spoustou vynikajících receptů, kterými zcela určitě potěšíte chuťové buňky vašich rodinných strávníků.

 

Velká domácí kuchařka i se školou vařeníkuchařka

V této užitečné kuchyňské pomocnici najdete více než 2 000 receptů a několik stovek krásných fotografií. Ovšem není to kuchařská kniha jen tak ledajaká. Její zvláštností je i kapitola Škola vaření, ve které se na ukázkovém receptu dozvíte základní postupy vaření, pečení a konzervování potravin. Najdete zde i množství rad, jak se vyvarovat chyb, případně jak již vzniklé chyby napravit.

Díky této kuchařské knize se naučíte vařit doslova s rozletem a s vlastní fantazií, při které budete kombinovat různé chody a přílohy tak, aby byl výsledek vždy zaručený.

Knihu vydalo vydavatelství Slovart a je kolektivním dílem několika autorů, obsahuje 528 stran a v internetovém knihkupectví www.beletrie.eu ji můžete zakoupit za cenu 349,- Kč.

 

 

 

Další kuchařská kniha potěší všechny milovníky sladkého.  

 

Velká domácí cukrářka vás zasvětí do tajů cukrářského řemesla

V knize Velká domácí cukrářka najdete tradiční i speciální recepty na vynikající domácí koláče, zákusky a rozličné cukrovinky. Kniha obsahuje také školu pečení pro základní těsta: kynuté, listové, křehké a piškotové. Je napsaná velmi srozumitelně, způsobem vhodným nejen pro profesionály, ale i pro naprosté začátečníky v cukrářkapečení.

Kromě receptů se čtenář dozví i mnohá tajemství z výroby sladkého pokušení. Následující tematické kapitoly domácí cukrářky vás provedou například zapomenutými staročeskými specialitami či zajímavými recepty z cest po světě, představí vám rodinné cukrářské klenoty autorky nebo recepty, které ráda dělá na Vánoce a Velikonoce, oblíbené recepty z ovoce, pomohou vám připravit domácí zmrzlinu, sladký dárek pro oslavence a třeba i luxusní nedělní snídani. Sliny se vám budou sbíhat, už když si ve Velké domácí cukrářce budete jenom listovat a prohlížet fotografie.

Autorkou knihy je Pavlína Berzsiová, vydalo ji vydavatelství Slovart a obsahuje 448 stran. Zakoupit ji můžete rovněž v internetovém knikupectví www.beletrie.eu za cenu 449,- Kč.

Udělejte radost sobě a svým blízkým a obohaťte svou knihovnu o tyto skvělé kuchařské knihy, díky nimž zažijete pěkné chvíle u rodinného stolu. O obě publikace můžete na našem magazínu nyní i soutěžit.

www.beletrie.eu

Komerční článek


21.9.2009   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 11   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Inspirace k vaření není nikdy dost

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Juana
Juana - 27.10.2009 23:37

sharon: copak před deseti lety, tchýně je dělávala ještě za komunistů, a je to pořád ten samý recept, zrovna před pár dny jsem ho někde četla jako děsnou novinkusmajlik - 16

 
činčila
činčila - 26.10.2009 22:07

tak tu cukrářku bych chtěla k Vánocům smajlik - 60

 
sharon
sharon - 21.9.2009 14:03

Mamina6: nebudeš mi věřit, ale špekáče na pivě jsem dělávala už tak před 10ti lety.....byl to hit !smajlik - 58

 
trpajzlik
trpajzlik - 21.9.2009 13:58

terenniberuska: ty také ráda mlsání? smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 47

 
terenniberuska
terenniberuska - 21.9.2009 13:11

smajlik - 31tak kuchařku používám též na kuknutí ale ta velká domácí Cukrářka , by mě moc a moc zajímala,chtěla bych se hlavně vylepšit právě v pečení sladkých dobrotek,takové domácí mám strašně rádasmajlik - 47smajlik - 45

 
Almega
Almega - 21.9.2009 13:05

U takové kuchařky se taky najím očima a pak už nemusím nic vařit.....Včera jsem našla v lese kotrč,polívčička už je uvařená-ňam,i bez knihy...Bohužel letos ty mrchy houby u nás nerostly,asi je moc sucho?

 
♥Mamina6♥
♥Mamina6♥ - 21.9.2009 10:33

sharon: jojo, taky tak.MM vždy kouopí, já kouknu a uvážím, zda je z toho něco dělat budu/nebudu...ale většinou jo, máme odtuď oblíbené jídlo-špekáčky na pivěsmajlik - 60smajlik - 60

 
sharon
sharon - 21.9.2009 9:50

já teď kupuju ty malé sešitky cca 5kč, prolistuju a sem tam něco vyzkouším, jsou to recepty od lidí, tak snad dobře vyzkoušené, jinak mám svoji fantazii a za ta léta co vařím snad všem i chutná..smajlik - 16

 
monja
monja - 21.9.2009 9:41

smajlik - 99já většinou čerpám tady, podle kuchařky moc nevařím....

 
trpajzlik
trpajzlik - 21.9.2009 9:39

smajlik - 34Bridgetj: sorry, ale ty máš někdy zajímavé názorysmajlik - 34
To já zase mám raději knihu, kuchařka se vždycky hodí a mnohdy se najím jen tím, že si ji prolistuji smajlik - 19obrázek - 194(6).gif

 
Bridgetj
Bridgetj - 21.9.2009 8:56

Tak já hodně často projíždím svoje oblíbené net stránky. Hodně čtu i diskuzi, takže vím jestli to stojí za to se s tím pachtit a kolikrát recept ještě někdo poupraví. JInáč knížek (kuchařek) mám doma dost, ale nekoukám do nich. Umazala bych je. Kdežto papír vytisknu a když je špinavý, vyhodím a vytisknu nový.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.