Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Knihy, které si vaše děti určitě zamilují

Knihy, které si vaše děti určitě zamilují

Vzpomínáte na dobu, kdy jste byly malé děti a na vánoční dárky, na které jste se těšily? Určitě mezi nimi nesměly chybět hračky, pro větší děvčata nějaká paráda, pro kluky třeba modely letadel či elektrické vláčky.

Většina z nás se také těšila na knížky. Pohádkové, tajuplné, strašidelné i dobrodružné příběhy jsme pak hltali při svitu baterky pod peřinou a nebylo síly, která by nás dokázala od rozečtené knihy odtrhnout.

Navzdory dnešním technickým vymoženostem, široké televizní nabídce i počítačovým hrám, mají i u dnešních dětí knížky nezastupitelné místo. Možnost přenést se ve vlastní fantazii do úplně jiného světa, nechat se pohltit napětím… Tomu jen málokteré dítě odolá. A přiznejme si, že je hlavně na nás, dospělých, abychom dokázali děti beletrie - hradk lásce ke knihám přivést.

A právě Vánoce jsou skvělou příležitostí. Pěkná knížka by neměla chybět pod žádným vánočním stromečkem. Máme pro vás několik tipů z nabídky internetového knihkupectví beletrie.eu, kterými zcela jistě své nejmenší potěšíte.

Hravé knížky pro nejmenší čtenáře

Děti školkového věku rády něco tvoří a vyrábějí. Vyberte z naší nabídky knížku, která potěší právě toho vašeho kloučka či dívenku.

Hravá havět: Modeluj si – v knížce je obsažena modelína a návod, jak si vymodelovat zvířecí kamarády. Pokud vaše dítě dává přednost skládání puzzle, určitě se mu bude líbit například kniha Objevuj a skládej: Hasiči, jež obsahuje celkem osm skládanek. Strašidelný hrad je zase pohádkový příběh doplněný o trojrozměrný model hradu včetně postaviček strašidel a duchů. Malé holčičky určitě potěší Domeček pro panenky – panoramatické beletrie - zlatáleporelo.

Pro děti mladšího školního věku můžete sáhnout například po čtenářské klasice, kterou si mnozí z nás určitě pamatují. Příběhy o Neználkovi. Neználek na Měsíci představuje sci-fi pro děti od devíti let a dnešním dětem se bude určitě líbit stejně, jako se kdysi líbil jejich rodičům i prarodičům.

Mladším dětem, ale i jejich rodičům a prarodičům určitě udělá radost nádherná Zlatá kniha pohádek z vydavatelství XYZ. Labutí král, Budulínek, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Čertův švagr... Celkem osm desítek nádherně ilustrovaných pohádek čeká na příjemnou večerní atmosféru, kterou milují všechny děti bez rozdílu. Vždyť po pohádce, kterou před spaním čtou maminky či babičky se vždycky tak pěkně usíná.

Starší školáky určitě potěšíte publikací Svět kolem nás, ve které jsou čtivou a srozumitelnou formou představeny nejrůznější oblasti lidského života a vědění. Kniha je doplněna množstvím nádherných ilustrací a fotografií a stala se z ní doslova pokladnice a studnice vědomostí a poznání světa a lidstva. Rozhodně by neměla chybět v žádné knihovničce školního dítěte.

To byla jen malá ukázka, co internetové knihkupectví www.beletrie.eu nabízí. Na jejich stránkách najdete inspirace na knižní vánoční dárky mnohem více. Navštivte toto knihkupectví z pohodlí svého domova a v klidu vybírejte tituly, kterými potěšíte své blízké.

Příjemné prožití adventního času vám přeje

www.beletrie.eu

Komerční článek


7.12.2009   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Knihy, které si vaše děti určitě zamilují

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 7.12.2009 18:41

I u nás se dávají darem pod stromek knížky...Ty haldy knih,které už máme,jsou všude,ale stále se těším na nějaké nové(a to ještě chodím do x knihoven...)Dětem jsem předčítala odmala,a ty půlhodinky před spaním byly moc hezké...čtou obě,i když né tolik,co já...

 
Snapeová
Snapeová - 7.12.2009 11:34

Moje mamka včera někde vyhrabala knížku po mě - Veselé Vánoce. Autor Walt Disney. Dcera byla totálně nadšená. Jak ji musím na čtení ukecávat, tak tady sedla a četla a četla a četla. Přemýšlím, že se ještě po nějaké takové podívám.
A už hledám inspiraci pro sebe pod stromeček :-) Jednu bych měla, ale ta u nás bohužel vyjde tuším až v únoru :-(

 
Jarča*
Jarča* - 7.12.2009 11:06

U nás taky knížka pod stromečkem nesmí chybět, snažím se honit dceru od počítače a televize, aby si četla. Je jí 10, takže už si čte sama, ale nejradši má stejně, když si čteme spolu. A zdá se, že jsem jí snad lásku ke knížkám aspoň trochu předala, protože minulý měsíc se taky na svoje přání přihlásila do knihovnysmajlik - 3

 
kat
kat - 7.12.2009 8:46

Tak já knihy miluju, jsem vášnivá čtenářka a utratím za knihy hodně peněz. Každý rok měl syn pod stromkem nějakou knížku, kterou jsem mu pak četla...Letos už je to konečně jiné, dočkala jsem se.
Přál si knihu dokonce sám (chodí do 1 řídy) přál si tedy komiksového spidermana..no budiž, bude ji mít...ale koupila jsem mu i knížku s velkými písmenky pro první čtení..už ted obstojně slabikuje. Je to příběh ze školy, takže i jemu snad bude blízký. Těším se jak bude reagovat. Byla bych ráda, kdyby měl ke knihám vztah...vždyt ponořit se do knížky do příběhu je tak krásné. Byly ze školou i v knihovně...přišel nadšený, že by tam rád chodila vyprávěl co tam viděl za knížky...zítra tam jdou zase...už dostane sebou peníze na přihlášku....a příště půjdem už spolusmajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.