Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Fenomén Alenky v Říši divů

Fenomén Alenky v Říši divů

Kdo by neznal příběh dívky jménem Alenka, která se rozhodne následovat bílého králíčka do králičí nory, kde ji pak čeká zážitek, na který se hned tak nezapomíná! Fantastický svět plný pozoruhodných postav, jakými jsou Bílá královna a Kloboučník... to je Alenka v Říši divů.

Málokdo už ale ví, že tento příběh je dílem anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ho údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Celý příběh byl veřejností po čase označen za mimořádný a přerodil se v klasiku, kterou znají čtenáři po celém světě.

Mladá Alenka byla vychována ve světě plném jistých pravidel, kterými se všichni řídí. Netuší ale, že je tajně spjata ještě s úplně jiným světem, čarovným a prapodivným. Světem, ve kterém si králíci oblékají vesty a kde květiny umí mluvit. Tato říše je mezi jejími obyvateli nazývána Podzemí. Samozřejmě i v příběhu, jakým je tento, se utká dobro v podobě Bílé Královny se zlem, které zobrazuje Královna Srdcová. Jedině Alenka může opět nastolit rovnováhu mezi těmito dvěma elementy.

Tento populární příběh, který si napříč generacemi našel spoustu příznivců, přichází nyní do našich kin ve filmové podobě. Že to bude opravdu rodinná filmová lahůdka, dokazuje už samotná režie, které se ujal populární Tim Burton. Film budete mít dokonce možnost zhlédnout ve vybraných kinech ve formátu 3D a to už stojí za to.

K příběhu se váže nejen nový film, ale také zajímavá kniha s názvem Alenka v Říši divů Obrazový průvodce. Kniha svého čtenáře zavede do úžasného světa Podzemí, kde se bude moci setkat a blíže seznámit s jednotlivými postavami. I když se k filmu nedostanete, kniha zaručí, že budete moct prožít společně s Alenkou její největší dobrodružství, při kterém se naučí, že nic není nemožné a při němž se sny stanou skutečností.

Knihu vydává nakladatelství Egmont a už nyní je k dostání u všech knihkupců v ČR. Začtěte se společně se svými dětmi do kouzelného dobrodružství, podívejte se podrobně na obrázky všech postav z filmu a zkuste si představit, jaké by to bylo být v kůži Alenky a všechny tyto postavy při svém putování Podzemím potkat... Vaši fantazii podpoří nádherné fotografické ilustrace, které v knize jsou.

Redakce


9.3.2010   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 15   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Fenomén Alenky v Říši divů

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Madietta
Madietta - 9.3.2010 21:36

JarkaP: Viděla jsem to a je to naprosto o ničem, úplně bezkrevný film, vůbec v tom Burtona nepoznávám (natožpak Alenku). smajlik - 48 Ani ty 3D efekty tam nebyly nijak slavné a Johnny Depp předváděl posté stejnou kreaci. Ale hlavní představitelka je hezká a pěkně se na ni kouká. smajlik - 19

 
Lisa
Lisa - 9.3.2010 15:00

majucha: knížku jsem dostala jako malá a nic mi neříkala. Teprve výrazně později jsem jí přišla na chuť.
Části z básničky Lysperní jezeleni se vírně vrtáčejí v mokřavě, vetchaří hadroušci jsou roztruchleni a selvy syští tesknoskuhravě jsou ideální přístupová hesla.

 
orinka
orinka - 9.3.2010 14:03

majucha: já už to viděla v několika verzích, jak šly v tv, ale upřímně se přiznám, že je mi to hodně cizí. I když je to skutečně zajímavé. Ale když pohádka, tak aby tam byla kouzla, strašidla jaksepatří, prostě naše národní. I když...jsou pohádky, na které musím mít náladu, třeba od Scheinpflugové, Kouzelné pavučí, Moravské od Kuldy, nesmím zapomenout na Diamantovou sekeru a Krásu nesmírnou. Ta Alenka je pro mě z jiného světa.

 
Sofffie
Sofffie - 9.3.2010 13:01

Nevím, já mám ráda dobré fantasy příběhy a sci-fi taky, ale Alenka a Čaroděj ze země Oz jsou pro mě ujeté fantasmagorie, které nestrávím, nedočetla jsem obojí dál než na desátou stránku a ač jsem velký filmový fanoušek, koukat se na to také nemůžu. Tady navíc vstoupil do hry i Tim Burton a ten je buď totální magor, nebo je v jednom kuse zkouřenej (možná obojí najednou). smajlik - 36

 
Anni
Anni - 9.3.2010 12:50

Alenku v risi divu jsem jako dite vubec neznala a pozdeji, kdyz se mi dostala do ruky, nejak jsem ji nepochopila...nic mi to nerika ani jako pohadka /videla jsem kdysi kreslenou/smajlik - 26

 
dadka
dadka - 9.3.2010 11:42

Ač jsem velká čtenářka, Alenku v říši divů jsem nečetla,dostala jsem se přes pár stránek a vůbec mně to nic neříkalo.

 
kareta
kareta - 9.3.2010 11:40

Linda: nápodobně, peter pan, alenka v říší divů a pinokio a podobné žánry ne! Hary Potter a Pán prstenů- stačila mi upoutávka a taky nic. smajlik - 26

 
Bellana
Bellana - 9.3.2010 10:42

Četla jsem Alenku dětem, když měla dcera pět a syn osm. Oběma se líbila. Hobita dostali ke čtení asi v deset. Teď mi na oplátku dávají číst Zeměplochu.smajlik - 2 Máme tyhle příběhy z vymyšleného světa rádi, ať už je to dobrá fantasy nebo sci-fi.

 
Jarča*
Jarča* - 9.3.2010 9:43

Linda: PEGG: no, já když jsem Alenku četla jako dítě (chodila jsem do knihovny a přečetla kde cosmajlik - 68), tak mě taky nějak zvlášť nezaujala - zalíbila se mi, až když jsem jí viděla s malou jako kreslenou pohádku.

 
PEGG
PEGG - 9.3.2010 9:39

Linda - 9.3.2010 9:17 smajlik - 56 jsem na tom stejně.

 
Linda
Linda - 9.3.2010 9:17

Alenku jsem jako díte videla v divadle a vubec jsem jí nepochopila. Pozdeji jsem se ji snazila precíst, ale dosla jsem k nejaké 4-5 kapitole a vzdala jsem to. Nakonec jsem se s ní potkala asi pred 2 lety kdyz dcera jí mela precíst v anglictine a priznám se, kontrolovala jsem dcerinu anglinu a kaslala na obsah.... me to nic neríká a nechápu to smajlik - 26. Ale asi nemám pochopení pro nadprirozeno, protoze ani Pán prstenu me nenadchnul, jeste ta kjsem byla shopna videt Nekonecný príbeh. Proste tenhle zánr není pro me.

 
Almega
Almega - 9.3.2010 8:45

Tuhle knihu jsem nikdy nečetla.Mojí oblíbenou knihou byl Čaroděj ze země OZ,tehdy v 60. a poč. 70.let toho měli v dětském odd.knihovny spoustu.Když jsem si jí chtěla půjčit nedávno,tak v celém městě mají jednu knihu a ještě až z 80.let....Chtěla bych si ještě jednou přečíst tu starou,ale zatím jsem ještě antikvariát nenavštívila...

 
štoudev
štoudev - 9.3.2010 8:24

U nás se takovéto pohádky nikdy nevyskytovaly. Byla jsem odchovaná na Němcový, Erbenovi a našich spisovatelích, ale třeba Alenka nebo Malý Princ doma nikdy nebyly. Když to běelo v tv, tak to naši přepli jinam. Docela mě to mrzí, že jsem to nikdy nečetla ani neviděla...smajlik - 63

 
Jarča*
Jarča* - 9.3.2010 8:02

S dcerou se chystáme na film, akorát podle toho, co jsem o něm četla, to není přímo podle knížky, ale je to fikce, kdy je Alence už devatenáct a do Říše divů se vrací - docela by mě zajímalo, jestli to už někdo viděl.

 
martuš
martuš - 9.3.2010 0:42

překrásná pohádka i pro dospělésmajlik - 47 na knihu se už velmi těšímsmajlik - 74smajlik - 35smajlik - 31

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.