Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Doplňte si knihovničku

Doplňte si knihovničku

Řadíte se k vášnivým čtenářům a i na vás dolehla současná krize, která vás nutí šetřit, kde se dá, a na nákup nových přírůstků do vaší domácí knihovničky vám nezbývají finance? Internetové knihkupectví www.beletrie.eu pro vás nyní připravilo nabídku knih s výraznou slevou, z nichž si možná vyberete.

Zmrzačená - O utrpení a odvaze vzepřít se osudu (Khady):


Khady vyrůstala u babičky v malém senegalském městečku v rodině, kde vládla velmi přísná výchova. K tradicím patřila i rituální obřízka, kterou musela malá Khady podstoupit ve věku sedmi let. Nikdy nezapomene na strašlivou bolest, na krev, nesnesitelné utrpení a pocit, že život pro ni skončil. Zatímco muži u příležitosti této "oslavy" venku podřízli berana a hodovali, holčička celé dny proležela v horečkách jako ochrnutá a přála si zemřít. Co provedla, že musela krutě trpět? Na tak otřesný zážitek není možné zapomenout a Khady jej s sebou nese po celý život. I její další osud se odvíjí v duchu prastarých tradic, které nedbají na lidská přání a žena je podle nich pouze figurka na šachovnici. Jednoho dne odejde třináctiletá Khady pro vodu k obecní studni, a když se vrátí, zjistí, že ji mezitím otec a bratři v mešitě provdali za neznámého bratrance - o dvacet let staršího muže, k němuž necítí nic, jen strach a odpor. A návdavkem se jí dostane pár dobrých rad: Poslouchej, co ti manžel řekne, nikam nechoď, na kamarádky zapomeň a nikdy nesmíš říct ne. Ve čtrnácti musí Khady opustit rodinu a všechno, co zná a má ráda, a odejít s nenáviděným mužem do Francie. Tam se dívka postupně probouzí ze zlého snu a nachází odvahu, aby promluvila, vykřičela vztek a bolest a porušila tradiční tabu. V knize popisuje svůj boj, který ji přivedl ze stínu mangovníku u rodného domu až do řad mezinárodních organizací.

Cena po slevě: 79,- Kč

 

 

Sestra Mneme (Kříž Jaroslav):


beletrie1Známý advokát Jaroslav Kubát utrpí po autohavárii úplnou ztrátu paměti. V jakémsi zrychleném novém dětství se učí chodit, číst a psát a postupně si obnoví všechny základní dovednosti, které potřebuje k životu. Jenom osobní paměť, nutná k tomu, aby pochopil, kdo vlastně je, zůstává nadále nepřístupná. Zdá se mu, že soukromý svět, do kterého se vrací, ho odmítá: milenka se s ním rozchází, manželka žije s jiným mužem a s ním se hodlá rozvést, dcera utekla až na druhý konec světa. přitom jsou to pro něj zprvu všechno naprosto cizí lidé, ke kterým jen obtížně nachází vztah. V urputném zápase o střípky vzpomínek i o jakousi konzolidaci svého soukromí Kubát postupně odkrývá neutěšený obraz svého dosavadního navenek úspěšného života. Múza paměti Mneme, o níž vtipkuje jeho psycholog, se mu časem ztotožní se sestrou Máňou, jejíž smrt kdysi podle své dětské představy zavinil. Tato domnělá vina, ležící ovšem spíš v psychologické rovině, patrně ovlivnila celý jeho život. Ve snaze dát mu nový směr, Kubát bez ohledu na stále ještě nespolehlivou paměť přijme obhajobu zřejmě nevinné dcery známého podnikatele, obviněné z vraždy otce. Hanka mu svým zjevem tolik připomíná jeho vlastní dceru. Překvapivé rozuzlení případu nakonec osudově ovlivní i jeho život.

Cena po slevě: 79,- Kč

 

Svět - velká encyklopedie


Svět je jedinečná publikace, která představuje všechny země světa. Nabízí základní statistické údaje o beletrie2jednotlivých státech a popisuje přírodní poměry, podnebí, obyvatelstvo, dějiny a politickou situaci, hospodářství, dopravu i nejkrásnější turistické oblasti. V mnohých kapitolách se objevují i krátké portréty zajímavých osobností. V knize najdete aktuální fotografie, přehled vlajek, fundované texty a tematické mapy, které z této publikace dělají podrobného, poučného a zajímavého průvodce, jenž přináší názorný a aktuální portrét naší planety.

Cena po slevě: 149,- Kč

 

 

To je jen malá ukázka z nabídky knih www.beletrie.eu. S výraznými slevami toto internetové knihkupectví nabízí rovněž spoustu kuchařských knih s vynikajícími recepty na těstoviny, brambory, ryby, ale také praktické příručky pro všechny tvořivé ženy, které hledají inspiraci pro svůj koníček.

Více najdete na www.beletrie.eu.

Redakce


25.3.2010   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Doplňte si knihovničku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
angel
angel - 27.3.2010 16:20

fuj to je něco hrozného ,jednou jsem viděla,dokument o takovéhle holčičce a pak jsem nemohla s přítelem 2 měsíce ani se líbat!!děs a už nikdy nic takového nechci vidět ani slyšet,a číst už vůbec ne, hrůzou bych se probouzela,zásadně čtu večer před spaním,doufám,že těm chlapům jednou někdo vykoná to samé a ženy budou hodovat,ale dospělým!! malý kluci za nic nemůžou.

 
adelka1
adelka1 - 25.3.2010 14:53

magic11: taky jsem to četla a cloumal se mnou vztek...

 
magic11
magic11 - 25.3.2010 12:34

První jsem četla, měli ji v knohovně. Četla se dobře a jsem moc ráda, že žiji tam, kde žiji a v muslimském světě, je to hrůza....

 
Almega
Almega - 25.3.2010 11:20

Musím se stavit v knihovně,už nemám zase co číst,tak se podívám,jestli by tam ty první dvě knihy neměli...A když ne,tak časem na ně někde narazím..Bez čtení nemůžu být...

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.