Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Na náš pohřeb do smrti nezapomenete!

Na náš pohřeb do smrti nezapomenete!

Ve čtvrtek 1. 4. přichází na pulty českých knihkupectví další kniha Vítka Pokorného s názvem Na náš pohřeb do smrti nezapomenete. Jedná se o volné pokračování velmi úspěšně prodávaného titulu Ahoj mami, který pojednává o krkolomných životních eskapádách slečny K. Kniha je určena především pro dívky a ženy od 15 let a pro muže od 18 let, zde je limitem opožděná duševní vyspělost samců. Knihu opět doplňují humorné ilustrace Gabriely Osvaldové

Hrdinka knihy slečna K. touží po všem, po čem touží všichni ostatní, ale stále se jí to všechno nějak komplikuje. Největší komplikací je ale ona sama.

Kniha popisuje strhující jízdu po horské dráze úvah nad nejběžnějšími věcmi, které ale pohledem slečny K. mohou nabývat megaidiotských rozměrů. To celé je podáváno ve formě dopisů velmi živé dcery své velmi mrtvé matce. Nepřehlédnutelnou součástí příběhu je i její střetnutí s reálnými postavami českého showbyznysu. Humor /mnohdy velmi černý/, osciluje na hranici tragikomedie a logopedického cvičení. Ilustrátorka knihy Gabriela Osvaldová o knížce říká: „Tak jako Božena Němcová sbírala po chaloupkách skvosty lidové slovesnosti, aby neupadly v zapomnění, sbíral Vítek Pokorný v úplně jiných chaloupkách banality, aby z nich vytvořil skvost.“

 

Ukázka z knihy

Ahoj mami!

Tak to trvalo 2 dny, než jsem se zase dostala k tomu ti napsat. Ale ne proto, že bych nechtěla, ale den jsem stála na židli. Než ta myš umřela. Ale jak to bylo od začátku? Když jsem se podívala pod skříň, nic tam nebylo. Jenom prach a zátka od kofoly. Jinak nikde nic. Všude jsem strkala smeták, kašlala a dělala různě bordel, aby se lekla, ale ona ne. Už jsem si myslela, že se mi to všechno jenom zdálo, a pak jsem ji zahlídla, jak běží podél zdi od špajzky.

Tak jsem nejdřív vykřikla, jako kdybych uviděla mimozemšťana. Ale toho zlýho, a ne hodnýho z E.T. V tu chvíli se mi postavily všechny chlupy na těle i v nose a vnitřnosti se mi dostaly tam, kde normálně mám mozek. Vyskočila jsem na židli během jedný milisekundy a křičela dál. Znáš, jak nemám ráda všechno chlupatý s ocasem. Ne nemám ráda. To je slabý slovo! Já to nenávidím. A představa, že mi to v noci leze po hlavě….ble…ještě teď se mi zvedá kufr. To trvalo hodinu, mezitím ona někam zalezla. Já u sebe neměla mobil, abych zavolala policii nebo někoho jinýho, kdo by přišel, aby ji zavraždil! Taky se mi začalo chtít strašně na záchod. Mně se chtělo, už když jsem ti psala, ale pak prostě přišla ta myš….No a pak jsem se dívala dolů, všude kolem, ona nikde a já furt přemýšlela, co udělám, když nevyleze. Přemýšlela jsem, jestli nějak mohu přeskákat na tý židli aspoň k oknu a zavolat o pomoc anebo se aspoň vyčůrat. Z okna. No kam jinam?

Za další hodinu už byly tři ráno, tak jsem si řikala, že třeba usnula, a tak jsem jen chtěla zkontrolovat situaci, že je klid a že zkusím přejít do koupelny, a strčila jsem jen tak pro jistotu hlavu pod židli a nahoře si přitom tělo zkroutila jako šnek, protože si neumím představit, že bych se někde dotkla země, kam ona šlápla a v tu chvíli jsem se jí koukala ze vzdálenosti asi 10 centimetrů rovnou do očí. Nevím, jak se tam ocitla, přímo pode mnou. Koukala na mě a já jsem měla pocit, že se dívám do očí kobry. Nemohla jsem se ani pohnout…nic.. nic… Hele, já to zkrátim. To trvalo asi půl hodiny, měřily jsem se jak dva bojovníci v ringu, nebo to mohlo trvat vteřinu. Pak ona utekla. A já jsem se počůrala.

Cena knihy 269,- Kč

Redakce


12.4.2010   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Na náš pohřeb do smrti nezapomenete!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Elen
Elen - 12.4.2010 10:16

Stát den na židlismajlik - 34

 
Almega
Almega - 12.4.2010 10:06

Mně tento způsob psaní spíše popuzuje a legrační mi to moc nepřipadá....

 
štoudev
štoudev - 12.4.2010 10:05

Tak utekla, nebo chcípla? smajlik - 42

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.