Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Usnula jsem aneb Co se stane, když usnete na hrobě

Usnula jsem aneb Co se stane, když usnete na hrobě

Co se stane, když zvídavá holčička Miroslava jednoho dne usne na hrobě a probudí se v říši mrtvých? O tomhle netradičním dobrodružství vypráví režisérka Kristina Dufková v animovaném filmu Usnula jsem. Nyní film oceněný cenou za nejlepší český animovaný snímek na festivalu Anifest v Třeboni v roce 2009 míří k malým i velkým divákům do prodeje na DVD. A to velmi originální cestou - prostřednictvím knihy, a rázem tak nabízí mnohonásobně umocněný zážitek.

„Vše začalo před více než třemi lety námětem, který z Mexika dovezl producent filmu i knížky Pavel Berčík. Líbilo se mi, že šlo o klasickou pohádku s dobrým koncem, která se odehrává ve velmi specifickém prostředí, v zemi mrtvých. Byl tam velký prostor pro fantazii. A pak samotné téma smrti, které v mexickém pojetí není nijak depresivní, ale naopak vtipné a pozitivní. Mám ráda, když se smrt ukazuje obyčejně, jako součást života, smutná i veselá zároveň,“ vysvětluje Kristina Dufková.

Na scénáři s režisérkou spolupracovali Mexičan Jorge Estrada a scenárista Tomáš Holeček. Hrdinové příběhu promlouvají hlasy známých českých herců: Ivana Trojana, Pavla Lišky, Jiřího Lábuse, Oldřicha Kaisera, Lenky Vychodilové a Barbory Hrzánové. Do hlavních rolí Kristina Dufková obsadila členy své rodiny, takže dobrotivého Siláka namluvil její partner Jiří Macháček a malou Miroslavu jejich dcera Berta. Práce na filmu zabraly dva roky, je animován „ručně“, počítače se používaly pouze při jeho dokončování.

A co se tedy stane, když se Miroslava probudí v říši mrtvých? Poznává, že bizarní svět nebožtíků v lecčem připomíná svět náš a že i tady může najít opravdového přítele. Jenže pokud se chce vrátit mezi živé, bude potřebovat nejen pomoc svých nových přátel, ale především slzu právě zemřelého, což nebude vůbec snadné...

Nakladatelství Albatros vydává knihu s DVD Usnula jsem 5. května. Doporučená cena pro volný trh včetně DPH je 249 Kč a pro Klub mladých čtenářů 199 Kč.

Redakce


20.4.2010   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Usnula jsem aneb Co se stane, když usnete na hrobě

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
sharon
sharon - 20.4.2010 13:12

děkuji, na to mám čas až po smrti.....smajlik - 16

 
Almega
Almega - 20.4.2010 9:08

Tak tu knihu si určitě přečtu a když bude ten film někde poblíž promítán,tak bych se podívala....Musíme se připravovat na smrt i teoreticky....Čeká na nás na všechny....smajlik - 30

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.