Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Od lovců mamutů po sametovou revoluci

Od lovců mamutů po sametovou revoluci

Unikátním projektem, který vznikl ve spolupráci České televize a nakladatelství Petra Prchala, je animovaný seriál Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí, za jehož scénářem a vizuálním ztvárněním stojí autorka stejnojmenného knižního bestselleru, výtvarnice Lucie Seifertová. Vzhledem k tomu, že seriál musí obsáhnout celé naše dějiny, se nakonec vyrobilo neuvěřitelných 100 epizod, každá po třech minutách. Seriál je k vidění na ČT1 vždy v sobotu v 18:40 (tedy před Večerníčkem).

Režisérem a spoluautorem scénáře seriálu je uznávaný animátor, čelní představitel tzv. totální animace, Pavel Koutský, autorem hudby je manžel Lucie Seifertové a rovněž její nakladatel Petr Prchal (známý pod pseudonymem Pancho). Nezaměnitelný hlas všem postavám propůjčuje Jiří Lábus. Pokud nestihnete zhlédnout jednotlivé díly při premiérovém uvedení na obrazovce, máte možnost si je pustit kdykoli na internetu http://www.ceskatelevize.cz/dejiny.

Jak již bylo zmíněno, na počátku byla veleúspěšná stejnojmenná knížka (55 000 prodaných kusů), která je kombinací humorného komiksu a prostorového leporela, poprvé vyšla v září 2003 a má na kontě několik ocenění – vedle ceny Magnesia Litera za knihu roku pro děti a mládež získala Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro děti (vše za rok 2003) a Zlatou pečeť za polygrafické zpracování. Kromě češtiny už vyšla také v angličtině.

Tato „rodinná“ knížka pro děti i dospělé je určena nejen těm, co nedávali ve škole pozor (dozvědí se překvapivé informace z naší historie), ale i těm pilnějším, které pobaví spoustou bonusů (pro vzdělanější čtenáře jsou připraveny zadní strany s podrobnějšími informacemi a zajímavostmi). Publikace, kterou je možno rozložit jako harmonikové leporelo, je nejdelší knihou na světě a její sedmdesátimetrová zvětšenina byla vystavena nejen na čtyřiceti místech po celé České republice (začínalo se v Národním muzeu), ale také v dalších zemích – Itálii, Rusku či USA (zde byla k vidění v New Yorku, Washingtonu D.C. a na dalších místech v průběhu tří let). V knize, kterou můžeme vnímat doslova „panoramaticky“, se před námi otevírá devět metrů dlouhá krajina, v níž se odehrávají drobné epizody od pravěkých lovců po současnost. Fakta, ale i chronologické tabulky ke všem obdobím, komiksové textíky a kreslené postavičky s humornou nadsázkou a ironií poskytují svérázný pohled na naši minulost a předky.

Redakce


10.5.2010   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Od lovců mamutů po sametovou revoluci

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 10.5.2010 10:04

Ano,občas se dívám,je to pěkné a vtipné,jen moc krátké....Autorka,než prorazila,tak to měla dost těžké....Nebýt toho,že její manžel začal sám vydávat,tak tady jí nikdo nechtěl nic vydat,přitom se tu vydávají takové kýče a škváry....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.