Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Lžička plná cukru…oslaďte si výchovu zábavou a fantazií!

Lžička plná cukru…oslaďte si výchovu zábavou a fantazií!

Opusťte šedé teorie… Vyzkoušejte pestrou paletu inspirativních návodů. Zjednodušte si život s dětmi.
Čekají vás šedé deštivé dny, oslava dětských narozenin nebo dlouhá cesta autem? Sabine Bohlmannová má pro každou situaci mnoho nápadů, které dětem i dospělým přinesou spoustu radosti! Jako dvojnásobná máma přichází namísto kárání se Lžičkou plnou cukru. Vyzkoušejte osvědčené triky a oslaďte sobě i dětem denní rutinu.

Pomohou vám Ponožkové strašidýlko, Létající koberec, mluvící Zubní kartáček nebo Šuplík na ošklivá slůvka. Užijete si s nimi obrovskou legraci a jen tak mimochodem hravě prosadíte své zásady.

 

O autorce

Sabine Bohmannová se narodila v roce 1969 v Mnichově. Vystudovala herectví a pak se objevovala v různých filmech a seriálech jako třeba „Pumuckl“, „Unser Charly“, „Der Alte“, „Ein Richter zum Küssen“, „Einfach raus“, „Happy Holiday“. V letech 1992 až 2004 hrála ve známém seriálu televize ARD „Marienhof“. Kromě toho pracuje od roku 1985 v dabingu a mluví Vanessu Paradiesovou nebo kreslenou postavičku Lisy Simpsonové. Roku 1993 založila s manželem Andreasem (designér průmyslových výrobků) malou firmu „Art of Bear“, která vyrábí trička, hrníčky, pohlednice, ponožky a další věci s oblíbenými Sabininými malůvkami medvídků.

V roce 1995 se jí narodil syn Jakub a o dva roky později dcerka Pavlínka, pro kterou Sabine napsala a nakreslila první dětské knížky. Ty se setkaly s nadšeným ohlasem přátel, známých a hlavně dětí ze sousedství, což Sabině dodalo odvahu k dalšímu kroku. Sepsala tuto knížku rad a příběhů pro malé i velké publikum, kde navrhuje, jak si osladit všední den s dětmi nápady a fantazií.

lžička plná cukru


Mámina kuchařka osvědčených receptů zní: Vezmete špetku kreativity, hrst radosti, spoustu trpělivosti a fantazie… a hlavně kupu lásky

 

„V každé práci je ukrytá špetka zábavy,

najdi ji, pevně se jí chyť – a práce půjde jako po másle.

Protože to, co děláme s radostí, nám chutná jako lahodný koláč.

Přemýšlej, jak na nepříjemnosti vyzrát, ke hře toho moc nepotřebuješ.

Často stačí lžička cukru, kterou přidáš k hořkým věcem,

a vše hořké zázrakem zesládne,

když lžička plná cukru osladí hořkou medicínu,

spolkneš ji raz dva.“

Mary Poppinsová


 

Ukázka textu:

 

Vzteklí šotci

Prostě si lehněte vedle nich!

Někdy se naši sladcí andílci změní z minuty na minutu v řádící vzteklouny. Na jedné psychologické přednášce jsem slyšela návrh, co s tím dělat. Prý bychom se měli postavit vedle běsnícího dítka a důkladně si ho prohlédnout. A pak tam jen stát, žasnout a přemýšlet!

My dospělí se holedbáme bezchybným ovládáním. Ve skutečnosti ale v sobě máme stejnou sopku plnou hněvu jako naši vzteklounci. Jen jsme na světě déle než oni, a proto jsme se naučili se zlostí zacházet. (No jasně, chtěla jsem napsat, že někteří z nás se s ní naučili zacházet. Těm ostatním se říká cholerici.) V naší společnosti klátí dospělé jako mouchy epidemie žaludečních nevolností. Co když za ní vězí to, že nevíme, jak čas od času vypustit páru? Na druhou stranu uznávám, že by se mi nelíbilo, kdyby každý člověk řval na ostatní jen proto, že mu něco není po chuti. No, každopádně si můžete zkusit jen tak stoupnout vedle křiklouna a divit se! A zachovat klid! Hlavně nemyslet na zástup, který se strká za vašimi zády, a neříkat si: „Ti všichni tu civí na nás!“

Jinou historkou mi přispěla moje kadeřnice, která léta pracovala jako au-pairka. Měla svěřence, jenž (jakmile se mu něco nelíbilo) sebou okamžitě mrskl na záda na chodník, vřískal jako pominutý a mlátil kolem rukama nohama. Ona zatím stála jako opařená uprostřed doposud liduprázdné ulice, kde se začaly srocovat davy lidí a ukazovaly si na ni. Milá zdatná au-pairka však měla pro strach uděláno, hbitě zalehla na ulici vedle rozběsněného raubíře a začala ječet a mlátit kolem sebe stejně jako on. Zabralo to okamžitě! Kluk zmlkl, jako když utne. S tím nepočítal a cítil se pěkně trapně. Pružně vyskočil na nohy, střelhbitě čapl vychovatelku za ruku a úprkem ji odtáhl pryč. Od té doby si už na podobné výstupy nechal zajít chuť, což zní utýraným rodičovským uším jako rajská hudba.


 

Vyšlo 20.06. 2010 v nakladatelství Práh

K dostání v knihkupectvích a na www.prah.cz

http://www.prah.cz/lzicka-plna-cukru-p-428.html

k dostání běžně v knihkupectvích nebo v internetových obchodech

MC 289,- Kč, cena na www.prah.cz 260,- Kč


Redakce


16.8.2010   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Lžička plná cukru…oslaďte si výchovu zábavou a fantazií!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Leii
Leii - 16.8.2010 21:33

na tu knížku se podívám v knihkupectví - úryvek je mi sympatický. často totiž hledím na děti, které nemusí zrovna ječet jak na lesy, ale třeba trucují vsedě na bobku nebo se schovají mámě do sukně a říkám si, jak ráda bych si někdy jen tak zaječela...když mi někdo ukřivdí, tak se rozbulela...když se stydím, tak vlezla pod stůl...a místo toho se namáhavě ovládám smajlik - 68

 
kubikm
kubikm - 16.8.2010 21:30

hysterik nesmí mít pubikum...nejlepší je nereagovat....

 
Koumalka Wendy
Koumalka Wendy - 16.8.2010 10:59

Jééé! Tuhle knížku jsem dostala k narozkám. Je fakt dobrá. Vyzkoušeli jsme už rady na ukrácení cesty na dovču a rady na lepší usínání. Zabírá to! Líbí se mi i co dělat, když se někdo z rodiny tváří jako kakabus a otravuje ostatní (pošlete ho, aby se vrátil do postele a vstal správnou nohou napřed nebo si vytáhl jiný obličej). Je tam hodně zakukleně výchovných her, které nenápadně prckům servírují, jak se chovat - jak si přestat cucat palec, lhát, fňukat a vztekat se, dál třeba rychlé čistění zubů a oblékání bez odmlouvání, pomoc při uklízení. Na hodně her potřebujete jen třeba papír, pastelky nebo křídy nebo bublifuk anebo vůbec nic (jen čas a náladu). Dobré a levné nápady. Ještě se mi líbí 99 rad, jak se definitivně rozloučit s dudlíkem.

 
Almega
Almega - 16.8.2010 10:39

Jojo,tak jsem to dělala taky,kluk řval a válel se na zemi,tak jsem si sedla k němu a řvala a kopala nohama....Lidi zírali,kluk taky a bylo brzy po záchvatu...Ale šlo to tak jen,když bylo sucho a teplo,nechtělo se mi válet někde v blátě....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.