Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Kniha Osobnosti v portrétech podpoří výzkum léčby rakoviny

Kniha Osobnosti v portrétech podpoří výzkum léčby rakoviny

Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Jan Tříska, Vlastimil Harapes, Václav Vydra… To je jen stručný výčet osobností, které se rozhodly podpořit svou účastí na knižním projektu Osobnosti v portrétech I. díl autora a fotografa Radovana Janouschka.

Dne 23.11.2010 od 19 hodin se bude v pražském hotelu Jalta konat benefiční večer, věnovaný památce zesnulého Karla Černocha, na němž bude představena kniha fotografa Radovana Janouschka Osobnosti v portrétech I. díl. Výtěžek z prodeje knihy bude poukázán na konto nadace Rakovina věc veřejná.

„Tato kniha je věnována osobnostem s různým zaměřením, které nějakým způsobem obohacují naše životy ,“ vysvětluje autor Radovan Janouschek. „Touto knihou bych jim nejenom rád poděkoval za jejich práci, ale zároveň bych si velice přál, aby měla kniha i další význam. Proto jsem se rozhodl výtěžek z této knihy věnovat na dobročinné účely, a to na výzkum léčby rakoviny.“

Kniha Osobnosti v portrétech bude slavnostně představena a pokřtěna na benefičním večeru dne 23.11. v 19 hodin v hotelu Jalta na Václavském náměstí. Moderátorského mikrofonu se ujme Jan Musil, slavnostní křest knihy provede Vlaďka Erbová, patronka nadace Rakovina věc veřejná. Chybět nebudou ani některé z osobností, jež se na knize zcela nezištně a bez nároku na honorář podílely, zazpívá Tereza Černochová a samozřejmě osobně poznáte i autora, fotografí Radovana Janouschka.

Hlavní partner Invelt s.r.o. v průběhu roku předá finanční dar nadaci Rakovina věc veřejná – nadace pro výzkum rakoviny (výtěžek z prodeje knihy, fotoobrazů).

Kniha bude v prodeji od 1.12.2010 ve všech partnerských knihkupectvích a obchodech, nebo si ji můžete objednat na webu www.janouschek.com, nebo tel. 602 680 213, dále bude kniha k zakoupení na výstavách fotografií v rámci projektu po celé ČR v průběhu roku 2011.

 

Na výtěžku pro nadaci RVV se bude také podílet Piklio. Na www.piklio.cz/vecverejna  si můžete zakoupit některý z obrázků osobností této knihy a tím pomoci.


Radovan Janouschek nar.1.2.1974

patří mezi české umělecké fotografy, jeho nejčastějším předmětem fotografií jsou portréty osob, jedná se o detailní portréty v černobílém provedení bez použití umělého osvětlení. Fotografování se věnuje od roku 1993. Jeho první snímky jsou datovány již od roku 1980, kdy jako šestiletý dostal od svého otce svůj první fotoaparát na svitkový film. Sám sebe však Radovan Janouschek stále považuje za fotografa klasické fotografie, i přes veškerou digitální techniku, kterou také využívá. Zejména pak při fotografování pro časopisy u nás i v zahraničí, nebo pro reklamní a módní fotografie.Některé jeho práce jsou i nadále foceny a vyvolávány klasickou cestou. Jeho fotografie jsou konzervativní a nepodléhají módě. I proto je možná Radovan Janouschek vyhledávaným autorem soukromých sbírek.Mimo komerční zakázky, se také věnuje fotografování pro různé charitativní projekty bez nároku na honorář.


 

Poděkování partnerům

Hlavní partner: Invelt s.r.o., Radovan Janouschek, Stejkr s.r.o., Piklio, Atelier Spektrum

Partner: Hotel Jalta, Como Restaurant, Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s., Wine Collection, Saxofon s.r.o., PowerPrint

Mediální partneři: FOTOVIDEO, Statuss, MOJE PSYCHOLOGIE, E15, LA´PERF, volny.cz, stastnezeny.cz, ppzdravi.cz

Generální partneři nadace: LiveSport, STAR Group

 


Nadace Rakovina věc veřejná byla založena v Olomouci 1997. Nadace pomáhá financovat výzkum nových protinádorových léčiv a diagnostiku nádorových onemocnění v Laboratoři experimentální medicíny, která působí při Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci. Vědecká činnost nadace probíhá v laboratoři experimentální medicíny. Činnost tohoto špičkového pracoviště podporují Akademie věd ČR a Univerzita Palackého v Olomouci. Společenské akce pro své partnery i širokou veřejnost pořádá nadace pravidelně již od roku 2001. Výtěžek z těchto benefičních projektů je věnován na nadační konto Rakovina věc veřejná.


Benefiční večer a slavnostní křest knihy Osobnosti v portrétech I. díl

Datum: 23.11.2010 v 19:00 hodin

Místo: Hotel Jalta, Václavské náměstí, Praha 1

Redakce


15.11.2010   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kniha Osobnosti v portrétech podpoří výzkum léčby rakoviny

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.