Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Rozhlasový Hajaja vypráví. Udělejte radost svým dětem i sobě.

Rozhlasový Hajaja vypráví. Udělejte radost svým dětem i sobě.

Chcete pro své děti to nejlepší? Milujete tradiční věci a rádi vsázíte na to, co máte sami prověřené? Zalíbí se vám kolekce CD nazvaná Hajaja vypráví.  

Právě teď seženete na stáncích nejnovější album nazvané Vodník Čepeček. Vyprávění o jednom hodném a spravedlivém vodníkovi, který se vždy řádně postaral o svůj rybník a jeho obyvatele, si zamilují jistě nejen vaše děti. 

Vodník Čepeček si spokojeně hospodařil ve svém rybníce, učil kapříky mlčet a pěstoval jim korejšky, aby nehladověli, honil prohřátou vodu k leknínům, aby nenastydly, každý večer ladil housličky a hrál rusalkám, aby jim šlo pěkně tancování, a hrál taky vodě, aby spořádaně plynula a neškodila. S každým vycházel přátelsky, jen s lakomým mlynářem Škrábkem, zlatníkem Granátkem a nenechavým hrabětem a rozmarnou hraběnkou ne. Však je za jejich zlobu a škodolibost po vodnicku odměnil!

Na albu z edice Českého rozhlasu najdete desítku pohádek, které na začátku 70. let minulého století napsal Václav Čtvrtek. Jeho knížky, inspirované fantazií lidových pověstí a pohádek, zná jistě každý.

Václav Čtvrtek je oblíbený zejména proto, že čerpá motivy svých pohádkových příběhů z lidové tvorby, plné tajemných figurek a nadpřirozených bytostí. Loupežník Rumcajs, Maková panenka, Křemílek a Vochomůrka, Cipísek, Šejtroček, Čepeček a další postavičky jsou kladené do minulých časů, do venkovské přírody, do lesů i rybníků, zejména na autorovo oblíbené Jičínsko, jsou plné pohody a smyslu pro spravedlnost, a proto jsou posluchačsky tolik populární.

Pohádky na albu nezapomenutelným a osobitým způsobem vypráví Vlastimil Brodský. Jeho podmanivý hlas jim dodává na jedinečnosti a kouzelnosti. I díky němu jsou pohádky atraktivní nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče a prarodiče.

Album navazuje na předchozí tituly Hajaja vypráví - Loupežnické pohádky 1 a 2, brzy se na trhu objeví titul Hajaja vypráví - Cesty formana Šejtročka.

CD Vodník Čepeček je v prodeji od 8. března za 59 Kč. Zakoupíte ho v síti supermarketů, elektroprodejen a novinových stánků, nebo si ho můžete objednat v e-shopu na www.codi.cz. Zde najdete i starší tituly z Edice českého rozhlasu a pravidelné tipy na CD i DVD novinky, které se již brzy objeví v prodeji.


Obsah alba:

Vypráví Vlastimil Brodský

1. Jak vodník Čepeček seděl na vrbě a bábě Hejhalce podmoklo pod kolenama 5:38
2. Jak vodník Čepeček zařídil mlynářovi Ouchlebovi stálou vodu 6:15
3. Jak vodník Čepeček vínu poručil 6:08
4. Jak se vodník Čepeček přeměnil v kapra 6:32
5. Jak vodník Čepeček hodoval v hrachovém záhonu 6:46
6. Jak vodník Čepeček ztratil knoflík 6:34
7. Jak vodník Čepeček šel do městečka pro klobouk 6:21

 

O čtyrech vodnických oplátkách vodníka Žabírka

8. Jak vodník Žabírko bojoval se štikou Hordáblí 6:21
9. Jak se vodník Žabírko ocitl v hrnci u chalupníka Kubečka 7:40
10. Jak vodník Žabírko zaléval kytky chalupníkovi Kubečkovi 9:35

 

Obrázek namalovala Marcela Walterová, podle kreslených večerníčků Miloše Nella.

 

Další informace: www.codi.cz

Redakce


16.3.2011   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Rozhlasový Hajaja vypráví. Udělejte radost svým dětem i sobě.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Cadence
Cadence - 16.3.2011 17:15

Mám ještě schovaných asi 5 dopisů od Hajaji.Jsou krásně ilustrované obrázky od Heleny Zmatlíkové.Dokonce mi několik let kvetly
na zahrádce řeřichy ze semínek,které mi poslal.

 
Almega
Almega - 16.3.2011 14:54

máša h.: Jo,to bylo ale až tak v 80.letech....což jsem poslouchala občas v práci...a taky mi to připomnělo něco o "Kulťábkovi",což bylo něco po těch Vondrových....

 
máša h.
máša h. - 16.3.2011 9:12

Almega: pamatuješ: "Jak se máte, Vondrovi?"... to byla pecka!

 
máša h.
máša h. - 16.3.2011 9:11

Almega: smajlik - 75a taťka zase poslouchal: "už troubějí, už troubějí, na horách jeleni"smajlik - 68

 
Almega
Almega - 16.3.2011 8:24

Jo v dětství jsme měli jen rozhlas po drátě ...ale poslouchali jsme denně Hajaju a v sobotu odpoledne hru pro mládež a v neděli pohádku....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.