Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Homeopatie a děti

Homeopatie a děti

Dopřejte svým dětem účinky jemné a šetrné medicíny - homeopatie. Přehledný léčebný systém umožňuje domácí léčení běžných a lehkých onemocnění u dětí všech věkových kategorií - od novorozenců až po školáky. Stručné tabulky léků, odborná doporučení a příklady z klinické praxe nabízejí vašim dětem účinnou pomoc i tam, kde byste to sami nečekali: v případě novorozenecké žloutenky, prořezávání prvních zoubků, komplikací po očkování, u běžných nachlazení, ale také u růstových bolestí končetin a hojení menších úrazů. Mnohde ani klasická medicína nenabídla dosud konkrétní lék.

Knížku jistě ocení i studenti homeopatie a praktikující homeopati.

 

O autorovi:

MUDr. Tomáš Karhan po studiu na 3. lékařské fakultě UK v Praze působil na Klinice dětí a dorostu FN Královské Vinohrady ve výukové, klinické a výzkumné bázi. Vedl státní výzkumný úkol o počínající hypertenzi u dospívajících.

S reformou veřejného zdravotnictví počátkem devadesátých let 20. století začal pracovat jako praktický dětský lékař. Před dvaceti lety zařadil jako jeden z prvních u nás mezi své pracovní metody podávání homeopatických léků v běžné ordinaci a založil poradnu konstituční homeopatie. Působil ve výboru České lékařské homeopatické společnosti jako místopředseda. V roce 1999 spoluzakládal časopis společnosti s názvem Homeopatické listy, který osm let vedl jako šéfredaktor. Napsal mnoho odborných textů a popularizačních článků především o homeopatii. Absolvoval řadu zahraničních i domácích homeopatických škol a kurzů. Homeopatii také přednáší pro české studenty.

V současné době se věnuje přípravě a publikaci delších textů o homeopatii. V nich zúročuje svoji dlouholetou zkušenost tak, aby se s oborem mohlo seznámit co nejvíce lidí praktickým způsobem. Těžiště jeho práce spočívá zejména v léčení dětí. Nadále pracuje jako dětský lékař s využitím postupů uváděných v této knížce a jako klasický homeopat pro děti i dospělé. Zabývá se homeopatickou léčbou složitějších chronických stavu a chorob.

Je ženatý, má dvě děti. Ve volném čase hraje rekreačně golf a cestuje. Obvykle opět za homeopatií na kongresy a konference, převážně v zahraničí.

 

Autor: MUDr. Karhan Tomáš

Cena: 169,- Kč

 

www.grada.cz

Redakce


14.4.2011   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 10   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Homeopatie a děti

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
JanaRad
JanaRad - 14.4.2011 19:30

Almega: My jsme zkoušeli třeba oscilo a taky vůbec nepomohlo. Zkoušeli jsme několikrát a několik členů rodiny... Možná jsem nějaká "divná odrůda" a na nás to prostě nefunguje... A měla jsem ještě něco na rýmu a alergickou rýmu, ale opět stejný účinek...nic. Tyto homeopatika jsou volně prodejné, koupili jsme si je sami, protože máme hodně nemoné děti a těch atb, co už měly...Mysleli jsme, že to pomůže, ale nic.... A jezdit kdovíkam za "lepším" homeopatem se třemi nemocnými dětmi... Na to nemám... Takže se léčíme sami a pak k dr

 
Almega
Almega - 14.4.2011 17:35

JanaRad: Opravdu nemusíte tomu věřit!!! Je vyzkoušeno....Doma manžel dal jednou synovi nepravý lék na něco a on se osypal šílenými skvrnami během půl hodiny,byli jsme v šoku,co se děje,takže dostal jiný lék,po kterém mu to vymizelo opět během cca hodiny-dvou a hlavně pomohl konečně na tu základní nemoc...Jsou předpisováné jako akutní lék(v podstatě totéž jako alopaté předpisují své léky-na chřipku,na teplotu...) nebo jako konstituční,tj.dlouhodobý ale né rychlý účinek.

 
JanaRad
JanaRad - 14.4.2011 16:49

Almega: Je to možné.. Syn dostal poprvé 4 druhy kuliček a nesmí se to brát najednou, ale postupně po půl hodině...takže já nedělala nic jiného, než rozpouštěla a pak přesvědčovala syna, aby to vypil, byl maličký, asi 1,5 roku... Nakonec nepomohlo vůbec nic - na jeho potíže, až snad věk... už z těch potíží vyrostl. Tímto ale netvrdím, že někomu jinému to nemůže pomoct!!! Já si myslím, že tomu člověk musí na 100% věřit, aby to zabralo, jinak smůla....

 
Almega
Almega - 14.4.2011 15:54

JanaRad: Bohužel jste natrefila na nějakého "specialistu",tak jak to čtu,tak by se takhle brát nemělo....Rozhodně né několik druhů za sebou!!! To není dobré...sice je to tzv. francouzská škola,ale právě tohle každému (mnoha lidem) nepomůže,naopak ten chaos několika různých účinků se navzájem neguje(nebo násobí),a to není nakonec léčivé.To je na dlouhé vykládání...

 
Ploduska
Ploduska - 14.4.2011 14:38

já jsem s homeopatiky spokojená smajlik - 26
škoda , že jsem knížku při dnešní návštěvě knihkupectví "nepotkalaů - určitě bych si ji koupila.

 
JanaRad
JanaRad - 14.4.2011 14:10

JanaRad: ach jo!! S bílými "KULIČKAMI"!!!!

 
JanaRad
JanaRad - 14.4.2011 14:09

Almega: No nevím, zda homeopatka byla dobrá nebo ne... Byla jsem u ní se synem 2x, vždy napsala několikero tubiček s bílými kupičkami a musel to brát každé zvlášť a nejméně půl hodiny za sebou - byl malý na cucání, tkaže jsem mu to rozpopuštěla do vody... Účinek po cca měsíci byl opravdu jen úbytek peněz, na dítě absolutně žádný vliv nemělo. Navíc neteřinka brala jako dítě také nějaká homeopatika, brala to několik měsíců a také bez účinku.... Takže neříkám, že je to pro všechny na nic, ale pro nás ano. Ještě sjem brala homeopatika i já na podporu kojení, ale brala jsem je pár dní po porodu a za tři týdny byla moje dceruška pouze na UM, takže zde je vidět "zázračný" účinek... Já tomu prostě nevěřím a rozhodně nebudu hledat lepšího homeopata, jak zjistím, který je "lepší"??? Tím, že jich objedu 20, vyhodím za tubičky pár tisícovek a zjistím, že je to 20x k ničemu????
Kdo tomu věří a pomáhá mu to, tomu to přeji, ale za mě 3x k ničemu....

 
Almega
Almega - 14.4.2011 13:51

JanaRad: Bůhví,u koho jste byli,neznamená to,že jste ještě byli dobře léčeni!!! Z mých zkušeností to skoro u každého zabírá,musí se ovšem počítat s tím,že konstituční léčba trvá dlouho,psychicky pocítíte účinek léku třeba za týden,fyzicky-je-li zvolen správně někdy okamžitě a jindy až za měsíc,dva...Jinak,homeopatický lék stojí ta tubička asi 50 kč,a vydrží na dost dlouho...neměla by se dát k mobilnímu telefonu ani na slunce...

 
JanaRad
JanaRad - 14.4.2011 11:43

Kniha bude možná zajímavá, ale léčba homeopatiky je na nic - tedy aspoň pro dvě z mých tří dětí, třetí zatím nezkoušela a ani nebude.. První dceři nepomohl vůbec, synovi taky ani trošku a mé neteři také absolutně nic... Takže mimo průvanu v peněžence neměl jiného účinku. Podle mě je to jen novinka a způsob, jak vylákat z lidí spoustu peněz....

 
Almega
Almega - 14.4.2011 9:07

Ano,tato kniha jistě bude zajímavá a potřebná,četla jsem už od něj články v Napsáno životem... Spoustě dětí by pomohlo zmírnit nebo omezit následky očkování právě použití homeopatických léků!!!! My,když jsme byli dětmi,tak jsme byli taky očkovaní,ale nepoužívaly se mnohonásobné vakcinace- v tom je právě ten kámen úrazu,sdružení těch protilátek do kombinací-6,8 různých!! Tělo,kterí není vnitřně zcela v pořádku a je něčím oslabené,ten nápor nemůže bez následků přežít,ať si o tom píší oslavné články nebo ne,tak v praxi to vypadá jinak a mnoho dětí zůstalo i po trojkombinaci doživotně ležet jako žíví-mrtví......nebo mají těžké následky na zdraví a doktoři pak jen zalomí ruce a dají je od toho pryč....s tím,že holt měli smůlu....a že určité procento atd.atp.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.