Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Asertivitou k sebedůvěře

Asertivitou k sebedůvěře

Asertivita bývá vnímána jako postup sebeprosazení. Mnohým se zdá, že asertivní chování znamená, že s hroší kůží a se širokými lokty donutí okolí, aby obrazně řečeno tancovalo, jak oni písknou. To je, bohužel, častý omyl.

Asertivita je postup zaměřený na sebe samého. Zvyšuje sebedůvěru, snižuje úzkostné, opakovaně se vnucující obavy a tím vás činí spokojenějším. Jestliže jste spokojeni sami se sebou, jednáte klidněji, účinněji a lépe než v opačném "nespokojeném" případě. Také okolí na vás reaguje kladněji.

Kniha se zaměřuje především na techniky a postupy tzv. pozitivní asertivity umožňující projev, jež odpovídá představě klidné, okolí neubližující síly. Zdůrazňuje prvky osobní duševní hygieny.

 

Autor: PhDr. Novák Tomáš

Ediční řada: Psychologie pro každého

www.grada.cz

Redakce


8.7.2011   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 12   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Asertivitou k sebedůvěře

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
YXH
YXH - 8.7.2011 15:39

Byla jsem na kursu, ale po pravde receno, moc mi to nepomohlo. Dostali jsme podobnou knizku do prace, tak pri vecernich sluzbach, kdy je min prace budu cist.

 
YXH
YXH - 8.7.2011 15:37

Knizka muze pomoc pri jednani s clovekem ktery ma sice velka ramena, ale aspon trochu pochopi svoje meze. Co delat s kolegyni ktera je nejen "asertivni" ale navic podrazak, lhar, manipulator a drbna?smajlik - 26

 
sharon
sharon - 8.7.2011 10:48

PEGG: nejsi sama , já bych dnes ve svém okolí taky vraždila....smajlik - 98

 
PEGG
PEGG - 8.7.2011 10:36

Dneska by mi asi ani ta kniha nepomohlasmajlik - 76 Měla bych jít raději domů, na co sáhnu, to je v pr...smajlik - 72smajlik - 85 Takže nějaká sebedůvěra je u mě dne hluboko v minususmajlik - 98

 
Jarča*
Jarča* - 8.7.2011 10:00

Riki: široké lokty bych mít nemusela, ale hroší kůži bych někdy bralasmajlik - 68

 
Riki
Riki - 8.7.2011 9:42

Almega: ano, jsou lidi, kterým je třeba ukázat sílu a převahu, teprve pak se s nimi dá vyjednávat. smajlik - 42 Ale zatím jsem se při jednání s klienty obešla bez facek i kopanců. smajlik - 68

 
Riki
Riki - 8.7.2011 9:40

No nevím, absolvent nějakého kurzu asertivity se obvykle pozná velmi snadno, a většinou je na odstřel, protože s ním nelze normálně komunikovat.

"Mnohým se zdá, že asertivní chování znamená, že s hroší kůží a se širokými lokty donutí okolí, aby obrazně řečeno tancovalo, jak oni písknou. To je, bohužel, častý omyl." - proč jim to teda na těch kurzech neřeknou? Já mám dojem, že přesně tohle je tam učí, takže jakýpak omyl. smajlik - 55

 
Almega
Almega - 8.7.2011 9:37

dadka: Myslím,že nikoliv....ale rozhodně by to zkrátilo nějaký nesmyslný rozhovor.V mém povolání kolikrát musím vstupovat mezi znesvářené strany,takže mám cit pro nějakou diplomacii,ale bohužel se mi asi 2x stalo,že na někoho nelze slušně a podobrém,on to bral jako slabost a neschopnost,takže ta facka nebo kopanec by v tom případě asi udělaly divy!Rozhodně by pomohly někomu ke vzpamatování se....možná.

 
Jarča*
Jarča* - 8.7.2011 9:34

Almega: řekla bych, že asertivita není o tom naučit hulváty slušně se chovat, ale naopak vůči takovým lidem, když už s nimi máme co do činění, být odolnější.

 
Jarča*
Jarča* - 8.7.2011 9:31

Někdy mám pocit, že bych přesně takovou knížku potřebovala (zrovna dneska). Asi se po ní podívám...smajlik - 64

 
dadka
dadka - 8.7.2011 9:28

Tím by ses zařadila právě mezi ty hulváty....

 
Almega
Almega - 8.7.2011 9:23

Myslím,že by někoho ani 1000 knih nenaučilo se slušně chovat....Hulvát zůstává hulvátem,i kdyby byl zamaskovaný v nej-oblečení a byl na bůhvíjakém místě společenského žebříčku!! Někdy je možná nejlepší dát někomu pár facek,než se snažit o nějaké asertivní řečičky!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.