Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Nakladatelství Fragment založili studenti. Dnes je mu už 20 let.

Nakladatelství Fragment založili studenti. Dnes je mu už 20 let.

Panovníci českých zemí nebo anglicko-český slovník v bílé plastové vazbě. Dva tituly, které si bez váhání vybaví snad každý mladý člověk před prahem třicítky. A podobných knih lze jmenovat mnohem víc. Publikace Nakladatelství Fragment provázejí polistopadovou generaci už dvacet let. Od kolébky až k maturitě. Od leporel s říkankami po encyklopedie a odborné publikace. Kulaté jubileum oslaví Nakladatelství Fragment letos v říjnu.

S výtisky Nakladatelství Fragment, které v roce 1991 založili dva studenti ČVUT v Praze Pavel Nýč a Jan Eisler, se během svého života setkala většina dnešních mladých lidí. Nejdříve si v nich mohli číst doma s rodiči, později ve škole. V batolecím věku si notovali Běží liška k táboru (Fragment, 1. vyd. 1994), o velké přestávce narychlo listovali češtinou Od šestky do devítky (Fragment, 1. vyd 1995), a při svatém týdnu s povděkem spoléhali na Literaturu v kostce (Fragment, 1. vyd 1995). Samotné nakladatelství se během let rozrůstalo stejně, jako rostla generace dětí, kterou vychovávalo.

„Naší první knížku Tabulky integrálů jsme si napsali sami, vydali ji v nákladu jeden tisíc kusů a vše se prodalo, byť s velkou námahou. Nebyl to titul pro všechny. Další tři tituly se i díky porci štěstí v té době staly bestsellery. Šlo o leporelo Mláďata, encyklopedii Panovníci českých zemí a učebnici němčiny Deutschsprachige Länder. Po jejich úspěchu nám bylo jasné, jakým směrem se budeme ubírat,“ vzpomínal spolumajitel Nakladatelství Fragment Pavel Nýč.

Během dvaceti let své existence se Nakladatelství Fragment zařadilo mezi největší knižní domy v zemi a s převážně dětskými publikacemi vychovává další pokolení. Knihami zásobuje školy, dětská centra i bezradnéfragment založili studenti tatínky v předvánočním shonu. Nově vydávané pohádky o loupežníkovi Rumcajsovi nebo příhody Krtečka a jeho kamarádky myšky patří mezi tituly Nakladatelství Fragment stejně samozřejmě, jako se vryly do paměti každého z nás. Nejnovějším přírůstkem dětské literatury Nakladatelství Fragment je nyní knižní zpracování hry Hurvínkova cesta do Tramtárie.

„Od roku 2009 také vydáváme časopis Báječná školka a v rámci knižního klubu Nakladatelství Fragment delší dobu spolupracujeme s více než dva tisíci základními školami po celém území České republiky. Projekt má za cíl naplnit slogan ,Vraťme děti ke čtení‛,“ uvedl Nýč.

Na počátku třetího desetiletí svého života, po nespočtu titulů pro děti a mládež, nezapomíná Nakladatelství Fragment ani na dospělé čtenáře. První krůčky v literatuře pro dospělé má již za sebou. Dnes vydává špičkové české autory, pro které je nakladatelství zavedenou značkou. Od 11. října si mohou zájemci pořídit například druhý díl povídek Zdeňka Svěráka nazvaný Nové povídky.O Nakladatelství Fragment  

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 milionů korun. Od svého vzniku vydalo více než 2000 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 19 mil. kusů výtisků. V roce 2010 Nakladatelství Fragment vydalo 221 knižních novinek a podobně tomu je i v letošním roce. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2010 bylo uskutečněno celkem 400 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2010 představil stále rostoucí slovenský Fragment 139 knižních novinek.


 

www.fragment.cz

Redakce


14.10.2011   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nakladatelství Fragment založili studenti. Dnes je mu už 20 let.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 14.10.2011 10:58

Čtu moc a moc,ale obvykle si nakladatelství ani nečtu.

 
Juana
Juana - 14.10.2011 8:29

To leporelo s mláďaty možná doma ještě někde najdu.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.