Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Zdeňka Žádníková bude číst dětem na Chvalském zámku

Zdeňka Žádníková bude číst dětem na Chvalském zámku

Herečka a maminka tří dcer Zdeňka Žádníková bude v neděli 6. listopadu číst dětem z knihy Medvědí Babi a její kouzelná rodina autorky a malířky Anny Obrové. Zapojí se tak do programu kampaně Celé Česko čte dětem. Čtení bude součástí slavnostního zahájení putovní výstavy Cesta k dětem, kterou pořádá Celé Česko čte dětem ve spolupráci s projekty Medvídkov a Lali jóga, a to na Chvalském zámku od 15 hodin. Cílem výstavy je motivovat rodiče a děti k aktivnímu trávení společného volného času.


Vernisáž výstavy Cesta k dětem

Kdy: neděle 6. listopadu 2011 od 15 hodin

Kde: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi, 193 21 Praha 9 - Horní Počernice


 

Kromě čtení dětem bude na programu slavnostního zahájení putovní výstavy Cesta k dětem cvičení jógy s autorkou knihy Lali cvičí jógu Hankou Luhanovou a prodejní výstava fotografií z kalendáře Celé Česko čte dětem, ilustrací projektů Lali jóga a Medvídkov.

Zdeňka Žádníková je členkou hereckého souboru divadla v Dejvicích. Ztvárnila řadu rolí v pohádkách, její první televizní vystoupení bylo v seriálu "Lékárníkovic holka" a aktuálně v seriáluAť žijí rytíři“. V současné době můžeme Zdeňku spatřit v divadle v Dejvicích v "Bratrech Karamazových" v roli Kateřiny Ivanovny a v muzikálu "Muž bez minulosti".
Účinkovala také ve dvou amerických filmech "Melting Glass" a "Anna Frank", k čemuž jí dopomohla vynikající znalost anglického jazyka.
Do povědomí českých televizních diváků se Zdeňka zapsala rolí Ivany Rubešové v seriálu "Rodinná pouta". (Velmi křehké vztahy). Za tuto roli byla nominována na Objev roku 2004 – anketě TýTý, pořádané Týdeníkem Televize.
Založila Nadační fond Zdeňky Žádníkové na podporu projektů zpříjemňování prostředí dětských zdravotnických zařízení.

 

Celé Česko čte dětem

Pravidelné čtení dětem má obrovský význam pro správný emocionální vývoj dětí a formování návyku číst si v dospělosti. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Hrdinou projektu Celé Česko čte dětem je dítě, nikoliv kniha.

V rámci projektu Celé Česko čte dětem vznikl kalendář, který byl nafocený vynikající fotografkou Ditou Pepe a který znázorňuje 12 významných osobností z české kulturní scény jako pohádkové bytosti. Tyto fotografie budou k vidění a koupi na výstavě Cesta k dětem. Výtěžek z prodeje půjde na další akce pořádané společností Celé čteme dětemČesko čte dětem.

Pro více informací navštivte www.celeceskoctedetem.cz

Lali jóga

Zakladatelkou svého druhu jedinečného projektu Lali jóga je instruktorka dětské jógy Hanka Luhanová. Na výstavě budou k vidění ilustrace z její knihy Lali cvičí jógu a jógových karet pro děti i dospělé, jejichž autorkou je ilustrátorka Kateřina Mesdag.

Proč cvičit jógu s dětmi?

Cvičení jógy dětem přináší radost, pohyb a sebevědomí. Jóga dětem pomáhá lépe vnímat své tělo a respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Jóga učí harmonii, učí děti odpočívat a pomáhá jim čelit stresovým situacím.

Pro více informací navštivte www.jogasdetmi.cz

Medvídkov

Projekt, který vychází z výchovné knihy pro děti Medvědí Babi a její kouzelná rodina, spojuje čtení s výtvarnem. Jeho autorkou je malířka Anna Obrová. Pohádkové příběhy plné obrázků poskytují prostor, ve kterém se může rozvíjet dětská fantazie. V hlavní roli vystupují medvídci, skřítci, víla, strašidla a příroda plná čarovných bytostí. Součástí projektu je výstava originálů ilustrací.

Knížka Medvědí Babi a její kouzelná rodina je určena pro čtení rodičů dětem i pro samostatné čtenáře 1. stupně ZŠ a svým citlivým pojetím je vhodná i jako četba na dobrou noc.

Pro více informací navštivte www.medvidkov.cz a www.artresidenceprague.com

Chvalský zámek

Chvalský zámek v Horních Počernicích je malebnou budovu v historicky cenném areálu Chvalské tvrze. Na zámku je možné navštívit aktuální výstavní projekty nebo si vybrat z bohaté nabídky kulturních akci pro dospělé i děti. Zámek je možné zvolit i k setkáním firmy, školením, slavnostním předáním dokumentů nebo svatbám.

 

Pro více informací navštivte www.chvalskyzamek.cz

 

Ilustrační foto

Redakce


4.11.2011   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zdeňka Žádníková bude číst dětem na Chvalském zámku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
evropka
evropka - 4.11.2011 11:31

chválihodnésmajlik - 47

 
lee
lee - 4.11.2011 8:43

Škoda že to máme do Prahy tak daleko, na tohle bychom se jeli hned kouknout...pohádky i Zdenku Žádníkovou máme rádismajlik - 32

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.