Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Naučte se jednat asertivně

Naučte se jednat asertivně

Máte problém říkat ne? Odolávat manipulaci ostatních a prosadit svůj zájem a své potřeby? Vězte, že v tom nejste sami. Je spousta lidí, kteří jsou na tom podobně. Často se snaží vyhnout konfliktu za každou cenu a přitom upozaďují sami sebe. Šance jak to změnit, existuje. Jmenuje se asertivita a naučit se ji můžete i vy.

Uveďte spolu s námi asertivitu do praxe s pomocí knihy Jednej asertivně! autora Tomáše Dvořáka. Asertivita není jenom prosazování vlastních postojů, názorů a požadavků. Je to i forma jednání snižující strach z různých společenských situací, z emocionálních a sociálních vztahů. Podporuje pocity vlastní sebejistoty, místo rezignace a naučené bezmocnosti nabízí pocit otevřené budoucnosti a důstojných životních perspektiv.

Kniha známého brněnského psychologa vám pomůže naučit se základní asertivní pravidla a postupy. Usnadněte si svůj každodenní život, prožívejte jej s nadhledem a lehkostí. Používejte předkládané techniky a nenechte se okolím manipulovat. Mnoho štěstí na cestě za asertivním přístupem k životu!

V knize najdete:

  • Asertivní pravidla pro každý den
  • Asertivně proti manipulaci a stresu
  • Testy a jednoduchá cvičení

 

 

Informace o autorovi:

PhDr. Novák Tomáš

Autor je poradenským psychologem.Vystudoval FF UJEP v Brně, obor psychologie. Dlouhodobě se zabýval problémy výchovných obtíží s dětmi, náhradní rodinnou péčí, manželským a rodinným poradenstvím. Externě učí i na Masarykově univerzitě,na filosofické fakultě a na fakultě sociálních studií.

www.grada.cz

Redakce


2.2.2012   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Naučte se jednat asertivně

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
kakamka
kakamka - 4.2.2012 21:48

Já jsem změnila zaměstnavatela a zjistila,kolik lidí říci NE neumí,ale zase je to pěkná zábava poslouchat po přidělaní úkolu a odchodu šéfa ty jejich poznámky smajlik - 55.Je mi z těch lidí někdy hodně smutno...

 
Monik
Monik - 2.2.2012 11:19

lee: smajlik - 68smajlik - 68

 
Lissie
Lissie - 2.2.2012 10:50

lee:smajlik - 68

 
loupák
loupák - 2.2.2012 10:30

lee:smajlik - 34smajlik - 47

 
Haninka
Haninka - 2.2.2012 10:23

Když narazím na bl*ce, tak je mi asertivita k ničemu smajlik - 26

 
lee
lee - 2.2.2012 8:02

...že bych si tu knížku koupila? poslední dobou jednám spíš nasertivně...smajlik - 59

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471532.
Archiv anket.