Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Příprava na dovolenou: jazykové příručky s sebou

Příprava na dovolenou: jazykové příručky s sebou

Zmatené šermování rukama na recepci hotelu, nechtěná objednávka v restauraci nebo únavné bloudění cizími ulicemi. Oč by byla zahraniční dovolená příjemnější, nebýt jazykových bariér? 38 procent Evropanů, nepočítaje v to Brity a Iry, ovládá angličtinu. Její základy by měl znát každý cestovatel. Díky přehledným brožurám s audio doplňky stačí pár hodin v autě, autobuse nebo letadle.

„Jazykové tituly s CD v MP3 formátu rychle nabývají na popularitě. Nemusíte sedět u stolu s otevřenou knihou, při poslechu nejběžnějších frází a slovíček můžete relaxovat na zahradě, na pláži, prostě bez omezení. Témata se nejčastěji dotýkají právě situací, které každý zažívá během dovolených. Jednoznačně nejžádanější verzí je ta pro začátečníky,“ uvedl Pavel Nýč, spolumajitel Nakladatelství Fragment.

Podle nejnovějšího průzkumu Eurobarometr, zaměřeného na jazykové znalosti obyvatel EU, ovládá alespoň jednu cizí řeč 54 procent Evropanů. Česká republika obsadila z členských zemí až 19. pozici s podprůměrnými 49 procenty. Nebýt slovenštiny, skončili by Češi ještě hůř. „Vyjma sezonních výkyvů na úvod školního roku a před maturitami se zájem o jazykové učebnice v posledních letech drží na stabilní úrovni. Stále platí, že prodejnosti dominují anglické učebnice, které jsou dvojnásobně žádanější než jejich ekvivalenty v němčině a čtyřikrát víc poptávané než stejné tituly ve francouzštině, španělštině a ruštině,“ potvrdil Pavel Nýč.

Ideálními pomocníky každého začátečníka při cestě do zahraničí jsou učebnice Angličtina nejen do auta, která zahrnuje tištěnou brožuru i poslechová cvičení se základy jazyka, nebo rozsáhlejší Angličtina pro samouky + CD s MP3. Mírně pokročilí pak ocení příručku Angličtina – věty a fráze pro každou situaci nebo audio titul Anglicky bez učebnice, rozdělený na čtyři tematické části: restaurace a jídlo, nakupování, ve městě, cestování a služby. Oba jazykové tituly donutí hravou formou cestovatele oprášit už známá slovíčka v rámci ustálených frází a naučí mnoho nových výrazů i slovních spojení.

 

JAZYKOVÉ PŘÍRUČKY NA DOVOLENOU V ZAHRANIČÍ


Angličtina – věty a fráze pro každou situaci

Chcete si jen zopakovat běžné anglické fráze? Nebo chcete svou angličtinu při konverzaci trochu "okořenit"? Připomeňte si základní anglické fráze a naučte se i další ustálená spojení, která dodají Vaší angličtině ten správný říz.

256 s., 199 Kč


Angličtina pro samouky + CD s MP3

Naučte se anglicky s humorem! S Paddym, Lindou a jejich přáteli si osvojíte praktickou slovní zásobu a naučíte se základy anglické gramatiky. Díky CD ve formátu MP3 si poradíte i s anglickou výslovností. Jednoduchá struktura této moderní učebnice je ideální nejen pro samouky.

240 s., 299 Kč

Angličtina nejen do auta – CD s MP3

Poslouchejte a učte se cizí jazyky kdykoliv a kdekoliv! Nejen v autě, ale i při relaxaci můžete rozvíjet svou slovní zásobu angličtiny. Slovíčka a základní fráze k jednotlivým tématům si nejprve prostudujete v přiložené brožuře. Díky různým typům cvičení na CD se vaše znalosti při poslechu upevní a s využitím vzorových frází se naučíte vytvářet nová slovní spojení. Titul je členěn tematicky a je k dostání ve verzi jak pro mírně pokročilé, tak pro začátečníky.

32 s., 149 Kč

Anglicky bez učebnice – 4 CD s MP3

Chcete si rozšířit anglickou slovní zásobu? Vadí vám, že se v cizině nedomluvíte v restauraci, na nádraží, v hotelu nebo při nakupování? A nebaví vás učit se doma u stolu? Pak je pro vás Anglicky bez učebnice - CD s MP3 to pravé. Soubor obsahuje 4 tematicky zaměřená CD s audionahrávkou ve formátu MP3. Díky nim si postupně osvojíte 1200 slovíček. Naučíte se používat slovíčka, která znáte, a naučíte se slovíčka nová.

2 s., 199 Kč

Více na www.fragment.cz

Redakce


29.6.2012   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Příprava na dovolenou: jazykové příručky s sebou

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
marta79
marta79 - 17.12.2014 10:20

Individuální kurzy angličtiny:

http://www.jazykyprovas.cz/aj-individialni-kurzy

smajlik - 105smajlik - 105

 
Linda
Linda - 29.6.2012 7:47

Jasne ono nestaci ze kazdy druhy má mobil u jednoho ucha a cigaro nebo kafe v druhé ruce a u toho ridi, jeste mu nacpete sluchátka s jazykovym kurzem do usí....no jo planeta je holt prelidnená, tak ji trosku pomuzeme smajlik - 42smajlik - 20

A jazykové znalosti Cechu se 1000násobne zlepsi az skoly a kurzy prestanou s blbosti zvanou biflovani slovicek! Sice Danum neholduji a v 99 pripadech ze sta z nich silim, ale jestli neco umi, tak naucit jazyk.... kdyz pominu naseho studijniho maniaka, tak i ten nás lenoh se jakz takz domluvi anglicky a nemecky a to ani jedna se NIKDY neucila slovicka!

A nakonec pokud vyrazim nekam na dovolenou co je proboha spatneho v nouzi nejvyssi domluvit se nohama rukam nebo nákresem na kusu papiru smajlik - 26..aspon se clovek trosku zasmeje. A vubec moje dánstina to je groteska sama pro sebe, kdybych se mela hroutit ze sveho prizvuku tak se muzu jit zahrabat tak 100x za den smajlik - 27

 
YXH
YXH - 29.6.2012 5:04

Nezavrhuju prirucky a verim, ze cim vic jazyku clovek zna a snazi se pouzivat, tim lip pro nej.
Kdyz se ale lidi chteji dorozumet tak se dorozumi, at uz rukama a nohama pomoci prirucky nebo usmevem a vlidnym slovem. Zatim se mi nestalo, ze by domorodci at uz je clovek kdekoliv, byli neochotni a nesnazili se pochopit, at uz clovek blaboli jak chce.
Coby pristehovalci mame prizvuk a budeme ho mit naporad, a nekdy to je vlastne dobre, protoze se clovek aspon nasmeje. A taky tady (nevim jak jinde ve svete), lidi vlastne zajima odkud clovek je da se to nekdy poznat podle prizvuku. Je tady tolik narodnosti pomichanych dohromady a vsichni se vzdycky nejak dorozumi (nejen anglicky a franzouzsky, coz jsou narodni jazyky), ale dobrou vuli.

 
kubikm
kubikm - 29.6.2012 0:13

slyšel někdo Francouze mluvit anglicky?
takže když někam jedu, beru základy toho jazyka...a domorodci jsou milí...chválí..ne jako my, že se posmíváme...

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 473345.
Archiv anket.