Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Vaše tělo – přítel, nebo nepřítel?

Vaše tělo – přítel, nebo nepřítel?

Kulturní špiónka tentokrát narazila na zajímavý knižní titul, který právě přichází do našich knihkupectví. Tady je knižní špionáž.

 

Titul: (V)hodné tělo

Autorka: Eve Ensler

Tato kniha je určena všem ženám, které nejsou spokojeny se svým tělem a stále hledají cestu, jak se dopracovat k ideální postavě.

Jak už sám název napovídá, autorka se zabývá otázkou „(v)hodného těla“. Která z nás – ať už v jakémkoli věku – se nezaobírala svými partiemi, nenadávala na nechutné trenažery, diety a osobní trenéry, kteří by nás nejraději umořili k smrti? A přesně v takovém duchu se nese celá kniha.

Eve Enslerová začíná vlastním příběhem a vtipnou, lehkou formou pokračuje výpověďmi dalších žen, které se spojuje touha po „vhodném" těle:

- stárnoucí editorka ženského magazínu, kterou dodnes pronásledují kritické poznámky její matky a zoufale se honí za dávno ztraceným mládím, zatímco neúnavně provádí sedy-lehy;

- mladá Afroameričanka trpící hladem v táboře na hubnutí;

- Židovka, čtyřicátnice, která si nechá kvůli staršímu manželovi zúžit vagínu;

- Italka zneužívaná matčiným partnerem, která za to teď po letech nenávidí své tělo;

 a další.

Ale abychom neupadly do těžkých depresí, představuje autorka i ženy, které jsou se svým tělem spokojené. Třeba slavná herečka Isabella Rossellini. Ta úsměvně popisuje, jak ji propustila významná kosmetická firma, protože jí bylo čtyřicet a byla silná a nesmlouvavá. Další optimistickou výpovědí je příběh Indky, jež si sice oblíbila šlapací pás v posilovně, ale zároveň má ráda své ženské tvary, které dokážou správně udržet sárí. A tak vede svůj vnitřní boj o zachování křivek. I v této části nalezneme spoustu pěkných, vtipných příkladů, jak se dá žít se svým tělem v míru, a ještě z toho těžit.

Kniha je působivou, hluboce dojemnou i nesmírně vtipnou výpovědí o životě dnešních žen, které mají nejrůznější schopnosti, často i velké možnosti, ale jen s velkými obtížemi jsou schopny přijímat sebe samé – svá (tak různá) těla.

Znáte tuto autorku, kterou proslavila kniha Vagina monology? Četli jste už její (V)hodné tělo? Zaujala vás? Četli jste od ní něco jiného? Podělte se o své dojmy.

Nakladatel: Jota
ISBN: 80-7217-444-4, EAN: 9788072174447
Originál: The Good Body, překlad: Ohnisková Vanda
Rok vydání: 2006 (1. vydání)

Zdroj: http://www.kosmas.cz

Hrochuška


18.9.2006   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Vaše tělo – přítel, nebo nepřítel?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471805.
Archiv anket.