Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pohádky ožívají na zámku v Napajedlech

Pohádky ožívají na zámku v Napajedlech

Popelka, Zlatovláska, Anděl páně, Krakonošské pohádky, Královna Koloběžka, Plaváček a další pohádkové příběhy ožívají od 2. února v zámeckých komnatách napajedelského zámku. Až do konce března mohou návštěvníci shlédnout jedinečnou výstavu cca 60-ti kostýmů, rekvizit a kulis z 15-ti známých pohádek z tvorby Československé a následně České televize.

Výstava s názvem „Zpátky do pohádky“ měla svojí premiéru v brněnském Letohrádku Mitrovských v roce 2010 a v roce 2011 zahájila své putování po českých a moravských památkách a muzeích. Nyní zavítala i do Zlínského kraje na zámek Napajedla. „Jsme rádi, že můžeme hostit tak rozsáhlou výstavu u nás na zámku a poodhalit dětem a milovníkům pohádek, jak vlastně taková pohádka vzniká,“ uvádí Petra Psotková, manažerka zámku.

pohádky ožívajíHolčičky se mohou těšit na kostýmy princezen a princů a kluci například na loupežníka či čarodejnici. Nejstarší kostým pochází ze 60. a 70. let 20. století z pohádek Popelka a Zlatovláska a naopak nejnovější z novodobé pohádky Kouzla králů. „Určitě diváckému oku neunikne scenérie z Krakonošských pohádek, jenž je jediný hraný večerníček, který získal ocenění za vůbec nejoblíbenější večerníček všech dob,“ sdělila manažerka zámku.  Součástí výstavy je i foto-projekce, kde si mohou návštěvníci připomenout dané herce a kostýmy, ale také zazpívat si známé písničky. „V rámci prohlídek jsme připravili pro děti doprovodný zábavný kvíz, kde si vyzkouší znalost jednotlivých pohádek a samozřejmě nebudou chybět drobné sladké odměny,“ dodává paní Psotková.

Výstava je otevřena od 2. února do konce dubna 2013 vždy v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin. Vstupné dospělí 90 Kč, děti 50 Kč. V jiných termínech je možné výstavu navštívit po telefonické objednávce.

Více o akcích naleznete na www.zameknapajedla.cz nebo na facebooku Zámek Napajedla.

Redakce


22.1.2013   Rubrika: Kulturní pozvánka   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pohádky ožívají na zámku v Napajedlech

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
marta79
marta79 - 30.7.2015 16:28

Vyzkoušejte si parádní pohádkové kostýmy:

http://www.pujcovna-kostymu-ipak.cz/filmove-a-pohadkove-kostymy

smajlik - 30smajlik - 30smajlik - 30

 
Gorawen
Gorawen - 22.1.2013 16:44

Ty kostymy be me zajimaly...smajlik - 60smajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.