Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Kdo jsme a odkud přicházíme? - 1.část - Chudáci naší primitivní předkové!

Kdo jsme a odkud přicházíme? - 1.část - Chudáci naší primitivní předkové!

Čím dál častěji v tisku i v televizi pozoruji, jak se stává pravidlem snižovat civilizační úroveň obyvatel české kotliny v době rozkvětu středomořských a asijských říší. Naši předkové prý žili v srdci Evropy, kde nebylo nic než divočina, div že nejedli syrové maso a lišky těm zarostlým nemytým divochům dávaly dobrou noc. Ó, kam se naši předkové hrabali na starý Řím!

Otevřete-li první díl Liviových dějin Říma, dočtete se, že brzy po založení byl Řím obléhán a málem dobyt galským vojskem. Zachránily ho prý jen posvátné kapitolské husy z Jupiterova chrámu, které začaly kejhat a Římany probudily. Ti se potom ubránili, ovšem za cenu výkupného.

Tak tito Galové se na Řím vypravili z Bragy (Prahy), která v té době byla významnější a známější než vesnice jménem Roma okresního významu. Také byla už o nějakých tisíc let starší než „Věčné město“! A ještě o tisíc let starší únětická kultura zřejmě založila achajské Řecko!

Pražští Bójové spolu se svými spojenci od Dunaje a Alp nezaútočili na Řím proto, aby jako chudí a primitivní barbaři drancovali vyspělou civilizaci, ale proto, že se přemnožili a hledali, kde založit kolonii!

Tedy, při vší úctě k našim dějinám (podle genotypu jsme totiž ze 70% Keltové) – naši historici by měli méně poslouchat západní „autority“ a více studovat a hlavně samostatně bádat! Ne jen papouškovat, co napíší vejtahové ze Západu, kteří samozřejmě propagují sami sebe! Největší „zásluhu“ na tom, že neznáme svou skvělou minulost, má zejména katolická církev, která zničila původní kulturu všude, kam přišla, a vytvářela si tak záminku, aby mohla „přinést civilizaci barbarům“. Mimochodem, nezdá se vám, že v dnešní době, kdy nás požírá „západní“ kapitál, probíhá něco podobného?

Tak ještě několik faktů:

Bójové z české kotliny nebyli nekulturní nemytí divoši. Nedostatek hygieny a kultury těla, stejně jako zbabělost a nepoctivost byly podle keltského zvykového práva trestné činy podléhající soudu stařešinů kmene. Trestem mohla být až smrt, zejména upálením. Pokud jde o kulturnost duchovní, poslechněte si keltskou hudbu.

Od Keltů z české kotliny a z Podunají se slavní Římané učili stavět silnice (měli jsme je nejméně o 500 let dříve), i strážní a signalizační věže (optický telegraf - pošta), převzali od nás veškeré řemeslnické nářadí a nástroje (které se od té doby dodnes prakticky nezměnily a třeba sekačka se tu používala dřív, než vlčice odkojila Romula a Rema). Zde byli astronomové používající astrolaby dřív, než Aeneas uprchl z Tróji. Z Bubiena (dnešní Praha-Bubny), kde byly největší hutě v Evropě, dováželi Etruskové železo a železné výrobky, např. srpy, kosy, kladiva, kleště, meče apod. Z Krušných hor se vyvážel cín až na Kypr, kde se vyráběl bronz, rovněž z Kypru dováželi měď a vyráběli bronzové meče a sekery, kterých si cenili zejména Etruskové. A v neposlední řadě MY jsme vynalezli pivo – to skutečné z chmele. Keltské pivovary stály o tisíc let dřív, než chrámy v egyptském Vesetu!

Pražští Bójové, kromě Achájů a Dórů nejlepší válečníci své doby, si po dohodě s Etrusky během římského dobrodružství založili v severní Itálii své město Boiogenu (dnešní Bologna) a berounští Beronové si postavili Beronu (dnešní Verona). Založili si království v Hispánii (dnešní Galicie a severní Portugalsko), v Malé Asii (dnes turecká Galata), v Řecku (Boiótie) a ve francouzské Galii (dnešní vinařský kraj Beaujolais – znáte to víno?). A naši bratránkové Skythové zase napráskali perskému Dáreiovi (tatíčkovi Xerxa od Thermopyl), vládci největší říše na světě. I Spartakus byl Thrák – bratránek. Jakož i Priamos, král Tróje i Achájové, kteří ji dobyli. Dokonce i slavní Tetoni, které si jako předky přivlastňují Němci, byli ve skutečnosti keltští Theutoni od Tetína. Za svůj rod se stydět nemusíme. Ale ve školních osnovách to není. To jen tak mimochodem.

Pokud jde o koňské dostihy v Koňově, pardon v Kounově, ani to nelze apriori vyloučit, koně, to byl náš šálek kávy! Uvědomte si, že to byli právě naši předkové, když ještě žili ve Střední Asii, kteří jako první domestikovali koně, vynalezli kolo (které od nich převzali Peršané) a vynalezli vůz (včetně bojové dvoukolky, kterou mnohem později začali používat faraoni). A když naši indoevropští předkové na koních dobyli Evropu doby bronzové, tak ohromili místní usedlíky, že vznikl mýtus o Kentaurech! A ta prokázaná orba u kounovských kamenů – to byl prastarý předkovézakládací rituál. Co dělal Přemysl Oráč? Co udělal Romulus, když zakládal Řím? Co udělal Artuš, když zakládal Camelot? Vyorali rituální hraniční brázdu. A „království“ bylo vymezeno tím, kolik za stanovenou dobu obešel bílý posvátný kůň (totéž dělali indičtí Árjové).

Blíž pravdě než ty dostihy ale bude vtip o čarodějnicích – v takových stavbách, jako jsou menhiry, dolmeny a kromlechy, se konaly spirituální rituály, které by inkvizice za slet čarodějnic a reje pekelné rozhodně označila!

Poblíž Uralu, odkud Indoevropané přišli do střední Evropy, aby dali vzniknout laténské kultuře, bylo objeveno téměř 5000 let staré město Arkaim postavené jako astrolab. Ve Stonehenge jen opisovali a dost primitivně.

A mimochodem, pokud jde o ty primitivní staré civilizace – víte, že např. předincká civilizace v Peru létala v balónu? Jsou vyobrazené na kamenech z Icy. Že Babylóňané, Egypťané a Židé používali elektřinu? Že v Mohendžo Daru už před čtyřmi a půl tisící lety měli vytápěné podlahy, lázně a splachovací záchody? Že Egypťané odlévali kvádry na pyramidy z betonu, který je kvalitnější než náš, dokonce i než římský? A jemně odvrtat zubní kaz nebo provést trepanaci lebky při hematomu v mozku či vyrobit protézu uměl člověk už v pravěku.

Jistě, naše věda dokázala skvělé věci a v mnohém předky předčila. Ale pyramidy z mnohasettunových monolitů by postavit nedovedla, na to nestačí ani největší jeřáby – stejně jako by nepohnula (natož aby je tak precizně opracovala) kamennými monolity v Saskayhuamanu, Baalbeku nebo Arkaimu.

Totiž, pokud jde o mozek homo sapiens, stejnou kapacitu a kvalitu měl už před 150 000 lety, jen byl zaměřený na jiné věci než dnes. Ostatně, kolik z nás by v pravěku přežilo bez technických, lékařských a civilizačních výdobytků? Nebo aspoň v době Keltů?

 

Odkazy na zdroje informací (zajímavé čtení na dovolenou?)

Gargamel

Kdo jsme a odkud přicházíme?:


11.7.2011   Rubrika: Lidské osudy   |   Komentářů 7   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kdo jsme a odkud přicházíme? - 1.část - Chudáci naší primitivní předkové!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Gargamel
Gargamel - 12.7.2011 13:27

Riki, Almega: Máte právo na vlastní názor a nenutím vám svůjsmajlik - 81. Musím ale podotknout, že nadsázky je v článku minimum a Cimrman ani jedensmajlik - 66. Než fakta hodíte do koše, zkuste si prostudovat odkazy. Ty pseudovědecké weby jsou v nich jen kvůli obrazové dokumentaci, která na internetu jinak téměř není (ale mám ji v knihách o archeologických objevech - od vědců a podloženésmajlik - 65) a těžko vám mohu ukázat odborné publikace renomovaných vědců, které vlastnímsmajlik - 26. Nicméně si ony v odkazech vyjmenované knihy můžete koupit nebo zapůjčit v knihovně. Pak se nebudete muset odvolávat na dějěpis pro 6.ZDŠsmajlik - 42. Za tím, co jsem psal, si stojím, žádný bulvár, jen vědecá fakta. Nemohu za to, že jsou pro školy nevhodnásmajlik - 26.

 
Juana
Juana - 11.7.2011 18:20

Náhodou mně se článek líbil a Gargamel si s tím dal určitě hodně práce - a díky za ty odkazy, budu je zkoumat, až bude čas

 
Milda3
Milda3 - 11.7.2011 14:06

pěkné odlehčené počtení se spoustou nadsázky,kterou tady někdo vůbec nepochopil smajlik - 47

 
Almega
Almega - 11.7.2011 9:42

No,musí se to brát s nadhledem...asi jako vynálezy p.Cimrmana!!!

 
Křeček
Křeček - 11.7.2011 9:29

smajlik - 47

 
sharon
sharon - 11.7.2011 9:15

zajímavé čtení....smajlik - 47

 
Riki
Riki - 11.7.2011 8:56

smajlik - 80 Vlastivěda pro 6.ročník ZŠ smíchaná s nejrůznějšími bulváry a pseudovědeckými nesmysly, vesměs dávno neaktuálními. smajlik - 48 Že já vůl to čtu, po ránu, už ten název mě měl varovat, a když ne ten, tak nick autora zcela jistě. smajlik - 42

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77183.
    Archiv anket.