Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pošli příběh. Když rakovina zaútočí na dítě...

Pošli příběh. Když rakovina zaútočí na dítě...

Rakovina je nemoc, která děsí snad každého z nás. Svou osobní zkušenost s touto zákeřnou chorobou má i zpěvačka Naďa Urbánková. A právě ona se stala patronkou internetových stránek www.poslipribeh.cz, kde si lidé vzájemně sdělují své příběhy na téma „můj boj s rakovinou“.

Příběh Miluše Česnekové

Náš příběh a boj mojí holčičky začal 6.4.2010. Z tříměsíční prohlídky u dětského lékaře jsme domu již nedojeli. Vzhledem k celkovému podivnému stavu malé nás okamžitě poslal na vyšetření do nemocnice v Ústí nad Labem. To co se dělo během následujících 24h byli mé nejhorší chvíle v životě! A bohužel nebyli poslední (což jsem v té chvíli ještě netušila).

Sono bříška odhalilo 2x zvětšené ledviny a krevní testy vyšli tak špatně, že si o tom povídali sestřičky ještě v noci když jsem malou uspávala na chodbě a bohužel vyslechla jejich hovor. Bylo mi tak zle, vůbec jsem netušila jestli ten drobeček přežije do rána. Ale to stále nebylo dost. Ráno přišla doktorka a její slova už nikdy nezapomenu....to děťátko má leukemii. Sestřička vám pomůže sbalit a za chvilku tu bude sanitka a odveze vás do Motola.

V Praze šlo vše velmi rychle, odběry krve, kostní dřeně, zavedení centrálního žilního katetru, který místo půl hodiny trval dvě a já opět trnula hrůzou co se děje. 8.4. byla potvrzena diagnóza a zahájena chemoterapie. Naděje na uzdravení 40%. Po čtrnácti dnech léčby začali komplikace. Bylo jich hodně a delší dobu se nevědělo kde je problém. Žaludek ani střeva se nehýbali a malá jen zvracela. Dostala sondičku do žaludku, aby obsah vytékal a ona se nevysilovala ještě zvracením. Při několikátém pokusu zavést druhou sondu do tenkého střeva odhalili problém. Tenké střevo bylo v jednom místě téměř neprůchodné. Následoval kolotoč týkající se stále toho samého. Operace bříška, kde doktoři jen střeva přerovnali a zavedli sondičku hlouběji do tenkého střeva, kterou byla živena, po nějaké době sondička na krmení jen do žaludku. Opět problémy se zvracením a zjištěné dvě zúžení tenkého střeva hned za sebou, následná operace a vyjmutí cca 12cm. Celé toto období provázeli malou opakované sepse a pulsy srdíčka ji vylezli na 210. Poprvé domu asi na tři dny jsme se dostali po čtyřech měsících a podruhé za další čtyři. To už se blížil závěr léčby. Musím říci, že malá na léčbu reagovala velmi dobře a výsledky byli ty nejlepší co mohli. Navíc testy prokázali, že Miluška i přes její nízký věk má ten "nejlehčí" typ leukemi, který ji dával větší šanci na uzdravení.

Blížil se prosinec a do konce nám zbýval měsíc léčby a vánoce. Doma nás čekala naše druhá o dva roky starší holčička Eliška. Loňské vánoce jsem strávila s Miluškou v porodnici a tyhle jsem si vymodlila a vysnila doma s celou rodinou včetně malé. A tak se i stalo :-). Celé svátky, Vánoce i Nový rok jsme byli doma. Léčbu jsme dokončili 11.1.2011. miluše česneková

Když jsme do Motola nastupovali malá vážila 5100g a když jsme po 10ti měsících odcházeli vážila 5300g. Celou dobu jsme bojovali o každý gram. Sbalila jsem si několik krabic věcí co se za tu dobu nahromadilo a odjeli domů. Za tři dny jsme byli zpět s teplotou. V únoru byl druhý pokus a již to vypadalo velmi slibně. Od 27.4. kdy začala zvracet až do této doby Miluška nejedla pusinkou a samozřejmě nechápala co po jí chceme když jsme to zkoušeli jak cítila něco v krku automaticky se to snažila vyzvrátit. Pracovali jsme na tom s rehabilitační pracovnicí a povedlo se reflex jsme překonali, ale malá stejně jíst nechtěla neměla potřebu. Zbýval jen pokus vyndat sondičku a nechat ji vyhladovět. Na konci února se jí přesně tohle povedlo. Po obědě si ji vytáhla šikula a tak jsme ji nechali do druhého dne a ráno už jedla a pila sama. Byl to nádherný pohled vidět svoje dítě téměř po roce zase jíst. Bohužel netrvalo dlouho a začátkem března v pátek jsme skončili opět v Motole. Stejné příznaky, zvracení. V neděli se stav prudce zhoršil, z ničeho měla ráno v krvi zánětlivé parametry CRP 200 což už je známka sepse a velké bolesti bříška. V pondělí CRP 500 to už byl boj o život bylo to hrozné. Přišel chirurg, který Milušku již dvakrát operoval a do půl hodiny byla na sále po třetí. Byli to zauzlovaná střeva. Přišla o 50cm tenkého střeva, slepák a kousek tlustého. Dva dny strávila na ARu v horečkách. Ale ona je neskutečná bojovnice!!! Nyní je konec června váží téměř 9 kg, krásně baští a vše dohání. Je to náš malý živel. Následky hlavně z poslední operace si nese bohužel s sebou přeci jenom přišla o 60cm střeva ale do budoucna věřím že se to zlepší.

Celý rok co jsme téměř celý strávili v Motole byl náročný pro celou naší rodinu. Manžel musel chodit do práce a o Elišku se starala babička, která byla tak úžasná, že ke konci léčby když na tom Miluška byla lépe, tak mě na víkend střídala a já mohla alespoň na den a půl odjet domů. Taky bych chtěla vychválit Honzíka, mého manžela. Když to celé začalo zafungoval 100%, úplně o vše se postaral od do vyřízení hypotéky až po nákup mého spodního prádla. Klobouk dolů. Bylo to velmi těžké období, člověk získá úplně jiný pohled na svět ale i nové přátele. Je to takový jiný život a návrat do běžného života je velmi náročný. To psychické napětí člověka drží pohromadě a když se dostane domů a začne normálně žít, najednou mu dochází, co se vlastně dělo a začne se sypat. Alespoň na mě to tak působí.

Často vzpomínám na sestřičky a doktory ale také na rodiče a dětičky a bohužel i na dětičky, které už nejsou mezi námi. Je to taková jedna velká rodina. Tahle nemoc odlučuje smrtí, ale také sbližuje svou existencí.

Přeji všem hlavně zdravíčko a aby se s touhle nemocí nikdy nepotkali :-* Miluška

Miluška

Pošli příběh:


10.11.2011   Rubrika: Lidské osudy   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pošli příběh. Když rakovina zaútočí na dítě...

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77046.
    Archiv anket.