Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Sexuální výchova aneb Buďme rády, že jsme se narodily v Evropě

Sexuální výchova aneb Buďme rády, že jsme se narodily v Evropě

Sex světem vládne. Všude, kam se podíváte. V Africe, Asii, u Eskymáků i v té velepuritánské Americe. Ať se každý tváří, jak chce, snaží se vzbuzovat dojem, že cokoli, co se sexu týká, je pro něj neslušné a nízké, nevěřte mu. Dělá to snad každý a každému, kdo to dělá, to dělá dobře. A tak to má být.


Jsou ale na světě místa, kde mají na sex poněkud zvláštní náhled. Alespoň pro nás. To, co se někde děje a je považováno za zcela normální, způsobuje lidem tzv. civilizovaného světa často i nevolnost. Nebo přinejmenším údiv.


Víte, že v různých částech světa například existují kmeny, kde souloží opravdu malé děti? Něco takového je pro nás nemyslitelné, že?


Například u kmene Lepča v jižní části Himálaje mají děvačata pravidelný pohlavní styk již v jedenácti letech. Výjimkou prý ale není ani soulož s dívkami osmiletými. Rodiče děvčat to nepovažují za nic nenormálního a nesprávného.


U jednoho afrického přírodního kmene je zase dětství chápáno jako období aktivní průpravy na sexuální život. Každé děvče zde vždy v době žní dostane k dispozici zvláštní domek, kam si může zvát chlapce dle libosti. Najít v tomto kmeni dívku starší deseti let, která je ještě panna, je takřka nemožné.

 

Jsou dokonce známy i případy, kdy v některých afrických společenstvích dospělí sami malé děti pohlavně dráždí a provozují s nimi nejrůznější sexuální praktiky. U obyvatel Aloru v Indonésii třeba matky během kojení šimrají své děti na genitálu.


U afrického kmene Lenge je zasvěcení dívek do sexuálního života opravdu drastické. Každá dívka je zde připravena o panenství zvláštním nástrojem, který je pro tyto účely speciálně zhotoven z rohu nebo parohu nějakého zvířete. Že se to občas neobejde bez zranění, je nasnadě. Mnohdy to ale ještě není všechno, co na ně čeká. Kromě násilné deflorace jsou zasvěcované dívky také vystaveny dalším procedurám, které se liší kmen od kmene.

 

Někde třeba podstupují operace spojené se zjizvením tváře nebo těla, jsou jim broušeny zuby, vytrženy či odstřiženy vlasy. Nejvíce se však tyto rituály soustřeďují na pohlavní ústrojí. U afrického kmene Venda si dívky například musí vytahováním zvětšit malé stydké pysky a klitoris.

Na ostrově Ponape se jim o správný tvar pohlavního ústrojí starají druhé osoby, nejčastěji impotentní muži. Ti dívkám genitálie vytahují, různě je štípají a sají, nezřídka jsou přes tato citlivá místa dívky i bity. Příšerné je také zavedení červených mravenců do vulvy. Po jejich štípnutí totiž pohlaví zduří a zvětší se a tím je dosaženo požadovaného efektu.


Poté, co jsou dívky správně zasvěceny, následuje očista různými koupelemi apod. A převléknutí do speciálního oděvu, který označuje, že se z dívky stala dospělá žena.


No, děkuji pěkně. Těch holčiček je mi moc líto. Je to opravdu hrůza, co musí někde ženy od svého útlého dětství vytrpět. A to ani nezmiňuji ženskou obřízku, o které jsme již psali. Nejhorší mi na tom připadá, že prostě nemají na výběr. Nemohou se rozhodnout, co chtějí a co nechtějí podstoupit....

Meryl


14.2.2013   Rubrika: Lidské osudy   |   Komentářů 6   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sexuální výchova aneb Buďme rády, že jsme se narodily v Evropě

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Gorawen
Gorawen - 14.2.2013 17:15

smajlik - 66smajlik - 48smajlik - 76 mne se to nelibi je mi z toho zlesmajlik - 48

 
loupák
loupák - 14.2.2013 10:27

Křeček: myslela jsem to jen obrazněsmajlik - 58

 
dadka
dadka - 14.2.2013 10:21

U nás by byli ti trýznitelé zavření..až by zčernali.Je to nechutné.

 
Křeček
Křeček - 14.2.2013 10:09

loupák: zvířata nic takového nedělají - ta jsou daleko kultivovanější než primitivní národy

 
Almega
Almega - 14.2.2013 8:46

Nevzdělanost a pověry-to je počátek všeho zla...

 
loupák
loupák - 14.2.2013 7:20

To je strašnýsmajlik - 65....mám 9ti letou neteř,že by bylo na ní něco takovýho pácháno je šílenýsmajlik - 85...zvířata necivilizovaný!!!!!smajlik - 36

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.