Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Finanční pomoc hendikepovaným: můžete získat další prostředky!

Finanční pomoc hendikepovaným: můžete získat další prostředky!

Společnost Mandre Group, jeden z největších zaměstnavatelů zdravotně postižených v ČR, rozšiřuje svůj projekt finanční pomoci hendikepovaným. Peněžitou podporu pro rok 2012 mohou jednotlivci nebo organizace nově získávat také v kategorii tzv. „Opomíjených žádostí“.  

 

V loňském prvním ročníku se příspěvky udělovaly ve dvou kategoriích - pro jednotlivce nebo organizace. Toto členění zůstává, nicméně společnost navíc otevírá třetí kategorii, která jde napříč těmi dvěma původními. „Ta je určena těm, kteří často stojí na okraji zájmu donátorů. Jedná se o prosby, které nemusí obsahovat celoživotní lidské tragédie, nicméně při detailním pohledu zjistíte, že to jsou situace, do kterých se můžete snadno kdykoli sami dostat,“ říká Ivor Ševčík ze společnosti Mandre Group.

Podle jeho slov to mohou být například stavy spojené s léčbou úrazů, kdy je člověk výrazně omezen v pohybu, žije sám a potřebuje kompenzační pomůcky, bez kterých si jinak neobstará ani ty nejzákladnější životní potřeby. „Takové žádosti donátoři často vnímají jako ty méně potřebné a soustředí se na velké lidské příběhy,“ uvádí Ivor Ševčík. „Speciální kategorii „opomíjených“ naplníme ze všech zaslaných žádostí, splňujících kritéria, potřebná k zařazení do projektu,“ uzavírá Ivor Ševčík.

O peněžitou pomoc společnosti Mandre mohou žádat zdravotně postižené děti, dospělí nebo lidé v tíživé situaci, ale také skupiny a instituce, které potřebují přispět například na zakoupení kompenzačních zdravotních pomůcek, ozdravných pobytů, asistenční služby či pracovních pomůcek. Uchazeči mohou v kategoriích Jednotlivci nebo Organizace získat dvacet, deset nebo pět tisíc korun. Ve třetí speciální kategorii tzv. opomíjených žádostí mohou žadatelé získat deset tisíc korun. Všechny přihlášené žádosti bude posuzovat hodnotící komise, která v červnu příštího roku rozhodne, komu bude pomoc poskytnuta.   

K podávání žádostí

Každá žádost musí obsahovat specifikaci, komu má být dar určen – nacionále jednotlivce s kontaktními údaji na něj nebo jeho právního zástupce, v případě organizace název a adresa, kontaktní údaje a přesné vymezení činnosti. Žádost musí dále zahrnovat informace o tom, k jakému konkrétnímu účelu má finanční příspěvek sloužit a jaká je jeho požadovaná výše. handicapovaní pomoc

Žádosti je možné zasílat do konce května 2012 poštou na adresu sídla společnosti Mandre Group s.r.o., Hvězdová 306/10, 602 00 Brno, nebo mailem na info@mandre.cz. V případě zájmu o další informace mohou uchazeči volat na telefonní číslo 511 111 990.

 

 

O společnosti

Mandre Group vznikla v roce 2006, kdy zaměstnávala dvacet lidí se zdravotním postižením. V průběhu následujících dvou let se stala jedním z největších zaměstnavatelů plně nebo částečně invalidních osob. V současnosti zajišťuje zaměstnání stovkám hendikepovaných v celé České republice.

Někteří z obdarovaných uchazečů uplynulého ročníku

· Dvanáctiletá Lucinka Zajková z Moravského Písku s kombinovaným postižením, DMO-diparetickou formou s mikrocefalií a mentální retardací. Holčička na zakoupení mechanického invalidního vozíku získala dvacet tisíc korun (viz foto).

· Dvouapůlletý Tomášek Kaninský z Hostinného s fyzickým i mentálním hendikepem, který na speciální polohovací lehátko obdržel příspěvek deset tisíc korun (viz foto).

· Centrum pro zdravotně postižené pardubického kraje, které pro svoji půjčovnu rehabilitačních a kompenzačních pomůcek potřebovalo dvacet tisíc korun na zakoupení nejžádanějších invalidních vozíků a chodítek.

· Obecně prospěšná společnost Tyfloservis z Jihlavy, která na nákup pomůcek po nevidomé a slabozraké získala podporu ve výši deseti tisíc korun.

Redakce


21.11.2011   Rubrika: Právnické okénko   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Finanční pomoc hendikepovaným: můžete získat další prostředky!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 21.11.2011 9:10

Jak jsme na tom špatně,že tito lidé musí spoléhat na almužny od lidí,zatímco by stát měl a mohl pomáhat,kdyby halda drzých a bezskrupulózních osob peníze pro nás všechny nerozkradla na svá konta....a ti nikomu nic jen z ušlechtilých důvodů nedají!!!! Mám odloženo na stolku několik složenek,FOD,vesničky SOS,lékaři bez hranic....bohužel,zatím nemám co jim poslat...Výdělky klesají,je méně práce a člověk má co dělat se svým rozpočtem...a teď babo raď!!!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 401193.
Archiv anket.