Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Exekuce pro pár stovek

Exekuce pro pár stovek

„Již třetím rokem bojuje zhruba 70 tisíc lidí se společností WLG Invest a. s. Vlna žalob zatím nepolevuje, a to ani přesto, že soudní poplatky u bagatelních částek se v posledním roce až ztrojnásobily.“ Upozorňuje na nekonečný příběh s vymáháním promlčených pohledávek Mgr. Rostislav Kovář, advokát spolupracující z bezplatným poradenským portálem poradnaveritele.cz

První poškození se mu v Poradně hlásili již v létě 2010 a od té doby jich neustále přibývá! Nejspíš i proto, že v kauze WLG Invest nabízí dlužníkům, že zajistí právní zastoupení zdarma. Společnost WLG Invest a. s. tenkrát skoupila desítky tisíc promlčených pohledávek převážně od pojišťovny Kooperativa, které nyní postupně žaluje. Dlužníkům tak chodí výzvy k zaplacení nebo rovnou soudní obsílky. Všichni zoufalí volající se však shodují v jednom, po zhruba deseti letech si již nepamatují, jak nedoplatek na pojistném vznikl a přímo od pojišťovny žádnou upomínku nikdy neobdrželi.

Exekuce pro pár stovek

Obvyklá částka na nedoplatku bývá v řádu stokorun a dluh bývá nejčastěji zhruba 10 let starý. „V tomto případě je možné se u soudu úspěšně bránit, nicméně je nutné začít ihned po převzetí platebního rozkazu od soudu. Vzhledem k případům, kdy se mnozí lidé neúspěšně bránili sami, doporučuji rozhodně se obrátit na právníka.“ Radí Kovář. V případě, že se postižený řádně a včas nezareaguje, čeká ho bohužel povinnost dluh v řádu několika tisíc zaplatit. V krajním případě až exekuce.

Zisk? Stamiliony!

Po prvotním šoku, kdy se lidé zpočátku proti podobným praktikám nedokázali bránit, jsou nyní postižení více informováni a zisky vymahačů už nejspíš nejsou tak tučné. Přesto se jedná o velmi výnosný byznys. Nákup jedné promlčené pohledávky vyjde spekulanty doslova na pár korun, vydělat na ní však mohou hned několik tisíc. Brání se jen nepatrné procento postižených, takže celkově se zisky vymahačů nejspíš šplhají do stamilionů!

Vše podle zákona

Řada klientů si v telefonátech právníkům stěžuje na podvod ze strany této společnosti. Nicméně o podvod se nejedná a vše se děje s posvěcením zákona. „Dluh jako takový reálně vznikl a pokud jej firma soudu řádně doloží, může být vymáhán i soudně. Dluhy v čase nezanikají, jen se takzvaně promlčují, proto je nutné se erudovaně a především včas bránit.“ Podotýká k obecně rozšířenému omylu Kovář.

 

www.poradnaveritele.cz

Redakce


7.3.2013   Rubrika: Právnické okénko   |   Komentářů 9   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Exekuce pro pár stovek

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
donalabuznikova
donalabuznikova - 18.4.2020 17:30

Taky jsem slyšela o tom jak na několik lidí přišel exekutor kvůli pár stovkám. Nerada bych kvůli takové banalitě přišla o můj majetek, a tak jsem si založila svěřenský fond přes https://www.alphacitizen.com/cs/ , díky kterému tak mám zajištěnou jeho právní ochranu.

 
Terka jun
Terka jun - 7.11.2019 9:42

Řešila jsem to přes realitní kancelář Edox reality, kde jsem zavolala na telefonní číslo 800 503 305, a domluvila jsem si tam schůzku. Mě osobně zůstalo půl milionu, ale to záleží na ceně bytu nebo domu, a také na výši vašeho dluhu. Podívejte se na stránky https://www.edoxreality.cz/

 
Veronaska
Veronaska - 5.11.2019 9:24

Přes kterou realitní kancelář jste to řešila? jak to celé proběhlo? co jste pro to musela dělat? a zůstalo vám z toho hodně?

 
Terka jun
Terka jun - 3.11.2019 20:12

Ano dá se to, já jsem to takhle řešila v Praze přes realitní kancelář, která exekuci vyplatila, a potom se byt prodal za normální cenu.

 
Veronaska
Veronaska - 1.11.2019 20:44

Nemáte náhodou prosím někdo zkušenosti, zda se dá nějakým způsobem prodat byt, který je v exekuci? tak aby nemusel nutně jít do dražby?

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 9.3.2013 17:29

Jagea - 7.3.2013 11:40

ten ví co dělá

 
sharon
sharon - 7.3.2013 13:07

nu což , hlavně že nám nevládnou komunisti.....smajlik - 36

 
Jagea
Jagea - 7.3.2013 11:40

Obzvlášť zavrženíhodné je, že ty pozemky koupil právník...smajlik - 70

 
Almega
Almega - 7.3.2013 10:19

Je to hnus,co je dnes dovoleno!! Lichva,neetické vydírání pofidérních dluhů...Zrovna dnes je článek o vychcánovi,který si zakoupil půdu pod cizíma barákama-nechápu,jak vůbec mohl někdo udělat něco tak hloupého,že dům má jiného vlastníka,než pozemek pod domem! Jen to založilo spoustu možností,jak vyrazit peníze z někoho pronic-zanic...Teď jsou vlastníci domů,kteří žili v domnění,že je vše jejich,zdrceni a hrozí jim okradání od někoho,kdo nemá svědomí,čest,soucit a vidí jen svůj mrzký zisk!!!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.