Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Nenechte si ubližovat!

Nenechte si ubližovat!

Den 25. listopad je Mezinárodním dnem boje proti násilí na ženách. Při této příležitosti Krav Maga Global ve spolupráci s občanským sdružením ROSA pořádá praktický seminář Krav Maga pro ženy. Během něj se všechny účastnice zdarma naučí, jak řešit relevantní bezpečnostní problémy, které se dnešních žen dotýkají.

 

Krav Maga je považován za nejúčinnější sebeobranný systém a tento seminář je speciálně zaměřený na problematiku ženské sebeobrany a řešení krizových situací. Jeho součástí bude také workshop občanského sdružení ROSA, které se zabývá pomoci týraným ženám, jejich dětem a prevencí násilí. Na akci vystoupí také světoznámý kouč a lektorka Renata Kronowetterová. Díky spolupráci s firmou Euro Security Products bude možnost vyzkoušet si i reálný nácvik s pepřovým sprejem.

 

Několik desítek žen je ročně v ČR zavražděno v důsledku domácího násilí, stovky žen se stávají oběťmi stalkingu. Jen tento rok od ledna do září řešila policie 595 případů pohlavního zneužívání a 544 případů znásilnění (statistiky Policie ČR). Přes řadu informací a kampaní je stále řada žen, které podceňuje nebezpečí, které jim může hrozit.

  A právě pro ženy, které se nejčastěji stávají terčem útoků, je určen tento seminář. Účastnice si na něm osvojí možnosti prevence útoků, deeskalaci napětí, používání pepřového spreje a také se dozví o samotných technikách odvrácení útoků od nepoměrně silnějších útočníků. Na kurz se mohou zájemkyně hlásit přes webové stránky: http://www.krav-maga.cz/kalendar-akci/nenechte-si-ublizovat.html

Kurz osobně povede ředitel a hlavní instruktor české sekce Krav Maga Global Jakub Otipka.

„Cílem tohoto dne je připomenout závažnost násilí na ženách v dnešní společnosti. Proto se účastnice na semináři budou věnovat začlenění základních prvků bezpečného chování do každodenního života bez většího zasahování do svého životního stylu a zábavnou a zajímavou formou se naučí, jak řešit různé krizové situace,“ říká k obsahu semináře Jakub Otipka.

Systém Krav Maga je přizpůsoben tomu, aby jej byli schopni trénovat a také používat obyčejní lidé různých fyzických dispozic, různého věku, mladí i staří, muži i ženy. Proto je tato akce vhodná pro dívky a ženy všech věkových kategorií, které se chtějí umět ubránit.

Seminář se bude konat v neděli 25. listopadu od 14:00 do 18:00 hodin ve Sport Centru Praha v Letňanech.

 


Jakub Otipka 

Jakub Otipka je ředitelem a hlavním instruktorem české pobočky Krav Maga Global. Je také zároveň zodpovědný za rozšíření systému Krav Maga v České republice v jeho současné podobě. Je jediným držitelem technického stupně Expert 1 v ČR a staví se tak po bok nejzkušenějším světovým instruktorům.

 

Renata Kronowetterová 

Renata Kronowetterová, kouč, lektorka, spisovatelka, pořádá kurzy po celém světě. Přednášela na Griffith University v Austrálii, byla speakerem vzdělávacích konferencí v Bulharsku a Makedonii, koučuje v USA i ČR. Intenzivně se zabývá osobním rozvojem i rozvojem týmů a společností od roku 2001.

 


 

Fakta o násilí na ženách (celosvětové statistiky)

- statistiky ukazují, že pouze 10% útoků jsou ohlášeny oficiálním autoritám

- jedna ze tří žen zažije některý z druhů sexuálního obtěžování či napadení

- jedna ze čtyř žen je znásilněna

- jedna z šesti žen je obětí incestu

- přes 80% všech znásilnění jsou provedena osobou, kterou oběť zná

- více jak polovina všech zavražděných žen jsou oběťmi svých současných manželů či partnerů

- u žen ve věkovém rozmezí 15 – 44 let je větší pravděpodobnost, že budou znásilněny či že se stanou oběťmi domácího násilí, než výskytu rakoviny, autonehody, oběti války či malárie


Krav Maga je izraelský sebeobranný systém, z hebrejštiny volně překládán jako boj z blízka, který používají přední bezpečnostní sbory po celém světě (FBI, CIA, policejní jednotky SWAT či třeba izraelská armáda – IDF nebo tajná služba Mossad). Tento sebeobranný systém se v současné době rozšiřuje do měst po celé České republice a snaží se naučit své žáky, jak se ubránit jakýmkoliv útokům, kterým mohou v běžném životě čelit.

Redakce


7.11.2012   Rubrika: Násilí na ženách   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nenechte si ubližovat!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Mirka999
Mirka999 - 26.3.2023 19:14

Bohužel násilí je stále hodně, a proto je důležité se umět bránit. Osobně u sebe nosím neustále pepřový sprej a dceři, které je patnáct jsem také jeden koupila na internetových stránkách https://armik.cz/. Pro jistotu jsem nám ještě oběma zaplatila speciální kurz sebeobrany, abychom se dokázali ubránit při případném napadení. Myslím si, že to bylo nejlepší rozhodnutí.

 
Katerina Lisova
Katerina Lisova - 24.11.2012 23:24

Zdravím všechny přispěvovatelky do diskuze.
V první řadě bych chtěla objasnit název Krav Maga, jež nemá nic společného s chovným skotem. Krav Maga pochází z Izraele a název se z hebrejštiny volně překládá jako "boj zblízka".
Co se pak týče dalšího námětu k diskuzi, rozepsala bych se klidně i na stránku A4, avšak neboť je mi jasné, že si to málokterá přečte, nenapadá mě nic lepšího, než abyste se semináře zúčastnily a až poté měly takto "fundované" názory. Můžete mi je prezentovat i osobně nebo emailem, budu jedině vděčná. Krav Maga se zaměřuje především na preventivní chování, tudíž včasné rozpoznání problému a řešení na té nejjednodušší úrovni. Znamená to tedy, v nejlepším případě se do žádného problému nedostat. Ve chvíli kdy však již dojde na nejhorší, i tak bude mít vždy žena šanci, ale již musí vědět jaké své zbraně může použít. Všeobecná paradigmata o tom, že ženy se stejně neubrání chceme maximálně potlačit a vybudovat v lidech nový pohled na "svět".
Přeji krásný den, Kateřina
katka@krav-maga.cz

 
Almega
Almega - 7.11.2012 17:02

Název je fakt divný...Krav evokuje nějaké krávy...

 
Lissie
Lissie - 7.11.2012 14:11

Mě tedy zrovna tohle přijde dost násilné, na to musí být nátura. Neřkám, že by se to, v případě přepadení nehodilo, ale myslím, že tam je šance, se vyloženě fyzicky ubránit, malá, tak jako tak. No a na domácí násilí se učit Krav Magna, to asi taky ne...

 
Světlonoska
Světlonoska - 7.11.2012 8:22

Ne snadno se to ale říká těm na druhé straně...smajlik - 66

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76945.
    Archiv anket.