Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Násilí má mnoho podob

Zaostřeno na...

 

Myšlenky na to, že by se nám mohlo něco stát, nás napadají většinou až tehdy, kdy se ocitneme v nějaké nepříjemné situaci: při návratu domů v pozdních nočních hodinách, při jízdě noční tramvají či ve chvíli, kdy musíme projít potemnělým parkem nebo třeba kolem skupinky podezřelých individuí v okolí stanic metra Národní třída, Hlavní nádraží…Když se zatajeným dechem spěcháte v noci domů a za zády slyšíte něčí kroky, nevíte, zda je to náhodný chodec, který má s vámi stejnou cestu, celkem neškodný exhibicionista či někdo, kdo vám chce opravdu ublížit. Asi jste něco podobného už zažili, a proto jsme se rozhodli, že pro vás premiérově „zaostříme“ právě na tohle téma.

Protože znásilnění, přepadení a další formy násilí děsí každou z nás.

 

A tak jsme na to šly opravdu důkladně. Doslova na vlastní kůži jsme s kolegyní Janou Přikrylovou absolvovaly kurs sebeobrany na Policejní akademii ČR a o své zážitky se s vámi podělíme prostřednictvím článku. Se sebeobranou souvisí i další téma – nutná obrana. Víte, co to je? Co všechno se za tímto termínem skrývá? I tento pojem se vám pokusíme přiblížit.násilí na ženáchKdyž jsme s kolegyněmi probíraly další možné tematické okruhy, debata nabírala na síle. Vracely jsme se stále k tomu, co všechno můžeme za násilí na ženách považovat. Vulgární slovní urážky? Nucení ženy k tomu, aby provozovala „nejstarší řemeslo“? Jde o akt násilí, když jste těhotná a partner vás nabádá k interrupci?Nakonec jsme se shodly i na problému, který se v našich podmínkách naštěstí opravdu nevyskytuje, ovšem považujeme ho za natolik závažný, že jsme jej zahrnuly do našeho seriálu. Už samotný název zní děsivě a v každé ženě vzbudí nepříjemné mrazení. Ženská obřízka.Narodí-li se dívka ve společnosti, která i přes veškerou osvětu a snahu lékařů i lidí z humanitárních organizací stále vyžaduje tento drastický zákrok, je to samozřejmě jiná forma násilí než trestný čin. Ale neméně strašlivé jsou důsledky – jak zdravotní, tak psychické. Proto jsme „zaostřily“ i na tuto problematiku.Možná se vám zdá, že se takové téma pro náš optimisticky nazvaný magazín nehodí. Přesto si myslíme, že je důležité věnovat se i takto závažným problémům. Protože dokud se budou ve společnosti dít takové věci, nemůžeme před nimi zavírat oči.Zaostřeno na… Násilí na ženách vypukne na našem magazínu v pondělí 30. ledna a potrvá do pátku 3. února. Na našem redakčním e-mailu uvítáme i vaše příspěvky na toto téma. Pokud si to budete přát, samozřejmě je vydáme zcela anonymně. Do předmětu zprávy, prosím, vyplňte termín „Zaostřeno na“. Děkujeme.

redakce@stastnezeny.cz.

 

 

Vlaďka Skalská

Zaostřeno na... Násilí na ženách:


16.1.2006   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Násilí má mnoho podob

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76945.
    Archiv anket.