Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Roman Tomeš a jeho Bílá dáma

Roman Tomeš a jeho Bílá dáma

Zpěvák Roman Tomeš (21), objev letošního jara, v těchto dnech představuje svůj nový singl Bílá dáma.

 

Romane, jak se Bílá dáma zrodila?

Původní verze písničky, kterou jsem psal v angličtině, vznikla už v roce 2006. Do finální české verze jsem ale potřeboval přeci jen trochu dozrát. Od roku 2006 jsem se naplno začal věnovat psaní vlastních písniček, nabíral zkušenosti a inspiraci ze života. Letos na jaře jsem se pak rozhodl písničku předělat do české verze. Na hudbě jsem spolupracoval s Pavlem Hrdinou a text jsem upravoval snad roman tomesještě před dveřmi studia.

A o čem Bílá dáma je?

Bílá dáma je abstraktní pojem. Snažil jsem se, aby si v tom každý našel své. Je to písnička o životě, překonání strachu,.. Jsem rád, že se Bílá dáma hraje v rádiích a že má tak možnost oslovit nejenom moje vrstevníky, ale i starší generaci. Je to moc příjemný pocit vědět, že práce, do které jste dali hodně sil a energie, se vyplatila.  

Co tebe a tvou Bílou dámu čeká v nejbližší době?

Bílou dámu teď čeká prázdninové turné po českých i moravských městech. Na konci prázdnin se vrátí do Prahy, aby…. ale to si zatím nechám pro sebe. Mě teď čeká natáčení videoklipu právě k Bílé dámě, do konce června mám představení v muzikálu Mona Lisa a pak možná vyjde čas na pár dnů volna.

Kam se chystáš a s kým?

Určitě zamířím k moři s rodinou a přítelkyní. Už se těším, až se rozvalím na pláži a přejím zmrzlinou. A navíc je pro mě moře nekončným zdrojem inspirace..

Zmínil jsi videoklip, kde se bude točit?roman tomes a dasha

Máme hotový námět i scénář, vytipované lokace a prostředí. Teď už jen dohodnout natáčecí termín a vrhneme se na to. Natáčet se bude spíše v interiérech. Na tu práci se opravdu už moc těším!

Chystáš už teď něco nového?

Ano, mám spoustu plánů. V průběhu prázdnin budu s kapelou trávit hodně času v nahrávacím studiu, abychom pracovali na dalších písničkách na chystanou desku. Jinak se samozřejmě dál budu věnovat divadlu a muzikálu. Více bych zatím nechtěl prozrazovat.

 

Přeji všem vašim čtenářům bezvadné léto plné sluníčka, lásky a fajn muziky.

 

FOTO: Josef Louda

Redakce


15.5.2009   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Roman Tomeš a jeho Bílá dáma

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
ijaku
ijaku - 15.5.2009 19:46

Taky neznám smajlik - 11smajlik - 11smajlik - 11

 
Kaca
Kaca - 15.5.2009 16:45

kdo to probůh je?? rádio poslouchám "jen" v autě, ale to je docela často...přesto jsem to ještě neslyšela..ani písničku, ani tohle jméno smajlik - 55

 
Almega
Almega - 15.5.2009 15:14

O tomto hochovi jsem jakživo neslyšela ani neviděla....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.