Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Ve dvaatřiceti letech ředitelkou nadnárodní firmy

Ve dvaatřiceti letech ředitelkou nadnárodní firmy

Paní Gabriela Sikorová (32 let) je matkou tříletého chlapečka Maxe a zároveň ředitelkou nadnárodní finské společnosti Ferratum pro Slovenskou republiku. Ferratum Czech s.r.o. je dceřinná společnost mateřské společnosti Ferratum Finland Oy, která se zabývá poskytováním finančních půjček. Paní Gabriela je velmi zajímavá žena, která nám v rozhovoru prozradí, jak se dostala do tak vysoké funkce a jak se dá skloubit práce s výchovou dítěte.

 

Jaká je Vaše práce a co je její náplní?

Budu  upřímná. Svou práci pokládám za nadmíru zajímavou a pohodovou už jen pro to, že pracuji pro finskou společnost. Téměř každodenně se učím něco nového, odpadá tedy stereotyp, který časem od práce odrazuje. Starám se o běžný chod pobočky, rozebírám čísla, statistiky, sestavuji reporty, tvořím nové media plány na další období, řeším nové poznatky svého týmu zejména týkající se profilu našeho zákazníka, konzultuji současné výsledky nebo jejich zlepšení s finským managementem společnosti, prezentuji svému týmu nové firemní strategie. A samozřejmě nesmím opomenout jednání s obchodními partnery. Mohla bych toho vyjmenovat ještě mnohem více, ale čekají nás ještě další otázky:o)

Jak jste se k ní dostala? ferratum

Víceméně jsem měla štěstí, spolupracovala jsem s manželem na otevření Ferratum Czech tak trochu neoficiálně, jelikož jsem byla ještě doma na mateřské s naším synem. Krátce po spuštění provozu nás navštívil náš CEO Jorma Jokela, viděl náš společný výsledek, můj přístup k práci a nabídl mi pozici marketingové manažerky. Během pár týdnů jsme otvírali pobočku na Slovensku a ta zůstala už „moje“. Následně jsme otevřeli Polsko a Slovinsko. Takže máme přehled, jak to v každé zemi chodí.

Co se Vám na Vaší práci nejvíce líbí?

Stejnou otázku mi položil i Jorma. Oceňuji otevřený přístup ve firmě, Finové mají jinou mentalitu, nemusíte mít strach sdělit váš názor, byť se to někomu nemusí líbit. Ve Finsku každý ocení vaši upřímnost a snahu zapálit se pro stejnou věc. Na základě toho dostanete neuvěřitelně volnou ruku. Jorma preferuje podnikatelského ducha, poskytne vám zázemí, ale už je na vás, jak s tím naložíte. Stejně tak jako v jiných společnostech je společným cílem plnit stanovené plány, očekávají se od vás jen ty nejlepší výsledky. A vy můžete ukázat, co ve vás je. Existuje zde určitý druh důvěry, kdy se vás nikdo neptá, zda jste přišli včas do práce, důraz se klade na výsledky. Jsem tedy časově neomezená, mohu si plánovat věci podle sebe a vím, že mám podporu shora. To je pro mě velmi důležité.

Jaké jsou Vaše předchozí pracovní zkušenosti?

Asi takovou stěžejní zkušeností pro mě bylo pořádání kulturních akcí ve spolupráci s městskými úřady pro různé věkové skupiny - od mladých až po padesátníky, kteří se ještě necítili být tzv, za zenitem. Pracovala jsem s různými lidmi, takže jsem získala hodně zkušeností, jak s nimi jednat. Po pár letech jsem si řekla dost, koupila jsem si letenku a odjela do Londýna a začala studovat PR, marketing a ekonomii. Potkala jsem hodně nových lidí včetně svého tehdy ještě budoucího manžela. Pak se nám narodil syn a já odstartovala svou dráhu ve Ferratum.

Jaké máte kolegy a vztahy na pracovišti?

Vím, že má silná stránka patří teamleadingu, proto ji maximálně využívám v běžném pracovním životě. Patřím mezi lidi, kteří dokáží vyslechnout názor druhých a diskutovat o něm. Myslím si, že máme vzájemné vztahy s kolegy na dobré úrovni, nedochází ke konfliktům, každý zná svou roli. Mým požadavkem při výběru nových zaměstnanců je otevřenost a týmová hra.

Co jste chtěla dělat, když jste byla malá?

Když jsem byla malá, chtěla jsem být letuškou, po pár hodinách strávených v letadle mě tato představa opustila.:o)

Je Vaše práce časově náročná? Máte čas na soukromý život?

Záleží, z jaké stránky na to člověk pohlíží. Jak si to člověk udělá, takové to má. Jsou dny, kdy se cítím, že na mě syndopadá časový pres, ale připadá mi to normální. Nemůže být každý den stejně růžový a času na soukromý život se rozhodně nevzdávám.

Jak si od práce odpočinete?

Neotvírám doma notebook a věnuji se rodině, zajedeme si na výlet, víceméně spontánně, většinou neplánujeme akce dopředu, protože zákonitě nám vždy do toho něco přijde. Nebo jen tak lenošíme.

Jak se dá skloubit profesní život na vedoucí pozici s péčí o děti?

Jednoduše si nastavíte pravidla. Samozřejmě musíte někdy něco obětovat, potřebujete silnou podporu rodiny, hlavně babiček, a být si jistý, že vám práce za to stojí. Zároveň si však nemyslím, že by náš syn byl o něco ochuzen. Pokud přijdu domů, mohu s klidem říci, že se na něj těším, nejsem unavená každodenním stereotypem a mohu se synem vypnout při jeho fantaziích.

Jaké jsou Vaše firemní i soukromé plány?

Firemní plány mám jasné, posunout společnost na výsluní, být lídrem v oblasti poskytování krátkodobých spotřebitelských půjček, obhájit pozici firmy na středoevropských trzích.

Soukromé plány... život se plánovat dopředu nedá. Jsem spokojená se svým životem, mám skvělou rodinu a dobré zázemí celkově. Do budoucna uvažuji doplnit si vzdělání v oblasti financí a marketingu, získat větší rozhled od zkušenějších odborníků a z jiných oblastí, než je microloan business.

Čeho byste chtěla v životě dosáhnout?

Myslím si, tím, že pracuji pro nadnárodní společnost ve svém věku, podařilo se mi skloubit osobní život s pracovním, jsem z mého pohledu dosáhla hodně. Jsem pyšná, že mohu pro Ferratum pracovat. Samozřejmě mám své osobní plány, nové nápady a myšlenky, ale ty uskutečním, až přijde ten správný čas.

Jak se vám spolupracuje s manželem? 

Tuto otázku nám pokládá téměř každý. Nazvala bych to jako určitý druh symbiózy, jsme začleněni oba do stejného procesu, tudíž oba známe velmi dobře problematiku společnosti. Jsme schopni reagovat na dané věci rychleji než ostatní a v tom je naše síla. Nemáme problém se domluvit na výsledku. Musím přiznat, že jsme z počátku byli považováni za raritu ve firmě, ale dnes už nás všichni berou jako jeden celek.

 

Komerční článek


19.1.2010   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 18   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Ve dvaatřiceti letech ředitelkou nadnárodní firmy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-18
štoudev
štoudev - 20.1.2010 8:15

grófka: ale ty přece děláš "letadlo", někde jsi to tady psala, tak potom je to vrána k vráněsmajlik - 34

 
Lisa
Lisa - 19.1.2010 23:22

grófka: Zkloubit znamená půjčovat na lichvářský úrok? Zase jedno české slovo, které jsem neznala........

 
grófka
grófka - 19.1.2010 21:45

Této paní velice fandím, myslím si, že to má v hlavě srovnané a ví co dělá. Rozhovor je velmi milý. U nás ve firmě se také snažíme o tzv. teamleading. Máme velice dobré výsledky a rozvíjíme se. PR a marketing je moje velké hobby. S firmou které paní "šéfuje" jsme se setkali už hodněkrát a velice seriózní a mohu říci, že nápady táhnou, což je to gró. Tato firma nápad má a má i pěknou a milou paní ředitelku, která dokázala vše zkloubit a proto tleskámsmajlik - 5 Také ženy jsou mi vzorem a inspirací......

 
monia
monia - 19.1.2010 12:56

sharon: To souhlasí.

 
sharon
sharon - 19.1.2010 12:50

před takovými vykuky varujte všechny své známé a i ty neznámé.....smajlik - 63

 
sharon
sharon - 19.1.2010 12:49

monia: tak tedy nehorázná.....smajlik - 47

 
monia
monia - 19.1.2010 12:14

Vždyť je to jen reklama. smajlik - 26

 
Almega
Almega - 19.1.2010 12:11

No to je drzé,rozlišovat lidi dle toho jestli jsou nebo nejsou za zenitem...Jestli je ta firma opravdu jednou z těch,co půjčují prachy za tak nehorázný úrok,tak FUJ,že jsem to vůbec četla....Hnus,že jim nestačí nějaký normální úrok a ještě větší hnus,že jim na to ti nešťastníci bez peněz skáčou!!

 
sharon
sharon - 19.1.2010 11:32

neznám padesátníka kterej se cítí tzv "za zenitem".......smajlik - 76

 
sharon
sharon - 19.1.2010 11:30

kdyby tato mladá žena vynikala kdekoli jinde tak bych před ní smekla........ale takhle , takhle bych ty lichváře pozavírala.........všechny!smajlik - 36, jak píše Lisasmajlik - 47

 
mam-ča
mam-ča - 19.1.2010 11:17

smajlik - 16 "jak se dá skloubit práce s výchovou dítěte ?"
No jednoduše. Stačí k tomu dvě až tři babičky....smajlik - 42

Holky nemějte z toho depku, tohle prostě nemůže dělat každý.
Buď nemá ty babičky, nebo ten "nadnárodní" příjem, nebo žaludek na to, půjčovat peníze nemajetným, na 600% úrok.
Každej jsme prostě jinej, ale tahle dáma těžko může být následovatelným vzorem.

 
Linda
Linda - 19.1.2010 10:59

Hmm super zena - chtela bych ji videt jak to zvládá kdyz by musela denne vyzvednout syna v 16 hodin ve skolce a nebo být týden doma s jeho angínou. Sice píse ze bez pomoci babicek by to neslo, ale uz neuvádí (aspon procentuelne) jak se babicky podílejí a jak se na výchove a domácnosti podílí ona. Ano takové byly, jsou a budou, ale bezný to není. smajlik - 26

 
Almega
Almega - 19.1.2010 10:20

No a co jako???Takových je a bude....Kdysi byly rozhovory se ženami údernicemi,dojičkami,soustružnicemi a zedničkami.No a dnes se píše jen o takových jako výše,a zase nic nevíme o těch "přízemních"starostech a boji za pár korun těch dole.Stačí se dívat na TV a číst noviny.

 
Florencie
Florencie - 19.1.2010 9:28

Lisa: smajlik - 80 Ale aspoň to vysvětluje, proč se zaměstnanci mají tak dobře..

 
Lisa
Lisa - 19.1.2010 9:09

BEZ KOMENTÁŘE, našla jsem na netu:
Ferratum Czech s.r.o.
Schází vám před 500-5000 Kč před výplatou? Rychlá půjčka, sms půjčka. Peníze na Vašem účtě za 10 minut! Půjčka od 500-5000Kč, bez potvrzení příjmu.
1000 Kč 15 dní 250 Kč 1250 Kč
Není to lichva za 15 dní 25%? To je 50% za měsíc a 600% ročně.
Asi bych v té firmě pracovat nechtěla.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-18
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.