Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Studenti na cestách V. Komunikace s domovem.

Studenti na cestách V. Komunikace s domovem.

Ahojky, všechny zdravím. Dnes dobalíme kufr a zaměříme se na komunikaci s domovem.


Posledními věcmi do kufru jsou potřeby do školy a lékárnička. Doporučuji vzít si s sebou dva slovníky - jeden maličký a druhý větší, obsáhlejší - a ostatní dokoupit.

Do lékárničky nezapomeňte dát: Endiaron, černé uhlí, něco proti bolesti, proti chřipce a nachlazení, Panthenol, náplast a dezinfekci.Sedmá věc: KOMUNIKACE S DOMOVEM

Komunikovat můžeme ze zahraničí třemi způsoby: pošta, telefon, internet.


POŠTA – pošta je klasický způsob komunikace, který ale doporučuji jen jako pozdrav z nějakého města nebo zajímavého místa. Odeslání pohledu nebo dopisu Vás v Německu nyní vyjde na 1 €, takže na častější dopisování to není.


TELEFON – pokud jedete do zahraničí, nezapomeňte si aktivovat roaming. Nejlepší čas je cca týden před odjezdem, abyste se opravdu ujistili, že Vám ho aktivovali. Já jsem si ho též aktivovala, ale využívám ho jen pro zasílání a přijímání SMS. Nejsem zrovna miliardář, abych mohla dovolit hovořit s rodinou telefonicky. Cena telefonátu do ČR se pohybuje okolo 37,11 Kč za minutu a to nepočítám poplatek za spojení. Cena SMS je 4,22 – 7,17 Kč. Záleží na tom, jakého operátora máte, na každé pobočce Vám vytisknou ceník a poradí, jak nastavit síť v zahraničí.


INTERNET – pomocník k nezaplacení, existuje několik komunikačních programů, které Vás nic nestojí (pokud nepočítáme poplatek za internet, ale to se Vám několikanásobně vrátí). Přestavím Vám ty, které používám.

.

ICQ – pro úplné laiky – funguje jako auditko, ale rozhovor probíhá jen mezi Vámi a danou osobou, seženete ho na stránkách www.icq.com – download ICQ5. Pokud si posléze zadáte do vyhledávače ICQ - čeština, nalezne Vám to program, který Vám nainstaluje češtinu. Jinak v poslední době prochází ICQ vývojem, takže lze přes něj hovořit dokonce i s kamerovým příjmem, nicméně kvalita hovoru není tak vysoká, jako když použijete SKYPE.

Funguje na principu přezdívek, vyhledáte si své přátelé a můžete psát do aleluja.


SKYPE – Skype je též program, který musíte nejdříve do svého PC nainstalovat, na těchto stránkách naleznete i podrobný návod: www.sweb.cz/skypecz/ .

Výhody Skypu: voláte známé, kteří mají Skype, zadarmo, jen vyhledáte přezdívku a je to. Nebo si zakoupíte kredit a můžete volat na jakékoliv číslo podstatně laciněji než z mobilního telefonu. Takže s mými rodiči volám klidně 30 minut a úplně zdarma a každý den, maminka má pocit, že jsem doma, a tolik se jí nestýská.

Ještě k vybavení. Potřebujete PC, sluchátka nebo reprobedny, mikrofon, a pokud chcete, i kameru.


Existují i další programy jako třeba Messenger, Miranda, Teamspeak a jiné. Pro bližší informace si zasurfujte na internetu, nebo se zeptejte Vašich dětí.


 

PS: Příště už přijdou první dny v cizí zemi, co zařídit, kam zajít.

Hrochuška

Studenti na cestách:


25.4.2006   Rubrika: Pro studenty   |   Komentářů 9   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Studenti na cestách V. Komunikace s domovem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.