Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Tepelná čerpadla – ta levná Vás ve skutečnosti vyjdou pořádně draho

Tepelná čerpadla – ta levná Vás ve skutečnosti vyjdou pořádně draho

Pořizovací cena stejného typu tepelných čerpadel se může lišit i o 100 000 Kč. Vidina výrazné„úspory“ vytváří nutkání sáhnout po „levnějším“ zařízení, protože zase tak velký rozdíl ve výkonu, životnosti apod. u porovnávaných čerpadel být nemůže, nebo ano?

Ano, může, hned z několika důvodů.

Celkové pořizovací náklady

Kvalitní tepelnáčerpadla mají v ceně veškeré potřebné vybavení a zároveň, jejich konstrukce eliminuje množství„příslušenství“ které je nutné instalovat, viz infografika níže:

tepelná čerpadla

Jen povinná„výbava“, kterou je nutné dokoupit u tepelných čerpadel s nižší pořizovací cenou, maže velkou část rozdílu v základní nabídkové ceně.

Provozní náklady

Tepelnáčerpadla původem ze skandinávských zemí mají, v porovnání s těmi z České republiky či Asie, nižší spotřebu elektrické energie. Rozdíl v účtu za elektřinu se tak může lišit o 390 Kč měsíčně, 4 680 Kč ročněči 46 800 Kč za 10 let (10 let je doba, na kterou můžete získat záruku na kompresor tepelného čerpadla).

tepelná čerpadla
 

Výkon

Tepelnáčerpadla vyrobená v ČR či Asii majíčasto maximální výstupní teplotu vody 55 °C, tepelnáčerpadla původem ze Skandinávie pak 65 °C.

Záruky

Tepelnáčerpadla s nízkou základní cenou mají záruku zpravidla 2 roky (zákonné minimum). Oproti tomu, tepelnáčerpadla ze Skandinávie nabízí 2 roky plné záruky, 5 let materiálové záruky a 10 let materiálové záruky na kompresor. Samozřejmostí pak bývá možnost dokoupení prodloužené materiálové záruky.

Sečteno a podtrženo

Rozdíl 100 000 Kč v základní pořizovací ceně dokáží kvalitní tepelnáčerpadla „smazat“ v průběhu prvních 5 let provozu s tím, že dalších cca 5 let (doba, po kterou má klient záruku na kompresor) již„vyděláváte“ peníze.

Nenechte se tedy zmást nízkou základní pořizovací cenou, ve skutečnosti je velmi draze vykoupena…

Zdroje:

http://www.abeceda-cerpadel.cz/cz/cena-tepelneho-cerpadla

http://www.enthusiast.cz/hreje-i-vas-falesny-pocit-z-toho-jak-nyni-setrite-na-uctech-za-teplo

Komerční článek


20.12.2016   Rubrika: Vybavení domácnosti   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tepelná čerpadla – ta levná Vás ve skutečnosti vyjdou pořádně draho

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lucinka258
Lucinka258 - 23.1.2021 8:24

My jsme se také rozhodli, že budeme v našem domě topit tepelným čerpadlem a chtěli jsme podpořit českou firmu Master Therm https://mastertherm.cz/tepelne-cerpadlo/ , která tepelná čerpadla prodává :-) . Vybrali jsem si od ní tepelné čerpadlo země - voda a funguje skvěle. Rozhodně té investice s manželem nelitujeme :-) .

 
Eliska744
Eliska744 - 29.1.2017 18:14

Já se v těch čerpadlech teda moc nevyznám, jenom vím, že ho máme od http://www.remko.cz/ a že funguje dobře. S výběrem jsem si právě taky nechala poradit přímo od nich, jsou velmi ochotní a jejich zboží je fakt špička. :)

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 418.
Archiv anket.