Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Pojďte si hrát se slovy

Pojďte si hrát se slovy

Baví vás hrát si se slůvky? Tak pojďte. Zkuste si dnes vytvořit příběh s využitím názvů. Názvů čehokoli, ale vždy by to měla být jedna kategorie. Pro inspiraci nabízím kategorie:

- Knihy

- Písničky

- Filmy

- Názvy kapel

 

A pro představu malá ukázka, jak se dá vytvořit příběh z názvů oblíbených českých filmů. Schválně, jestli uhádnete, kolik těch filmů jsem tam zakomponovala. (Pozor, počet filmů není soutěžní otázka. Soutěžní úkol je uveden níže.)

 

hrátky se slovy"Na samotě u lesa Jára Cimrman ležící spící funěl a vystrkoval pupendo. Měl jenom obecnou školu, obor knoflíkáři nedodělal, protože se mu zdálo, že je v Brně nuda. Lákalo ho slunce, seno, jahody a láska jedné plavovlásky. V penzionu pro svobodné pány jí šeptal do ucha: "Jen s tebou mě baví svět, pojď, budeme mít svatbu jako řemen, pak sex ve městě a pojedeme spolu na svatební cestu do Jiljí. Ducháček to zařídí, je rychlý jako kulový blesk". Měl smůlu. Kromě něj jí nadbíhali ještě nějací světáci, a ti měli, ku...a, něco víc - měli dědictví. Básník Jára Cimrman zatím pomalu, ale jistě přicházel o iluze. Když mu začal místní kovboj nadbíhat se slovy: "Pojďte, pane, budeme si hrát", nejdříve jej odbyl se slovy: „Ten svetr si nesvlíkej“. Pak mu ale došlo, že jsou oba samotáři, a strávil léto s kovbojem. Byla to bezvadná jízda. Poté, co za podpory doktora Mráčka (co na tom, že to byl idiot, co se vrátil z Plzně, kde mu k získání diplomu stačila obecná škola) zlegalizovali své partnerství, usadili se jako chalupáři ve střediskové vesničce. A jestli nezemřeli, tak v tom svém pelíšku žijí dodnes."

 

Tak co, šťastné ženy? Která z vás zvedne hozenou rukavici a napíše do diskuse nějaký pořádně střelený příběh? P.S. Štastní mužové mohou samozřejmě kreativně tvořit či pitvořit také :-)

 

Z vašich příspěvků vylosujeme výherkyni DVD s filmem Hledání Země - Nezemě.

Texty můžete přímo v diskusi pod článkem tvořit až do 30.6.2010.

Příjemnou zábavu vám přeje

Kadla


16.6.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 54   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pojďte si hrát se slovy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
seniorka
seniorka - 29.6.2010 21:43

Příběh z názvů hudebních skupin:
Vytáhl Špunt.Prý Nápoje zdarma,dodali nejeden Hrozen.Za Svítání po Flámu neměl ani Pětník.Přemýšlel.Zaujal Dobrou polohu.Klobouk dolů,shodil Hadry z těla,šup,Hop trop do Tiché vody,vždyť Cizinci nechávali Mince ve fontáně.Chtěl naplnit prázdné Mošny,peněz ale objevil jen jako Šafránu,bylo to Hluboké nedorozumění,mizerná Náhoda.Uviděl jen samé Korýše,Ryby,mihli se tam Mloci.Cítil se jako úplné Trdlo a Kopyto.Odpoledne se coural po polích jako Zemědelec,zapadl do Kaluže,když trhal Čtyřlístek a Bodlák.Donesl je,protože patřil mezi Ženáče,do Karavanu své ženě Lakomé Barce.Jeho manželka nechtěla bydlet v 9.patře jako Eva a Vašek , v Karavanu měla samou Pavučinu a Mour,hrozili jim i Deratizéři.Cítil se tam jako Poutníci,Tuláci,Dezertéři , které pronásledovala Patrola a číhala na ně Pouta.Z lásky k ženě zbylo jen Torzo.Kdepak Zdravá výživa,Maso,Štrůdl,občas mu přiletěla jen Trepka na hlavu a žil beztak jako Mnich,Tisíc let od ráje.Chtěl by jít Svou cestou,zvednout Kotvu,nalodit se na Fregatu anebo aspoň koupit Lístek a chytit Vlak na Dobříš.Ale padla mu Falešná karta,úplná Kočičí hra.Asi se dá na Domino.Hlas jeho ženy se nesl jako Ozvěna z Minaretu,žádné Rolničky,až mu naskakovaly Pupínky.To jsem to dopracoval,myslel si.Úplné Kopyto.Představoval si Lazaret a nakonec Ořešák,pod ním Mramor svého pomníku na hrobě.Telegraf vyťuká zprávu o jeho smrti a Kameloti ji budou vykřikovat do světa spolu se senzačním sdělením,že se na Barrandově našli živí Trilobiti.

 
seniorka
seniorka - 25.6.2010 7:23

Omlouvám se za překlep.Jiří Brdečka vydával samozřejmě i knihy,ale scénář k fillmu Adéla ještě nevečeřela asi jako kniha nevyšel,takže sorry.Jinak všechny uvedené tituly sedí.Ale může se v soutěži i opisovat jako ve škole?Vím,že nejde o nákup diplomu na plzeňských právech,ale...Seniorka

 
gerlinda
gerlinda - 24.6.2010 22:02

Babička řekla malému Bobšovi aby přinesl z Perníkové chaloupky perníček.Místo perníčku přinesl KYTICI a byla z toho Zahradní slavnost.Bylo nás pět a byli jsme jako Alenka v říši divů když nám řekli že máme Dva roky prázdnin.Zato Lovci mamutů chytali V zámku a v podzámčí své Tři muže ve člunu.Patnáctiletý kapitán chytal svou Bílou velrybu a odnesl ji domů protože Adéla ještě nevečeřela.A protože byl zrovna Máj a Barunce se stýkalo po Milenci na jednu noc.smajlik - 92

 
sam
sam - 22.6.2010 20:21

V dáli za horama je Rodné údolí,To mám tak ráda.Mám tam svůj Holubí dům no spíš je to Chajda drnová.Teče tu Červená řeka,tam kde je Zátoka malá Pouštím po vodě proutí.Včera nedělě byla a náš Kostelíček rozezněly Zvony.Nebyla tu Mexická svatba ale Svatba trpasličí.Tereza,Maria,Zuzana,Jarmila,Julie i ostatní Holky z naší školky tančily Non stop.Colu pijeme colu ale i Vínečko bílé a přijel i Pivní džíp.Byla to Dlouhá noc.Mimořádná linka ráno rozvážela Svatební průvod.Jsem Střapatá,Dívka s vlasem medovým.Drahý můj,Léta letí a od Tebe mi přišlo Smutný psaní.Píšeš v něm Svou lásku jsem rozdal.Pro Pár havraních copánků musela přijít Poprava blond holky.Maminka,Dáma při těle říkala S tím bláznem si nic nezačínej.Počkej Ty budeš litovat,příjde Malé bejby a milý Ti odpoví Já odcházím.Čekej tiše snad se objeví Lesní manekýn nebo Švihák lázeňský.Nebudou žádné Zvony svatební ani Zlaté střevíčky.Já odcházím,Dám si pingl přes rameno a mířím do Austrálie.

 
monja
monja - 22.6.2010 14:44

seniorka: obrázek - zelvik.jpg fakt dobrýsmajlik - 5

 
seniorka
seniorka - 20.6.2010 21:34

Všechna díla naší i světové literatury uvádím velkými písmeny-můžete si ověřit :
BYLO NÁS PĚT : ANNA PROLETÁŘKA,ANNA KARENINA,PLEŠATÁ ZPĚVAČKA ,REVIZOR a Adéla.ADÉLA JĚŠTĚ NEVEČEŘELA.Je to smutný OSUD ČLOVĚKA,ale co.KDYŽ NASTALY DEŠTĚ,TÝDEN V TICHÉM DOMĚ netrval jako DVA ROKY PRÁZDNIN!Zato BABIČKA NA VĚTRNÉ HŮRCE poslouchala,KOMU ZVONÍ HRANA.Byl to těžký PROCES.Na druhém konci světa šuměly DIVOKÉ PALMY,v oceánu se plavil VÝROSTEK-PATNÁCTILETÝ KAPITÁN.Vyhlížel,kdy se ukáže BÍLÁ VELRYBA.Viděl,že STAŘEC A MOŘE nejsou zrovna přáteli.TŘI MUŽI VE ČLUNU v té době sjížděli Temži.Čekali na BÍLÉ NOCI a hádali se,jak je na mapě zakreslen SEVER PROTI JIHU.Nebyl právě MÁJ,ale pochvalovali si,že NĚŽNÁ JE NOC,cítili se jako ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ.To ŘÍMANKA si četla detektivky-SMRT OBCHODNÍHO CESTUJÍCÍHO,knihu VRAŽDA SE ZÁRUKOU,dokonce psychologický román ZLOČIN A TREST.Pořád měl někdo DŮVOD K ZABITÍ.OBLOMOV,úplně NA DNĚ,bušil na PLECHOVÝ BUBÍNEK jako IDIOT.V ZÁMKU A V PODZÁMČÍ šafář sledoval,KDO CHYTÁ V ŽITĚ.Nebyli to LOVCI MAMUTŮ,ale UBOŽÁCI.AŤ HODÍ KAMENEM,kdo nikdy nedostal POZVÁNÍ K SOUDU,koho nečekala KARTOUZA PARMSKÁ nebo ŽALÁŘ NEJTEMNĚJŠÍ.SVĚT NÁŠ VEZDEJŠÍ ,neklidné místo,kde probíhaly VOJNA A MÍR,vybuchoval KRAKATIT,ŽÍT JEŠTĚ JEDNOU OBYČEJNÝ ŽIVOT nikdo dosud nedokázal,ať už byla jeho domovem PŘÍLIŠ HLUČNÁ SAMOTA,DŮM NA PŘEDMĚSTÍ,DŮM O 1000 PATRECH,DŮM UPROSTŘED MĚSTA,ZÁMEK...Možná měla ze života radost jen VESELÁ VDOVA,pořádala ZAHRADNÍ SLAVNOST.MILENCI NA JEDNU NOC obdivovali JEZÍRKA a v nich ZLATÉ RYBKY,líbila se jim ZLATÁ RENETA.Pojedli KUŘE NA ROŽNI.Jeden z milenců sliboval paní domu VĚTRNÉ ZÁMKY, a zatím ukradl hostitelce safiánový PAMÁTNÍK a dárek od zemřelého manžela.Byla to KRABIČKA SE ŠPERKY.Po zloději nezůstaly SMARAGDOVÉ STOPY,ale jen STŘEPINY V TRÁVĚ.Tak skončily krátkodeché SMĚŠNÉ LÁSKY.

 
aduja
aduja - 19.6.2010 22:22

smajlik - 55něco málo z díla Boženy Němcové
SESTRY ROZÁRKA a KARLA trávily prázdniny v malé vesničce ,kde bydlela jejich BABIČKA.Jejich kamarád,kterému všichni říkali SILNÝ CTIBOR,měl sestru Barušku.BARUŠKA byla nemocná a posílala dopisy Rozárce Z LÁZNÍ FRANTIŠKOVÝCH.Silný Ctibor byl DOBRÝ ČLOVĚK,který se snažil pomáhat starým lidem ve vesnici.PAN UČITEL,strýc Ctibora,vždycky říkával,žijí zde CHUDÍ LIDÉ,ale mají bohaté srdce.
.

 
LudPa
LudPa - 17.6.2010 17:16

Kadla: příběh z Davidových písniček donesla neteř ze školy, bylo to jen trochu jinak s tou colou, ale je to fuk, nechtěla jsem se tě dotknout a tady se chceme pobavit.Takže přeju hezký zbytek dne.smajlik - 54

 
Kadla
Kadla - 17.6.2010 16:06

LudPa: To nemyslíš vážně... Příběh z Davidových písniček jsem vytvořila včera odpoledne. Takže stoprocentně JE PŮVODNÍ. Ten návod na dort jsem skutečně už několikrát dostala mailem.

 
LudPa
LudPa - 17.6.2010 15:10

Kadla: klídek, o nic nejde,nebylo to soutěžní, Davidovy písničky taky nejsou původní...

 
Kadla
Kadla - 16.6.2010 22:44

LudPa: No, ingredience jednak nejsou názvy, jednak to není původní, protože mi to přišlo už několikrát mailem jako spam...

 
Meryl
Meryl - 16.6.2010 22:44

UVita: máš dobrej postřehsmajlik - 47Tohle jsem psala před dvěma lety do soutěže a hádaly jste, kolik filmů tam jesmajlik - 68

 
UVita
UVita - 16.6.2010 22:40

Meryl: to tu už myslím jednou bylo, nebo jsem se s podobným setkala. Ale taky smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47
Holky jsou ale šikovné básnicko-spisovatelská střevasmajlik - 68

 
LudPa
LudPa - 16.6.2010 17:37

ijaku: jak nevidíš, jsou to přece všechno ingredience k pečení dortu smajlik - 64

 
monja
monja - 16.6.2010 16:58

LudPa: smajlik - 72 do ftipů smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34
Meryl: nějak mě to chytlo smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127865.
Archiv anket.