Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Dvougenerační bydlení čtenářky danka7. Fotosoutěž.

Dvougenerační bydlení čtenářky danka7. Fotosoutěž.

Mám pocit, že vámi vyhlášené téma na fotosoutěž je ušité přímo na nás. V minulém roce jsme totiž neřešili takřka nic jiného než to, jak z jednogeneračního domu s dispozicí 5+1 udělat funkční dvougenerační bydlení. Jako nejzajímavější a nejpraktičtější řešení jsme zvolili variantu překlenutí dvora v prvním poschodí a přístavbu kuchyně.

Technickými záležitostmi nebudu unavovat a stejně tak neposílám fotografie z této přístavby, protože tu nám dělala na zakázku firma (resp. dvě firmy, protože s tou první jsme měli jen ty nejhorší zkušenosti, ale o tom možná jindy). Raději se tedy pochlubím několika vychytávkami, které jsme dělali svépomocí.

 

V první sérii je vyfocena naše "zelená koupelna". Původně tento prostor o velikosti 190x140 cm byl spací nikou. Protože jsme však nechtěli mít koupelnu spolu s toaletou, přáli jsme si mít vanu a také mít v koupelně okno, zvolili jsme toto místo. A domnívám se, že jsem z omezeného prostoru vytěžili maximum.

Vana o délce 150 cm (byť jak já říkám: "Nejmenší stopadesátka na trhu), standardní umyvadlo v blízkosti okna a k tomu ještě relativně slušný prostor (mj. i díky zavírání dveří do systému JAP). Protože je místnost situována na jih, zvolili jsme dva odstíny svěží zelené doplněné o listelu a bílý obklad.

zelená koupelna zelená koupelna zelená koupelna

 

V druhé sérii posílám nejprve foto stávajícího stavu a následně snímek současného stavu. Jedná se o WC doplněné umyvadlem a sprchovým koutem. Původně místnost byla minikuchyňkou pro návštěvy, dnes je naší "oranžovou koupelnou". Největší problém, se kterým jsme se zde potýkali, bylo opět místo. Místnost je sice velká 190x300 cm, ale z poloviny delšího rozměru je snížený strop s podchozí výškou 155 cm, kterými nikdo z naší rodiny nedisponuje. Místnost jsme tak rozdělili na část technickou (se sníženým stropem), kde je pračka, bojler a skříňky s koupelnovými potřebami, a část obytnou s WC, sprchovým koutem a umyvadlovým setem. Neboť se jedná o místnost bez oken, zvolili jsme pozitivní oranžovou barvu, která koupelnu příjemně prosvětlila a rozšířila.

oranžová koupelna oranžová koupelna

 

Jako malý bonus posílám fotografie mnou vylepšeného psacího stolku pro dcerku. Původně se jednalo stůl vzhledově ve velmi špatném stavu (viz první foto jeho původního stavu). Nicméně stačila samolepící tapeta a stůl nejenže ladí k ostatnímu nábytku v místnosti, ale vypadá teď jako nový. Posuďte sami.

Věřím, že se vám fotografie (jejichž pořízení bylo z důvodu omezeného místa trochu obtížné) budou líbit. 

psací stůl psací stůl

danka7

Rekonstrukce a úpravy bytu a domu:


3.3.2011   Rubrika: Opravy úpravy domu a bytu   |   Komentářů 18   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dvougenerační bydlení čtenářky danka7. Fotosoutěž.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-18
Kozoroh18
Kozoroh18 - 3.3.2011 16:47

Linda - 3.3.2011 8:01
proč myslíš? I pokoje v podkroví mají snížené stropy, postaví se tam třeba gauč, skříňka nebo se to dá vyřešit vestavnou skříňkou.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 3.3.2011 16:44

Zelená barva pěkná, psací stůl pro dceru pěkně upravený. Malé děti, při své kraativní výrobě hodně poničí. Tak proč kupovat nový, také souhlasím, že až půjde do školy tak pak to stačí.

 
danka7
danka7 - 3.3.2011 15:31

reakce:
díky všem za pozitivní reakce, ale i za ty negativní. Zkusím to trochu shrnout:
Dveře: U obou koupelen jsou dveře s prosklením satinato (mléčné) - pás z 1/3 od shora dolů. A ač jsem se bála, aby nebylo "něco" vidět, mohu vás ubezpečit, že opravdu není.smajlik - 16 Jejich výška je jiná než dveří do pokoje, ale to proto že dveře do pokoje jsou původní dřevěné s nestandarní výškou (198 cm) i šířkou (86 cm), námi ovšem zrenovované. A protože nad nimi absentují překlady a navíc jsou zasazeny v tzv. duťácích, vy co víte, o čem mluvím, jistě pochopíte, že jsme je nechtěli vybourávat.
Okno: jeho výška vychází z toho, že se původně jednalo o spací niku. A kdybychom si jej nechali vybourat a dát nový, tahle sranda se nám dost prodraží o projektový nákres a další formality na SÚ, neboť takto jsme přístavbu řešili "jen" staveb. oznámením. Vyřeší to tapeta na sklo (aby bylo v designu satinato), kterou jsem zatím nestihla koupit.
Tím odpovídám na další námitku: vše prošlo přes stavební úřad, vše je schválené, byť kolaudace proběhne až po dobudování některých venkovních úprav.
Oranžová koupena: kdybyste tam byli, asi byste zjistili, že to taková klasika není, protože každá stěna má jinou barvu, ale z důvodu omezeného počtu fotek to zde není.
Dispozice: rozděleno na 3+1 pro nás a 2+1 pro manžel. rodiče.
Stolek: vložila jsem sem jen jako takový bonus. Přelakování by v jeho případě nepomohlo, a protože tapety jsem dostala, mám to zadarmo. Pro tříleté dítko na plácání s modelínou stačí, až půjde dcerka do školy, ušetříme na něco nového.

 
Lilinka
Lilinka - 3.3.2011 13:58

medved: A kde vidíš prosklené dveře? Vždyť jsou zasunuté do pouzdra. smajlik - 55 Mě tam spíš trochu ruší, že jsou vyšší než ty dveře vedle.

 
babkatapka
babkatapka - 3.3.2011 11:01

ZELENOU BYCH NEMOHLA, ALE ORANŽOVÁ TO JE MOJE BARVAsmajlik - 47

 
evropka
evropka - 3.3.2011 11:01

zelená supersmajlik - 5

 
Almega
Almega - 3.3.2011 10:33

Jo,změna je život....

 
medved
medved - 3.3.2011 10:33

presne tenhle typ dveri mame v celem dome, ale osobne mi teda prijde trochu divne, kdyz jsou do koupelny uplne prosklene dvere. snad tam clovek potrebuje trochu soukromi, ne ? ja osobne jsem vahala i nad tim dat tam mlecne sklo, kdy je videt vlastne jen silueta a to jen kdyz je blizko u dveri, dal nic. okno tam mate velke, tak mi nejak unika duvod proc je to uplne pruhledne. jinak zelena koupelna se mi libi moc, oranzova je na hmmmm a stul bych nedala ani diteti. sorry.

 
Kočkomilka
Kočkomilka - 3.3.2011 8:45

V zelené koupelně bych volila nižší okno,abych při čištění zubů nevystrkovala zadek na sousedy.smajlik - 4 Holkám se nepozdává stů,ale já bych řekla,že právě takto veselé věci se malým holkám líbí.Až povyroste,tapeta se strhne a čela se natřou třeba na slonovou kost. Jen je mi líto slona a žirafy bez hlav.smajlik - 68
Protože máme rekonstrukci svépomocí za sebou,tleskám každému,kdo dokáže z ruiny vykřesat krásné místo k životu.Zelená koupelna je velmi příjemná. A jak máte to bydlení rozdělené? 3+1 a zbytek nebo 4+1?

 
Linda
Linda - 3.3.2011 8:01

Koupelny jsou suprove smajlik - 47.
Stul nemusím, ale uznávám ze pro díte stací.

Teda más z pekla stestí, zes nepotrebovala stavební povolení, ty dvere do zelené koupelny by Ti neprosly a jak popisujes snízený strop v oranzové koupelne, tak tím si taky nejsem moc jistá smajlik - 16.

 
Bridgetj
Bridgetj - 3.3.2011 7:39

Koupelny jsou hezké. Akorát si myslím, že ten stolek měl zůstat natřený jen tou barvou. Ta kontrastní tapeta ho narušuje. Vypadá to divně.

 
Kačenka
Kačenka - 3.3.2011 7:35

Zelená koupelna parádnísmajlik - 47 oranžová hezká klasika..... stůl neesmajlik - 66

 
Lilinka
Lilinka - 3.3.2011 7:09

Oranžová koupelna, to už je taková klasika, ale ta zelená, ta je moc fajn. smajlik - 47smajlik - 60 Stolek jste zrenovovali moc pěkně, asi bych vynechala tapetu. Ale hlavní je, že se to takhle holčičce líbí.

 
r1911
r1911 - 3.3.2011 6:50

mile mě překvapily barvy zelené koupelny smajlik - 47 takže až na ten stůl se mi to líbí smajlik - 47

 
dadka
dadka - 3.3.2011 6:33

To kombinování zelených barev je moc příjemné....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-18
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127336.
Archiv anket.