Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Výňatek z vesmírologie č.1. - Vesmírologické teoryje

Výňatek z vesmírologie č.1. -  Vesmírologické teoryje

Pro ty z vás, které zaujal Gargamelův objevný článek Výňatek z potvorologie, je zde nyní volné pokračování, či spíše nahlédnutí do další sféry lidského vědění a bádání. Tentokrát se autor svým svérázným a specifickým způsobem zamýšlí nad tajuplností a záhadností vesmíru.

 

Výňatek s Vesmírologie

Vědci si pořád s něčím lámou hlavu. Nemají nic lepšího na práci. To je tím, že mají lepší plat než já, takže na to mají čas. Kdyby museli do práce, neměli by kdy myslet na blbosti!

Teda né, že by to byly úplný blbosti! Tak třeba si lámou hlavu, jak vznikl vesmír. Dřív bylo každýmu jasný, že svět stvořil Pánbů, když se nudil. Ale to se vědcům zdálo málo, tak vymýšleli, na co Pánbů ani nepomyslil. Už když jsem chodil do školy, tak mi valili šrouby do hlavy, že na začátku byl Velký výbuch nebo krach, nebo tak nějak. Teda nevim, jak něco může začít krachem! Když před pár lety Amerikánům krachly ty banky, tak z toho nic kloudnýho nebylo! Leda bordel! Zatím co vesmír funguje, i když někdy taky nic moc, hlavně tady na Zemi! Možná to s tím krachem vědcům došlo, tak vymýšleli dál. Nebo záviděli a chtěli jeden druhýho trumfnout, kdo vymyslí větší fantasmagoryji.

 

Kolik špagátů je ve vesmíru?

Tuhle jsem zrovna četl teoryji, že ve vesmíru jsou natahané takové špagáty skrz naskrz všema možnýma rozměrama, kterých je prý víc než tři, aspoň devět! Ale to se nás netýká, my na víc než na tři nemáme! Tak k čemu jsou potom ty ostatní? Já mám pocit, že tam prostě vědci ulejou všechno, co jim v teoryjích neštymuje! Někdo ale tvrdí, že čtvrtý rozměr je čas, ale to se mi nezdá! Zkuste čas změřit metrem! Nejde vám to, co? Bodejť jo! Délka, výška a šířka, to jde, ale čas né, to neštymuje. Aby ho mohli měřit, museli vymyslet hodiny! Zkuste hodinama změřit délku nebo výšku nebo šířku! Nejde vám to, co? Ono to dohromady s časem tak nějak néni kompaktdebilní! Tak ať si vědci lakujou někoho jinýho, já to nebaštím!

Prostě čas uplyne a je v pr...pryč! To ostatní zůstane! Já to vidim tak, že je to dobře, páč kdybychom mohli cestovat časem jako vlakem, to by teprv byl bordel! Já jsem viděl ten film Zpět do budoucnosti a ještě týden jsem z toho byl celý tumpachový! Takže já hlasuju pro to, že čas žádný rozměr néni! Tak mi vychází, že ty nadbytečný rozměry vedou někam do pr...do pryč, kam za nima nemůžeme a tak jsou nám v praksi na ho...k ničemu! Takže v praksi jako že ani nejsou! Ale to jsem odbočil, tak zpátky!

Ty špagáty, to je takzvaná Teoryje strun. Vědci tvrdí, že na ty struny jakože někdo zabrnkal a už tady byl náš vesmír! Já už se nebudu ptát kdo, páč nechci prudit! No a ty struny jakože zahrajou, něco jako akord, a hned je tu hvězda! Sice někdy struna rupne a je z toho supernova, ale jinak ten hráč musí být docela borec, páč mu to dohromady docela hraje! Něco jako Džimy Hendriks nebo Bryján Adams! A vědci si mutujou hlavu, jak asi vypadají ty noty, podle kterých to hraje. Ale vědí leda prd!

 

Co má vesmír společného s krávou?

Tak to by byla ta Teoryje strun. Ale neberte to tak, jakože platí, páč jiní vědci zase přišli s nápadem, že vesmír je frachtál, že má frachtálovou struktůru. Nevim, jak bych vysvětlil, co je to struktura...Vemte si třeba krávu! Teda né doopravdy, jen se na ni podívejte! Jaká je? Veliká! A pod ní jsou čtyry struky a ty jsou menší! On to néni ten vesmírnejlepší příklad, tak jinak! To jakože se skládají dohromady takové pididetajly a z nich se složí velký obraz, který vypadá úplně stejně jako ty malé, akorát je velký. Viděli jste někdy, jak malovali impregsionisti? No tak jste doma! A z těch obrazů se složí zase větší celek a máte galerii. A tak dál až do nekonečna nebo doblba! Docela nářez, co? Ale nic novýho pod sluncem, v podstatě vědci jen znova objevili pucle a jak si nevidí dál, než na špičku nosu, nevšimli si že tak chytrej už byl někdo před nima!

Aby toho nebylo málo, jiní zase tvrdí, že egzistujou vesmíry uvnitř vesmíru, taková supermatrjoška. To jako by si Pánbů koupil bublifuk a foukal bubliny uvnitř bublin. Dobře to pochopíte na konci filmu Muži v černým. Né, že by to nebylo možný, zvládne to i saloonový kouzelník, ale řekl bych, že pro praktické využití je to zbytečně složitý. Ale to se některým vědcům právě líbí. Proč bych se na levým uchu drbal levou rukou, když můžu pravou?! A fakt borec se může drbat nohou. Nakonec pes to zvládne, takže člověk by se zase neměl až tak přeceňovat, možná ani s tou inteligencí! Ale to jsem odbočil, tak zpátky!

 

Vědci vědí houbeles

Jestli jste doposavád četli pozorně, možná už vám bliká kontrolka, že něco není v pořádku. Když totiž pro změnu najdete mozek a použijete ho a nebudete jen papouškovat, co vám lejou do hlavy, musíte si všimnout, že všechny ty teoryje dohromady tak nějak moc neštymujou a někdy se navzájem i vyzvracejí! Není to sumasumárum kompaktdebilní. Možná, že nakonec i ti vědci vědí ho...vědí houbeles, jenom se snaží za každou cenu být zajímaví. Za to je totiž platí. Když nejde o ropu, zlato nebo diamanty, tak je pracháči, co rozhodujou o výzkumu, nechají, ať si žvatlají, co chtějí. Ovšem ve vlastní réžii! Ale to jsem odbočil, tak zpátky!

Máme tady totiž ještě jednu teoryji, která tvrdí, že vesmír je vlastně holokrám. To jako že to sem ze zákulisí někdo (neptám se kdo!) promítá, tady se to samo poskládá a vzniknou z toho tři rozměry, které ale ve skutečnosti neegzistují, ale my to tak vidíme. To je fór, co? Vědci s tím nápadem přijdou, ale dál to nedomyslí, to musim přijít já! Teď se najust zeptám! Kdo postavil promítačku? Pánbů? Jak si ten jejich duševní průjem mám přebrat, když mě ve škole učili, abych byl anténista? A jestli Pánbů v zákulisí není a je tam jen ta promítačka, tak to mi řekněte, jak se tam dostala? A jak se poskládal ten holokrám? To sem jako promítačka nafoukala prvky a ty šly hned po sobě jako slepice po flusu?

I když na druhou stranu jsem zase četl, že vědci už taky dokázali vyrobit holokrám. Zatím jen fotografii, ale né film, ale na filmu už se prý taky pracuje. Prý to poskládá obrázek v prázdným prostoru, ale doopravdy, né trikem s brejličkama jako Ajmaks. Ale to jsem odbočil, tak zpátky!

Jestli dáte na můj názor, tak na tomhle holokrámu možná něco bude. Páč většina lidí, co znám, má holou pr...tře holou bídu a přece tak nějak setrvačností fungujou! Totiž: když nechcete umřít, tak fungovat musíte! Aspoň než splatíte kreditku, aby to nepadlo na děti!

Gargamel


10.6.2011   Rubrika: Zábavný koutek   |   Komentářů 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Výňatek z vesmírologie č.1. - Vesmírologické teoryje

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Světlonoska
Světlonoska - 6.7.2011 15:45

smajlik - 98Lidi je třeba pořád něčím oblbovatsmajlik - 68kdo chce věří,druzí maji svuj naázor,vesmír je krásný,i další utvary v něm,kochám se denně,ale ptákovinám nevěřimsmajlik - 96

 
Sofffie
Sofffie - 10.6.2011 16:57

smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34

 
TasemniceKvěta
TasemniceKvěta - 10.6.2011 9:10

Ty špagáty ve vesmíru opravdu jsou! smajlik - 64 Jak byste asi ohlídali satelit, aby neuletěl, ha? Pěkně na vodítku. Takže ve vesmíru je spousta špagátů. Ale někdy se zamotají a pak je třeba špatný televizní příjem nebo se některý přetrhne a potom satelit fuč do vesmíru. Proto je také tak těžké do vesmíru létat, protože aby se propletl mezi špagáty a nenaboural, tak to musí být obzvlášť zručný pilot. Jinak dopadne třeba jako Čélendžrsmajlik - 26

 
Almega
Almega - 10.6.2011 8:57

Nad podobnými věcmi se ani raději nezamýšlím,neboť je to k ničemu,já to neovlivním a budu se trápit černou dírou a bílým trpaslíkem??? Mě stačí tato malá zemička,jen kdyby na ní vše fungovalo,jak by mělo!!

 
Linda
Linda - 10.6.2011 7:50

Teda nikdy bych nerekla jakou dá makacku tohle precíst smajlik - 34. Mozek pracuje na plné obrátky aby si to prelozil do srozumitelna a Bryján mi dal zabrat smajlik - 34

 
jasmine
jasmine - 10.6.2011 5:32

smajlik - 47

 
casiopea
casiopea - 10.6.2011 2:31

Chybička se vloudila.smajlik - 20

 
casiopea
casiopea - 10.6.2011 2:23

I když politická prosperita drží vládce u koryta a zemský krach tu na pohled,tak vesmír je bohatý a plný barev a vykouzlí nádheru o všelikých tvarech.Na zemi pastor,vědec i doktor, nemají slov pro úžasný prostor.Mohly by snad elity, přeplněné jelity,šedivé snad z každé kačky stát u zrodu promítačky?smajlik - 66Vesmír je,byl a bude pro nás i příští generace i současné honorace, tou největší záhadou, tou nejskvělejší parádou.smajlik - 15

 
casiopea
casiopea - 10.6.2011 2:22

I když politická prosperita drží vládce u koryta a zemský krach tu na pohled,tak vesmír je bohatý a plný barev a vykouzlí nádheru o všelikých tvarech.Na zemi pastor,vědec i doktor, nemají slov pro úžasný prostor.Mohly by snad elity, přeplněné jelity,šedivé snad z každé kačky stát u zrodu promítačky?smajlik - 66Vesmír je,byl a bude pro nás i příští generace i současné honorace, tou největší záhadou, tou nejskvělejší parádou.smajlik - 15
jelity,

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146972.
Archiv anket.