Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Šílená poradna tasemnice Květy

Šílená poradna tasemnice Květy

Miláčkové! Těšila jsem se na vás už minulý týden, ale co to tady máte za zvyky, že po pondělku hned následuje čtvrtek? To jsou nějaké pořádky? Disciplínu na vás! Normálně jsem kvůli tomu zaspala. Ale to napravíme, nebojte se. Abyste o mě už nikdy nepřišli, napsala jsem do sněmovny dopis, aby buď zrušili státní svátky nebo je všechny přesunuli na víkend. Květa for prezident!

Jarča*: Milá Květuš, díky za odpověď. Měla bych dotaz, kam je nejlepší schovat se před vedrem, ale tuším, kam bys mě poslala....
Tasemnice Květa: Milá Jaruško, uvažujete zcela správně, ale nebudu Vás přemlouvat k návštěvě tak pěkného místa, jelikož je veřejností zcela nedoceněno. Jednoho dne se sem budou pořádat zájezdy, ale zatím si jen vyřizuji licenci na provoz cestovní kanceláře. Nebudeme potřebovat ani pojištění, protože už beztak budeme od samého začátku v ... ale dost, nebudu tady zveřejňovat svoje know-how, to jistě pochopíte. Potřebujete se ochladit? Zajeďte si k jezeru Inari. Tam vyřízněte kulatý otvor v ledu. Poloměr ponechám na Vás, ale mějte na paměti, že byste měla kolem sebe nechat trochu volného místa, abyste neudusila jezerní faunu. Svlékněte se do plavek a ponořte do jezera. Pokud okamžitě nezemřete na zástavu srdce, vydržte ve vodě tak dlouho, dokud nepřestanete cítit celé tělo. Ideální je vyčkat příchodu rýmy. Jakmile ji dostanete, počkejte ještě dvacet minut. Potom se pokuste vylézt z vody ven. Po zbytek roku se už zaručeně nezapotíte ani nezahřejete, bonusem navíc bude ztráta několika zbytečných kilogramů tuku, které tělo urychleně spálilo zimou a liposukce provedená tamními nenažranými rybami. Domů přijedete jako úplně jiná osoba a po zbytek roku ušetříte za klimatizaci. (Pokud by nastala varianta A, až na rozloučení žehem Vám již teplo také nikdy nebude.) Přejeme mnoho štěstí, zimy a úbytek kil!
 
Linda: Milá Kvetus, nevís kde sehnat berusky sedmitecné?
Tasemnice Květa: Milá Lindo, taková banalita pro mě samozřejmě není problém. V prodejně přírodních léčiv zakoupíte instatní berušky, tedy tinkturu ze Slunéček sedmitečných, která je určená k vyvolání a ztělesnění duchovního vhledu, duchovní stability, napojení a uzemnění Vyšších energií. Cena za třicet mililitrů je pouhých 331 Kč. Pokud se napojíte na vyšší energie, prosím nezapomeňte na bleskosvod! Bezpečnost práce na prvním místě!

celina: Pěkný den, Květulko, když budu do někoho nebo něčeho blázen, můžu být psycholožka?

Tasemnice Květa: Květulko! Všimli jste si? Květulko! To se hned pozná vysoká inteligenční a emocionální úroveň pisatelky s vysokým stupněm empatie! Velice vážená a převelice milá, sympatická přítelkyně, pomocí negace a disjunkce můžete definovat tzv. implikaci. Uvědomte si, že výrok: „Jestliže si dám kávu, pak jsem svěží“ znamená totéž, jako na první pohled zmatený výrok: „Nedám si kávu nebo jsem svěží“. Obecně pak výrok: „Jestliže příčina, pak následek“ znamená totéž, co výrok: „Příčina není nebo následek“. Implikace není pravdivá v jediném případě, kdy současně nastane příčina, ale nenastane následek. Pokud implikaci považujeme za model univerzálního pravidla, pak je příčina bez následku pěkným průšvihem, neboť došlo k situaci, kdy doposud platné pravidlo selhalo. Naproti tomu rovnosti dvou výroků se v logice říká ekvivalence.

Nejde o nic jiného než o současnou platnost implikace a k ní příslušné obrácené implikace. V ideálním světě jistě platí dvě implikace: „Kdo je nejlepší, ten vyhraje“ a „Kdo vyhraje, ten je nejlepší“, což je právě ten  případ ekvivalence, kterou můžete vyjádřit větou: „Právě tehdy když je někdo nejlepší, tak vyhraje“. Jiná možnost je říci rovnou: „Nutná a postačující podmínka pro vítězství je být nejlepší.“ Je-li něco nutné a postačující zároveň, pak jde vždy o ekvivalenci a těžko zjistíme, co je příčina a co následek, a navíc je to u ekvivalence všem logikům jedno. Z hlediska rovnosti tutéž  situaci můžeme komentovat slovy: „Být nejlepší a vyhrát, je jedno a to samé.“ Bordel, co? tasemnice květaProto ponecháme zákony logiky Kréťanům, kteří možná jsou a možná nejsou všichni lháři, a řekněme si, že psycholožka můžete být úplně klidně, protože psycholog je obvykle sám blázen a  blázen u blázna nepozná, že je blázen, nebo možná pozná, ale protože je sám blázen, nebude schopný rozumné protiargumentace a výsledek bude stejný. Prostě klidně běžte dělat psycholožku. Pokud blázen nejste, brzy budete. Přejeme pěkné bláznění a nebuďte do práce blázen, není to zdravé! 

Kadla: Květuš, sim tě, napsala jsem si na kus papíru tuto poznámku: "... auvu oeh 17. 7. 2011 v 9:30". Nevíš, co to je? Já to po sobě nepřečtu...

Tasemnice Květa: Drahá Kadlo, prvně byste si měla vzít příklad z kolegyně Celinky. Ale k věci. Zabývala jsem se podstatou tohoto vzkazu a musela jsem zapátrat velice hluboko ve své paměti. Ale samozřejmě Vás nenechám ve štychu a řeknu Vám, co to je. Jedná se o starosumerskou kletbu, která měla za úkol ochránit ženu od zlých sil a ze všech mužů, kteří se kdy ocitnou ve větší blízkosti, než je pět metrů, okamžitě udělá impotenty. Snažila jsem se zjistit, zda dočasně nebo trvale, ale informační prameny se různí. Nejvěrohodněší zdroj byl od pana Šalamouna, který je přesvědčený, že je to jen dočasně a po nějakých čtyřiceti, padesáti letech kletba sama vymizí. Existuje i kouzlo na zrušení této kletby, ale to již všichni zapomněli. Gratulujeme k výbornému kurzu sebeobrany, od 17. 7. 9:30 už Vás nikdy nikdo neznásilní, ani kdybyste chtěla. Tak honem honem do parku, máte na to už jen chviličku! 

Almega: Dnes bych tady měla opět malý dotaz:Co na to všechno říká Akaša?

Tasemnice Květa: Kosmická paměť Akaša mlčí. Je to pouhé univerzální energoinformační pole, kde jsou zaznamenány informace o všech událostech, osobách, věcech i myšlenkách všech lidí existujících v minulosti, až do okamžiku přítomnosti a možná i pravděpodobný průběh budoucnosti vyplývající ze všech minulých událostí. V Akaše nedokáže číst každý, ačkoliv mnohé tasemnice to zvládaji levou zadní posledního článku. Dokonce i proroci a jasnovidci vidí pouze pravděpodobnou budoucnost bez záruky a to ještě obvykle její nejhorší variantu. Ta má totiž největší energii a negativní budoucnost se po varování dá změnit nebo zmírnit. Do akašistického záznamu se zanášejí všechny události, děje, pocity i myšlenky, jasnovidci však dokáží zhlédnout jen jakési ploché obrazce bez myšlenek a emocí a z nich usuzovat na konkrétní událost. Proto ani já, coby nanejvýš vzdělaná tasemnice, nechci spekulovat nad obrazy, které se mi zjevují. Ráda bych však upozornila, že negativní záznamy se vzájemně posilují a ve zpětné vazbě se vracejí ke svému původci. Pozor tedy na své věčně negativní a smutné postoje, drahá! Nedělá Vám to dobře na pleť, na akašistický vesmírný záznam ani na současnou spokojenost života! Vyjděte na sluníčko a zazpívejte si jako ptáček! Svět je krásný!

Riki: Když se teda probírá ta flóra, taky bych měla dotaz - kam zmizel koukol? Vyhynul? Jak se mu to stalo? A není to škoda?

Tasemnice Květa: Ale co Vás nemá, drahá! Koukol polní, agrostema githago, rozhodně nevyhynul! Je ho sice daleko méně, byl totiž likvidován zemědělci, protože jeho jedovatá semena znečišťovala zrní a nastávalo mnoho otrav po konzumaci chleba s příměsí chutného koukolu. Nyní se tedy vyskytuje jen v zaostalých oblastech. Tedy v oblastech se zaoatalou agrotechnikou. Pokud byste ho chtěla ochutnat, najdete ho například ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Přejeme dobrou chuť!

Kadla: Mne by spíš zajímalo, kam mi zmizelo těch 30 deka šunkového salámu, co jsem po návratu domů vyložila na kuchyňskou linku a pak si neprozřetelně šla otrhat poslední jahody na zahradu....

Tasemnice Květa: ... promiňte, já jsem nevěděla, že si toho všimnete, bylo to tam takové opuštěné... velice se omlouvám, samozřejmě všechno vrátím, při nejbližší návštěvě koupelny to najdete, slibuji a děkuji za pochopení.

 

Užívejte si léta a sluníčka děti, doporučuji báječné majonézové bagety, vajíčkový salát, smetanové zmrzliny a podobné lahůdky, abychom se viděli co nejvíc! JA v létě si nemusíte mýt ruce. Jenom pozor na opuštěné salámy, mohou být dost nebezpečné :-( Fňuk. 

 

Vaše Květuška Sluníčko

Tasemnice Květa


14.7.2011   Rubrika: Zábavný koutek   |   Komentářů 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Šílená poradna tasemnice Květy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sofffie
Sofffie - 15.7.2011 19:10

Kadla: smajlik - 34smajlik - 34

 
Kadla
Kadla - 15.7.2011 11:59

Já bych s dovolením doplnila ještě jeden dotaz: Může mít parazit parazity? smajlik - 99

 
Riki
Riki - 15.7.2011 9:01

celina: mno, já bych řekla, že psycholog uvažovat logicky přímo nesmí, ale nechci tu fušovat Květuš do řemesla, tak kvalifikovanou odpověď bych beztak dohromady nedala. smajlik - 42

 
Kadla
Kadla - 14.7.2011 20:40

Květuško, dočetla jsem se, že proti parazitům výborně působí mletý hřebíček a pelyňkový čaj. Také ti chutnají?

 
celina
celina - 14.7.2011 17:59

Milá Květuško, díky za vysoké ohodnocení mých emočních a empatických schopnostísmajlik - 42a dobře Vám tak, budete Květuškasmajlik - 46
Také děkuji za vysoce odborné rozebrání mého dotazu a
mám ještě další otázku, i když chcete nechat zákony logiky Kréťanům, mě by stejně zajímalo, jestli je psycholog schopen uvažovat logicky?

 
Linda
Linda - 14.7.2011 13:16

Nemuzu si pomoci, ale kdykoliv vidim tuhle "poradnu" automaticky ctu - Poradne silené tasemnice Kvetus - promin holka, na cizopasnika je s tebou docela sranda smajlik - 54

 
Almega
Almega - 14.7.2011 11:57

Riki: Před asi 8 lety jsem si zakoupila semínka koukolu,líbil se mi jako kytka.Od té doby se mi pravidelně vysemeňuje už sám a roste...Teď ještě kvete,ale myslím,že k nám na západ je to od vás asi taky dost daleko. --Děkuji za odpověď Květuš,dám si pozor!Jsem dosti pozitivní,ale toho není nikdy dost.Dnes skromný dotaz:jak se odprutce rozmnožují???!!

 
Jarča*
Jarča* - 14.7.2011 11:43

Milá Květuško, tak jsem si dala do vyhledávače jezero Inari a dozvěděla jsem se, že leží ve finské části Laponska za polárním kruhem. Vypadá krásně a romanticky, úplně jsem se zasnila. Ale až TAKOVÉ ochlazení jsem přeci jen nemyslela. I když je tam jako bonus ta liposukce, no, promyslím to...smajlik - 64

 
Riki
Riki - 14.7.2011 10:29

Drahá Květuš, poděkování steré. smajlik - 42 Koukolu mi netřeba ochutnávati, leč jsem toužila jej fotografovat do svého osobního fotoherbáře květeny ČR a přilehlého okolí. Oblibuji fotografie polního bejlí a vůbec přírodnin - zpravidla neutíkají ze záběru a neřvou "mě nefoť!". Zhusta pak jsou i dekorativní a mohou zdobit stěny mého nuzného příbytku, či monitor mého pracovního PC, dokud se neokoukají a nejsou nahrazeny jinými. Tož tak. Skanzen v Rožnově jsem navštívila v roce 2006 a přítomnost koukolu jsem nezaznamenala, to ovšem může být způsobeno nedokonalostí smyslů člověčích, any zdaleka nedosahují úrovně tasemničí, umožňující čísti v kosmické paměti. Ještě že tu máme tento neutuchající zdroj informací a poučení ve formě neobyčejně kvalifikované poradny. Noch einmal herzlichen Dank.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 126103.
Archiv anket.