Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Moje sestra je tlustá!

Moje sestra je tlustá!

Obracím se na vás s prosbou o pomoc. Mám sestru, kterou mám velmi ráda, a tak mne bolí, když vidím, jak se trápí. Má sestra měří asi 169 cm, její váhu si netroufám sdělit přesně. Pohybuje se někde mezi 110 a 130 kilogramy.

Životem mé sestry prošli tři muži, všechny vztahy skončily a sestra je sama. Je jí třiatřicet let a na muže zanevřela. Její poslední přítel měl velmi rád boubelky, proto sestru, která už tehdy byla velmi korpulentní, podporoval v jídle. Prý ho to vzrušovalo. Nakonec se i tento vztah rozpadl.

Snažila jsem se s ní o jejím problému velmi citlivě mluvit, protože jsem ji nechtěla urazit ani ranit. Vím, že není hezké, když vám někdo řekne: “Jsi tlustá!“

Pak začaly i zdravotní komplikace – zánět slinivky. Trpěla sice velkými bolestmi, jenže když se uzdravila, začala s jídlem znovu. Dlouho jsem jí jen tak lehce naznačovala, že jejímu zdraví nadměrná tloušťka škodí. Nechtěla jsem jí říkat, že to není hezké, protože pojem krása znamená pro každého něco jiného. Odpovědí mi téměř pokaždé byl její skoro hysterický křik, ať ji nechám na pokoji, že je to její život a ona takhle vypadat chce, protože jí to vyhovuje, a jestli do ní budu rýpat, bude jíst naschvál ještě víc.

Nedávno jsem u ní byla na návštěvě. V televizi právě běžel pořad Jste to, co jíte. V té době jsem musela být úplně zticha, protože sestra jej se zaujetím sledovala. Po jeho skončení mi začala vyprávět o zdravém způsobu stravování. Co je dobré a co ne, jak je důležitá vláknina atd.

Vycítila jsem příležitost a zkusila se jí zeptat, jestli by se také nechtěla pokusit alespoň něco málo zhubnout, když o tom vlastně všechno ví. Ozvala se stará písnička.

Přiznám se, že jsem situaci nervově nezvládla. Je mi to líto. Vjel do mne takový vztek, že jsem na svou sestru jen zakřičela: “Jsi tlustá, vypadáš hrozně a nevíš, co chceš!“ Pak už za mnou jen zaklaply dveře. Celou cestu domů jsem nemohla zastavit pláč.

Nechci jí ubližovat, nechci být zlá, ale ani nechci sledovat, jak se ničí. Bojím se o ni. Mrzí mne, jak jsem k ní nakonec dokázala být krutá, ale bylo to snad poprvé, kdy někdo vše pojmenoval pravým jménem. I když to řekl drsně a jí do očí.

Poraďte mi, prosím, jak mám své sestře pomoci? Jak ji přimět, aby si konečně přiznala, že jde hlavně o její zdraví? A jak jí mám vysvětlit, že jí chci pomoci, protože ji mám moc ráda?

Děkuji za vaše názory a doufám, že mojí sestře a mně pomohou.

Tereza


2.7.2007   Rubrika:   |   Komentářů 47   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Moje sestra je tlustá!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
papája
papája - 19.3.2009 9:56

Dobrý den, měla bych pro vaši sestru řešení, vím, že spousta lidí tomu nevěří, ale já živý důkaz toho, že to opravdu funguje. existuje jedna firma OKG , která se zabívá přírodnímy produkty, před časem jsem zkusila si od nich objednat jeden produkt,po kterým jsem měla zhubnout, v té době jsem kojila,protože jsem byla po porodu, v těhotenství jsem přibrala 25kg navíc a to jsem měla 65 kg takže si dovede představit jak jsem vypadala...tři brady, asi 5 pneumatik na břiše,stehna jsem šourala o sebe a nohy do x,no hrůza.a po tom produktu z okg jsem opravdu schodila a i při tom kojení, je to z čisté přírody -bylinky. a opravdu to funguje, byla jsem z toho tak nadšená,že jsem usilovala o tom v této firmě pracovat a povedlo se mi to.jeslti chcete podívejte se na stránky www.prirodnikrasa.blogerka.cz nebo mi napište a já vám pomůžu a to velmi ráda.s pozdravem pavlína- email. maruskova.p@seznam.cz

 
mashanka
mashanka - 13.2.2009 9:22

Teď koukám, že můj příspěvek mohl vyznít dost nepříjemně, to se omlouvám, jsem zvyklá se vyjadřovat jednoduše, krátce, aktuálně a srozumitelně , ale někdy je to nevhodné.
Každopádně věřím tomu, že tlustý člověk je tlustý proto, že se pod vrstvu tuku schovává před světem. Má ji jako bariéru. Samozřejmě, aniž by si to takhle přímo uvědomoval

 
mashanka
mashanka - 13.2.2009 9:13

Já myslím, že každý by se měl starat v první řadě o sebe. Copak ty nemáš na sobě co vylepšovat ? Jinak, tím, že jsi jí řekla, že je tlustá, se netrap - žádnou novinku se nedozvěděla - ona to přece ví

 
Jitinka
Jitinka - 1.9.2008 17:39

K tomu,aby zhubla potřebuje silnou motivaci. Nejlépe jít k lékaři,který by ji,který by ji řekl o všech zdravotních problémech,která ji čekaji,pokud nezhubne.Já

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 5.2.2008 9:22

Musí sama chtít. Ne vždy je vhodná doba k tomu udělat takové rozhodnutí. Vím to podle sebe. V červnu loňského roku jsem si řekla, že zhubnu, protože už jsem se nemohla dostat mezi docenty. Na konci roku jsem měla o 15 kg méně. Žádná velká dieta, ale poloviční porce od všeho. Jsem labužník a jídlo mám vyloženě ráda, takže zákazy fungovaly vždy jen pár dní a potom jsem to porušila. Takhle jsem věděla, že si dám všechno, ale s mírou. trochu mě nabouraly vánoce, takže se nemohu dát dohromady, ale ono to příde. Mám sama ze sebe radost. Když jsem před vánoci takticky oznámila, že mám o 2 velikosti méně, nikdo nevěřil, protože úbytek byl pomalý a všichni si zvykali postupně. jaké bylo jejich překvapení, když i o dvě velikosti menší oblečení bylo velké. Poraď jí to.

 
Meander
Meander - 3.7.2007 11:41

dadka: To pomáhá. Já se sice nevyžrala, přibrala jsem po Prednisonu, ale taky jsem se musela dostat do stádia, že mi ze mě bylo špatně, aby to zabralo. smajlik - 65

 
trdlo
trdlo - 2.7.2007 23:56

Myslim, ze neustaly rejpani od hubeny segry moc nepomuze.

 
dadka
dadka - 2.7.2007 21:37

Meander: Moje známá byla před 3 lety v Chorvatsku a když potom doma viděla video, tak si myslela, že tam je Růžičková, ale byla to ona.Tak přestala žrát a začala jíst, měla výdrž a pevnou vů.li a dnes je to kočka jak hrom s pěknou postavou.

 
dadka
dadka - 2.7.2007 21:34

monyk: Přesně tak, já jsem utíksla ze školky, protože mě nutili dojídat obědy, myslela jsem si, že ve škole to bude lepší, ale bylo to ještě horší. Někdy jsem seděla u studeného oběda až doo tří hodin. Jednou jsem se houpala na lavici, uklouzla mně ruka a rozbila jsem si bradu. Bylo to na 8 stehů a já si to pěstovala, protože jsem nemusela jíst doma ani v družině.

 
b+h
b+h - 2.7.2007 16:57

valesovavera: smajlik - 47smajlik - 45smajlik - 75

 
b+h
b+h - 2.7.2007 16:30

Ota: v americe jsou stihli taky - hlavne lide informovani ohledne toho co se do ktereho vyrobku pridava... jsou to lide, kteri si obezitu umeji pohlidat - jedi vice zeleniny a ovoce a piji hlavne cistou vodu

ti neinformovani kynou na jidle, ktere obsahuje kukuricny cukr (ten se pridava do VSECH vyrobku) ... ostatni nevedomky kynou na dzusech, cerealiich, coca-colach, sladkostech apod. vyrobene pomoci kukuricneho cukru.... smajlik - 58 a hlavne na tech nejlevnejsich potravinach - ty jsou plne svinstva - takze nizsi vrstvy maji problem s obezitou vice, nez majetnejsi vrstvy, protoze kupuji to nejlevnejsi ....

 
modroočka
modroočka - 2.7.2007 14:10

Moje kamarádka bojuje s obesitou svého muže. Tvrdí, že jeho žravost je chamtivost. Její průpovídky typu "I tak nesníš všechno jídlo na světě" jsou lehkým odvarem jeho vynalézavosti před nájezdy do ledničky.
Chce to vyfotit, nejlépe v plavkách, aby se sestra viděla, najít na internetu program IBM, ale nejlepší by bylo zajít k lékaři, protože cizí člověk, nezaujatý, bude mít větší úspěch než Ty. smajlik - 45

 
Ota
Ota - 2.7.2007 13:55

1. nikdo ji k tomu nedonutí

2. sama , bez doktorů o při takovém základu dlouhodobě nezvládne

3. trochu nevážně ..... kup jí lístek do USA , nejenže jsou tam na ní technicky připravení ale může časem i vysoudit pěkné peníze ale je tam i víc pěkných vyvážených partií smajlik - 33

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 2.7.2007 13:30

rychlonožka: no po tvejch radách by ta sestra upadla spíš do deprese

 
rychlonožka
rychlonožka - 2.7.2007 13:19

tvá sestra nemůže zhubnout proto, že je tloušťka nezdravá nebo proto, že si to přeješ. může zhubnout, když bude sama chtít. a to se jí to ještě nemusí povést. proto ji musíš nechat na pokoji, protože ona tě jistě také necpe do kurzů angličtiny, i když je znalost jazyka užitečná. když jsi u ní na návštěvě, neobracej hovor na tohle téma. mluv s ní normálně, jaky prostě nadváhu neměla. soudný člověk by měl vědět, že ženská, co je tak strašně tlustá, si chlapa těžko najde a může mít problémy se zdravím. tvá sestra soudná není. proto jí dopřej potěšení z jídla a nech ji být. buď chytrá a nenápadně ji směruj tam, odkud by sama sebe viděla jinak. vezmi ji na výlet. či sport..ona jistě tak daleko neujde, na nákup, ať ti poradí s novými šaty.., do restaurace a dej si lákavě vypadající zdravé jídlo, zkrátka, působ na ni jinak, než svými věčnými poučkami. máš-li ji ráda, snaž se, aby to zabralo. nakopni ji ke zdravějšímu způsobu života, ale nech ji, aˇsvou odpovědnost nese sama. stálo by tě to zbytečně vynaložené úsilí. nebo snad máš tu trpělivost jít s ní krůček po krůčku tím vším, co je před ní? není to záležitost pár týdnů...teď začnu málo jíst a víc se pohybovat a za pár týdnů budu jako twiggy...? 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127553.
Archiv anket.