Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Můj muž je hyperaktivní šílenec

Můj muž je hyperaktivní šílenec

Jsem dva roky vdaná, vdávala jsem se po poměrně krátké známosti, už za tři měsíce po našem seznámení jsem byla těhotná. Oba dva jsme tak do manželství spadli velice náhle. Nijak dramaticky jsme to však neřešili, byli jsme zamilovaní a chtěli být spolu, takže svatbu jsme vzhledem k těhotenství brali jako samozřejmost.

Zpočátku bylo všechno fajn, zařizovali jsme byt, čekali narození dítěte. Když přišla na svět naše dcerka, byli jsme oba dva moc šťastní. Měla jsem docela honičku, jak to s malým miminkem bývá, takže mi dlouho unikaly některé situace, které můj muž způsoboval, nebo jsem si to neuvědomovala.

Až teď si toho začínám všímat a čím dál intenzivněji mi dochází, že život s mým mužem nebude úplně jednoduchý. To, co jsem dřív považovala za přednost, mi nyní začíná čím dál více vadit. Svého muže jsem vždy považovala za velice pracovitého a byla jsem ráda, že takový je. Dnes vidím, že jeho pracovitost hraničí až s jakousi zvláštní posedlostí.

On se skutečně celý den nezastaví, neustále musí vykonávat nějakou činnost. Asi mi mnoho z vás řekne, že se rouhám, ale tak to není. Já jsem z něj opravdu unavená.

Sotva přijde z práce, okamžitě se zapojuje do domácích prací. Já vím, co by za to hodně z vás dalo. Jenže já z toho začínám šílet. Nechci, aby se mi do všeho montoval a bral mi z rukou práci, kterou jsem právě započala. Mám své tempo, svůj systém, který mi on neustále narušuje. Jediné, do čeho se necpe, je vaření, protože to neumí. Ale je schopen mi u toho asistovat a okamžitě například odmývá nádobí, které jsem použila. Když mu řeknu, ať jde jinam, že jeho pomoc nepotřebuju, urazí se, přece prý nedělá nic špatného.

Vyndám vysavač, že vyluxuji, a on se toho hned chopí, že to udělá sám. V poslední době to dělám radši tak, že se snažím, aby bylo všechno hotovo, než přijde, aspoň si to udělám v klidu. Jenže on si stejně něco vymyslí. Má neustálou potřebu něco kutit, předělávat, vytvářet, uklízet. Nesedne si se mnou v klidu ke kafi, protože to považuje za ztrátu času. Vyčítá mi, když si na chvíli sednu k počítači, že nedělám něco pořádného. Jakmile se v domácnosti objeví něco, co je potřeba srovnat, uklidit (a to je s batoletem vlastně pořád), okamžitě se toho chopí a dává mi najevo, že to mělo napadnout především mne.

Je jako posedlý, šílený. Víkendy jsou pro mne hotovým očistcem, protože to je doma a jsme spolu nepřetržitě celé dva dny. Pořád něco dělá, organizuje, nenechá mne chvíli vydechnout. Už ani nevím, jaké to je sednout si jen tak s knížkou, nebo si občas užít sladké nicnedělání. Ne, nejsem líná nebo nepořádná, rozhodně ne. Jen prostě nedokážu zvládat jeho tempo a požadavky.

Jinak je hodný, starostlivý otec, zabezpečí nás. Nepije, nekouří, je velice zodpovědný. Ta jeho neutuchající hyperaktivita mne však ubíjí. Kamarádky mne nechápou, většina z nich řeší naprosto opačný problém, kdy musí své partnery do práce v domácnosti nutit. Říkají mi, že si nevážím dobrého bydla, co ony by za takový přístup, jaký má můj muž, daly.

Připadám si jako nevděčný blázen. Opravdu jsem cvok, když mi chování mého muže vadí?  

Martina


16.9.2009   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 35   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Můj muž je hyperaktivní šílenec

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
masara
masara - 28.11.2009 17:16

co já bych za takovou pomoc dala......
Myslím, že je snažší mu práci předat, než dělat všechno sama. U nás zase všechno počká, každá práce se musí dlouho opečovávat, aby déle vydržela. Každý extrém je špatný, ale aktivita se dá asi lépe využít než předelat lenocha.smajlik - 26

 
Azteka
Azteka - 23.10.2009 3:17

Tak to je asi na léčbu, ani sám neví co si dokazuje. Vzpourou se to asi neodbourá smajlik - 91, mohla by přijít krize jiná/horší. Skákla bych se poradit do poradny, i písemně on-line. Zatím bych nevzdorovala, chválila a chválila, až bych tím omrzela smajlik - 14. Až by mi vyrval vysavač, zahlásila bych vlídně, nezapomeň pak na zrcadla, jo a ještě trouba vyčistit, na to je třeba mužské síly, ta čistidla jsou na nic. No a hned bych něco upekla, co to obratem bude prskat z pekáče ven, a druhý den šup k troubě smajlik - 54, neber to ve zlém, chápu problém, ale myslím, že s částí jeho mánie úklidové se budeš muset smířit.
Nemá to amoky z domova? Má tchýně nutila muže k úklidu, zůstalo mu to. Běda, když měl u řady ramínek jeden zobáček opačně. Čapla i ty řádně zavěšené, začudlala to jako v mixeru " a teď si to srovnej!!! smajlik - 76.... :), ahoj Hanka

 
lassie353
lassie353 - 19.10.2009 16:04

Udělejte si IQ test na http://cz.iq-test.eu/#306763 a podpořte Českou republiku v soutěži o nejchytřejší zemi Evropy. Můžete si také otestovat svoji vrozenou a numerickou inteligenci. Věděli jste, že průměrné IQ v ČR je 108,13? http://cz.iq-test.eu/#306763

 
mashanka
mashanka - 10.10.2009 17:13

Ze mě by toho pána asi trefil šlak. Uklízím, až když už je to nutné a zrovna se mi chce - musí být splněny obě podmínky. Na nějaké řeči o mrhání času u PC bych asi nereagovala. Řekla bych mu, ať si uklízí, když ho to baví, ale mně ať dá pokoj.
Naštěstí jsme oba s mužem stejní - takoví střední bordeláři. Občas usoudíme, že už by to chtělo, tak prostě uklidíme. A potom se vzájemně politujeme, jak jsme z toho unaveni.

 
vosmajda
vosmajda - 17.9.2009 22:08

Jsem vdaná 21 let a mám to doma taky. Sice si sedne na hodinu k tomu kafi ale dál je to to samé, taky mi vyčítá počítač. Jenže umí i vařit. Postaví se k tomu, jen když on chce a to tak, že si vybere to lepší: Já udělám oblohu a ty zatím oškrabej brambory, nebo umyj nádobí, nebo zameť. Tohle mě přivádí k šílenství a párkrát jsem se kvůli tomu s ním pohádala. Uklízí jako šílenec tak, že zůstane jen holý nábytek - taky jen když se mu chce - a ještě mi řekne, že to tak nedokážu. Nesnáším, když vařím a on za mnou chodí: Tohle si ukliď, to tady nebude, a hází mi to na stůl. Tohle všechno ho chytne jen když má čas, proto jsem šťastná, když má nějakou práci venku.

 
sqwela
sqwela - 17.9.2009 11:37

taky jsem mela takoveho doma..neustale mi daval najevo, jek jsem neporadna, kdyz kazdy den nevytiram, neutiram prach a pod.pracovala jsem na 3 smeny , moc jsem toho nenaspala a kdyz uz jsem mela konecne jednou za 3 tydny volny vikend a mohla se normalne vyspat tak muj mily vzal v 7h rano vysavac, vysaval, uklizel, umyval nadobi..v garsonce!zadne vysvetlovani nepomohlo, domluva nebo kompromis nebyl mozny.takle to pokracovalo rok az jsem to vzdala a rozesla se s nim..

 
medved
medved - 16.9.2009 20:14

ja taky jednoho takovyho chlapa znam a musim rict, ze ta co ho ma doma, to musi byt svata zena smajlik - 20 ja bych ho zabila za dva dny maximalne....neni to vyhoda smajlik - 66 kazdy extrem je problem....lenoch i neustale pracujici, bordelar i puntickar....vsechny extremy jsou na palici smajlik - 26 obavam se ale, ze nejaka domluva s nim nebude mozna smajlik - 66 to je jeho zivotni styl a tezko ho nekdo predela....takze bud najit recept jak to vyuzit, obejit, prezit nebo jit od toho smajlik - 26 neverim na zmenu smajlik - 55

 
Verera
Verera - 16.9.2009 16:25

Moje maminka tvrdí, že malé děti mají trávit aspoň 4 hodiny denně na vzduchu. Takže je tu únik na půl dne o víkendu- nech ho doma a jdi na procházku s dítětem a knížkou a nebo mu nabal dítě , ať s ním courá po venku smajlik - 68

 
Sofffie
Sofffie - 16.9.2009 15:40

kočka Šklíba: nádherně řečeno smajlik - 68

 
Ploduska
Ploduska - 16.9.2009 15:21

kočka Šklíba: smajlik - 47

 
kočka Šklíba
kočka Šklíba - 16.9.2009 15:02

Koupit pořádný litinový lívanečník. Zjistit, která část manžela je hlava - v tomto případě to asi bude docela těžké. Tím prvním ho praštit do toho druhého, když kafrá. Dá se použít i jiný tupý předmět - meč naplocho, plaňka, půlka cihly... Výhodou lívanečníku je, že se v něm dají i smažit lívance.

 
markousek
markousek - 16.9.2009 13:22

můj je puntičkář a s domácíma prácema nepomáhá.Když si budeš chtít odpočinou,nabal mu dítko a ať jdou ven,jinak občas když je člověk utahanej se manžel co i pomůže hodí,určitě nějaké řešení najdeš

 
Sofffie
Sofffie - 16.9.2009 13:10

Každej extrém je na pytel, z tohohle bych vyrostla. Kamarádka se rozešla s přítelem, protože nesnesla, jak jí byl pořád za zadkem, sahal na ni a chtěl dělat všechno s ní. Neměla žádnej životní prostor... Asi by stálo za to manželovi zdůraznit, že takhle už to dál nevydržíš, a jestli chce s tebou být, musíte se dohodnout na nějakým kompromisu. Až půjdeš do práce, může to být ještě horší, protože budeš unavenější a náchylnější na superrychlé vytočení. smajlik - 55

 
LenkaT
LenkaT - 16.9.2009 12:48

mam-ča: no a ještě když bude chodit z práce dřív než ona, to bude pohoda, vracet se do naklizeného bytu smajlik - 68

 
mam-ča
mam-ča - 16.9.2009 12:25

Radím nedráždit hada bosou nohou. Odpočívat (číst, apod.) se dá dopoledne, a když manžel přijde domů, tak se zavalit prací (např. žehlením, apod.).
Předpokládá to ale, aby byl doma jen "provozní nepořádek", né bordel jak v tanku.
Za chvíli půjde Martina do práce, a pak se hyperaktivní ulkízející a pomáhající manžel, docela hodí.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 124945.
Archiv anket.