Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horor na téma vlasy

Horor na téma vlasy

Čtenářka Lisa poslala svůj vlasový příběh ke včerejšímu tématu. Děkujeme.

 

Můj vlasový horor probíhal v několika zásadních etapách:

Školka - období ET. Ostatní holčičky chodily buď na krátko, nebo měly krásné dlouhé vlasy. V té době jsem si strašně přála mít cop. To, co mi babička každé ráno na mém blonďatém chmýří vyrvořila, ho nepřipomínalo ani trochu. Vlasy jsem měla trošku delší a tak mi nahoře na hlavě udělala culík, aby mi to nepadalo do očí. Zbylých pár vlásků vlálo volně vzadu. Na fotkách vypadám jak mimozemšťan s anténkou.

Škola - období Hurvínek. Spolužačky chodily buď na krátko, nebo měly krásné dlouhé vlasy. V té době jsem si strašně přála nosit ofinu. Babička trvala na tom, že vlasy (v té době již o trošku delší) musím nosit z čela, aby se mi nedělaly pupínky na čele a abych si kvůli vlasům vlasy padajícím do obličeje (ofinu v to počítala taky) nekazila oči. Ještě dnes se stydím za fotky, na krerých mám všechny vlasy stažené čelenkou dozadu, takže moje více než lehce odstávající uši a pupínky na čele dominují celému snímku.

Střední škola, taneční - období ovce. Spolužačky chodily buď na krátko, nebo měly krásné dlouhé vlasy. Babička trvala na tom, že moje jemné chmýří potřebuje vzpruhu. První trvalá. Děs. Do tanečních jsem měla vlasy podtočené do tvaru kulatého hrnce nebo helmy. Všichni kluci na mě koukali s neskrývaným úžasem (měla jsem účes jako některé jejich matky) a velkým obloukem se vyhnuli.

Vysoká škola - období normalizace účesu. Babička umřela, dodnes mi moc chybí. Úcesy spolužaček mi byly fuk. Začala jsem si polodlouhé vlasy barvy počůraná sláma lehce zesvětlovat, natáčet na velké natáčky a nechala jsem si ostříhat ofinu, na fotkách vypadám skoro normálně.

A pak mi totálně přeskočilo.

Když jsem se měla vdávat, objednala jsem si svatební účes a ráno se vypravila ke kadeřnici. Moje představa, že odejdu s velkými romantickými kudrlinkami, vzala za své hned na začátku. "Musíme ty cípaté konce trochu přistřihnout, aby ten účes k něčemu vypadal a pak trochu zregenerujeme a osvěžíme barvu." byla první hláška kadeřnice. Souhlasila jsem. Umýt, přeliv, regenerace (nebo naopak) přistřihnout, natočit, nalakovat, natupírovat, nalakovat. Pak hromada sponek. Podívala jsem se do zrcadla - nevěřila jsem svým očím - na hlavě jsem měla klobouk! "To bude ženich koukat!" ohodnotila svůj výtvor kadeřnice. Nekoukal. Vdala jsem se jen díky tomu, že ženich nesmí nevěstu před svatbou vidět a já měla na hlavě a vlasech závoj.

Happy end. Problémy s chmýřím barvy (teď už prošedivělé) počůrané slámy mám pořád, jen už jsem se smířila s tím že nikdy nebudu mít nádhernou hřívu do půli zad. Lehce vlasy do(od)barvuji a mám dobře stříhající kadeřnici, která dokáže zamaskovat moje ušiska tak, že nikdo netuší, jaké mám problémy, když je protivítr.

 

Lisa


25.2.2010   Rubrika:   |   Komentářů 17   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Horor na téma vlasy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-17
Karoli
Karoli - 22.1.2018 13:27

Holky, jestli můžu teda doporučit, tak sem teď byla na vyšetření na klinice Clinical hair and health v Pardubicíh.Taky sem měla pořád problém s mastnýma vlasama a vyšetření u trichologa mně fakt pomohlo. Tak hězký vlasy sem neměla už dlouho.

 
Gabbinka
Gabbinka - 21.1.2018 10:13

Já teda zažívám horor s vlasy denně. Mám pocit, že si je umyju a za 3 hodiny se už začnou mastit a sou splihlý. Vyzkoušela sem už fakt hodně přípravků, ale efekt o ničem.

 
Řeřicha
Řeřicha - 18.1.2013 9:30

Musím se přiznat, že s vlasy jsem nikdy problémy neměla. Ne, že bych vyloženě měla hřívu lví, ale díky kudrlinkám se jemnost vlasů docela dobře maskuje.

Měla jsem období, kdy jsem se se svými vlasy snažila všemožně válčit, a výsledek samozřejmě nebyl nic extra. Jednou jsem si ale řekla DOST - jednou takový vlasy mám, tak je nechám, ať si žijou, jak chtějí.

A od té doby je to paráda. Nějak se mi po ránu spontánně vždycky udělá krásný kučeravý účes, a lidi koukají, kde na to chodím. Pohodička. Nejlepší je přijmout to, co máte, nesnažit se to změnit.

 
zelenkova.marta
zelenkova.marta - 19.4.2011 13:47

Tak úplně stejné jsem to měla i já.. :-(( ..ale po doporučení od jedné kamarádky kadeřnice jsem začala používat v podstatě 3 přípravky na vlasy s kterými jsem maximálně spokojená a tak si můžu i s těmi vlasykonečně pohrát.. jednou mám vlnité vlasy a jindy zase podle chuti rovné a oproti těm výrobkům z drogerie je mám i velmi zdravé.. takže určitě doporučuji vyzkoušet.. když budeš chtít, tak klidně napiš ráda předám dál radu, kterou jsem taky jinde získala a pomohla mi :-) ahoj Marta ..jo a tady je kdyžtak mejlík zelenkova.marta@seznam.cz

 
Žabka1
Žabka1 - 27.9.2010 19:51

Článek na téma Horor s vlasy se mi líbil. Byl velice vtipný a ze života. Nejste sama kdo má tyto problémy. Jemné vlasy, to je něco s čím se člověk musí naučit žít i když touží krásné hřívě.Žabka.

 
Stanik
Stanik - 25.2.2010 16:36

naaadherne napsane!smajlik - 61

 
babkatapka
babkatapka - 25.2.2010 14:22

Krásný článek, úžasně napsané a jsem se tam i v některých obodobích našla, protože barvu mám stejnou, dnes už také prošedivělou. Vyzkoušela jsem si všechny barvy od platinové blondýny, přes oranžovou, mahagon až po tmavěhnědou, skoro černou.Dnes už jen prošedivělé , auž se jenom snažím krotít ty hřebíky, aby se trošku vlnilysmajlik - 68
Ale ty sny o krásné, zvlněné hřívě, barvy medu, mám pořádsmajlik - 68

 
LenkaT
LenkaT - 25.2.2010 13:21

kdo má kvalitní, pevné vlasy, nepochopí. Já mám odjakživa jemné vlasy, které při každém česání běhaly za hřebínkem a učesat slušný účes - nemožné. Pak jsem později začala používat tužidlo a bylo to trochu lepší, ale o moc ne. Taky jsem si prošlá fází trvalých, některé výkony kadeřnic jsem vzteky obrečela. No a pak při problémech s ledvinama mi i vlasy dost prořídly, takže do dneška udělat na mé hlavě pěkný účes - problém. Jak já vždycky záviděla holkám s pevnýma dlouhýma vlasama smajlik - 76
No a paruka - jak radí Almega - pod tou by se vlasy ještě víc znehodnotily, tak to nechám jak je, ještě to není zatím úplná katastrofa

 
Cher
Cher - 25.2.2010 13:00

Mě zase vždy máma říkala, co bych si s vlasama měla udělat. Také trvalou, protože jsem je měla jemné apod. Pak vždy tomu dala korunu nějakým dovětkem, že to mám hrozné atp. Od té doby nesnáším jakoukoliv připomínku k vlasům. A snažím se i sama své dceři nic k jejímu účesu neříkat.

 
Vikina
Vikina - 25.2.2010 11:54

Mívala jsem zlaté lokničky. Babička pravila, že musím jít na krátko, aby mi vlasy zhoustly a nechala mě ostříhat. Jako dítě s měkkým srdcem jsem pomohla starší paní s taškou. Řekla: "Děkuji chlapečku!" a divila se, že "chlapeček" se dal do pláče.

 
Sofffie
Sofffie - 25.2.2010 11:42

Já vypadám jako kretén pořád. smajlik - 98 Do patnácti povinně odrbaná na kluka (doma starými nůžkami v rukou sadistické matky bez špetky empatie či vkusu), potom to trochu vyrostlo, ale divně se kroutilo a já nikdy nevypadala upraveně, potom velice vydařená trvalá (poprvé a naposledy jsem si připadala téměř přitažlivá), která ale záhy odrostla a kretén tu byl nanovo. Potom se na mně vystřídala spousta kadeřníků, které jsem vždy při odchodu chtěla inzultovat, a tak to trvá dodnes. smajlik - 98
Nejvíc mě ničí ty marné naděje, se kterými usedám to kadeřnického křesla. Jsem nepoučitelná. smajlik - 36

 
kareta
kareta - 25.2.2010 11:38

smajlik - 34smajlik - 34 perfektně napsánosmajlik - 47

 
Křeček
Křeček - 25.2.2010 11:22

smajlik - 34 No vidíš, Liso, já byla celou základku ta "holčička nakrátko", byla jsem nešťastná, že mi všichni říkají chlapečku a mooc jem si přála tu dlouhou hřívu, ale když už to nešlo, tak aspoň trošku polodlouhé vlasy, třeb na hurvínka, jen abych nebyla chlapeček smajlik - 68

 
Kadla
Kadla - 25.2.2010 10:32

Almega: Byla jsem na tom podobně.. Až do 14 let neustále povinně ostříhaná "na havla", vypadala jsem jako idiot. Až když jsem si nechala narůst dlouhé vlasy, začala jsem vypadat jako člověk. Jenže jsem zase nevěděla, jak to nosit, protože jsem celé dětství byla nakrátko.. Takže trvalo roky, než jsem našla svůj styl...

 
Almega
Almega - 25.2.2010 10:07

No podle mě to nebyl veselý příběh...Já vypadala též hrozně,v dětství,byla jsem ostříhána dle hrnce,nebavilo mě se česat,takže věčně rozježené vlasy.Máma mě nečesala,nějak ji to nebavilo,já to neuměla,takže jsem směla mít dlouhé vlasy až asi od 13 let,nejdelší do půl zad.I teď mám dlouhé asi 30 cm.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-17
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57206.
Archiv anket.