Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Seznámení na inzerát – už nikdy více!

Seznámení na inzerát – už nikdy více!

Tento příběh se udál před nějakými třinácti lety. O internetu jsme si mohli nechat leda zdát, počítačové šílenství bylo ještě v plenkách. V té době jsem byla již několik let jen se svými dcerami a začala na mne doléhat samota. Už jsem nechtěla být na všechno jediná a hlavně – strašně moc jsem toužila po objetí, pohlazení, po někom, kdo by mi poskytl své rámě, na kterém bych mohla bezpečně spočinout.

Jenže seznamte se nějakou přirozenou cestou, když máte v péči dvě mrňata a hlídací babičku sto kilometrů daleko. Byla jsem už dost stará na to, abych věděla, že přísloví o panence, která sedá v koutě, je bohapustá lež. A tak jsem sebrala odvahu, v jednom deníku jsem si podala seriózní inzerát a netrpělivě čekala na odpovědi.

Přišla jich slušná hromádka, bohužel většinou nepoužitelných. V prvním kole letěly stranou ty, které se hemžily gramatickými chybami. Jeden byl zvlášť povedený. Pisatel byl schopen napsat větu v tomto znění: “Jmenuji se Karel, je mi 32 let, ale moje sestra pracuje jako soustružnice.“

V druhém sledu jsem vyhodila všechny namachrované frajírky, kteří více či méně okatě psali, jak mi to hodlají udělat. Četba to sice byla docela zajímavá, ale obsah byl pro účel, za kterým jsem se hodlala seznámit, nepřijatelný.

Třetí kolo znamenalo konec pro „finančně zajištěné s chatou, bytem, autem“ a s dodatkem – co nabízíte Vy?

Když jsem se propracovala ke čtvrtému kolu, byla už hromádka hodně tenká. Smířila jsem se s tím, že přijatelný nebude asi žádný. Odhodila jsem stranou zkrachovalé existence, které po rozvodu oškubala hamižná manželka a od bydlení pod mostem je zachránila inzerátmatrace v garsonce svobodného kamaráda.

Z těch zbylých jsem se rozhodla odpovědět jen jednomu, který vypadal docela nadějně. Nefňukal, nevytahoval se, nespílal bývalé ženě. Psal celkem rozumně a podle zaslané fotografie vypadal docela sympaticky.

Sešli jsme se v jedné vinárně a navázali zpočátku trochu rozpačitý rozhovor, který postupně ztrácel na škrobenosti. Po letech jsem zažívala příjemný večer s nějakým mužem. Když přišla řada na placení, automaticky jsem vyndala peněženku, ale on jen ležérně mávl rukou a číšníkovi oznámil, že platí dohromady. „Hm, tak pán je navíc ještě grand,“ pomyslela jsem si.

Jaké ale bylo moje překvapení, když jsme vyšli ven. „Mám u tebe 66,50.“ „Co prosím?“ Myslela jsem, že špatně slyším. „To je přesně polovina dnešní útraty. Dýško nepočítám.“

„Aha.“ Nezmohla jsem se na nic. Vtipná kaše mi došla a já vytáhla peněženku a začala hledat požadovaný obnos. On přede mnou stál s nataženou rukou a skutečně si počkal i na ten padesátník.

„Dáš mi telefon? Zítra ti zavolám a můžeme si zase někam vyrazit.“ Nevěřícně jsem na něj zírala. „Nezlob se, ale ne. Myslím, že by nemělo smysl v tom pokračovat. Měj se hezky.“

A tak skončilo mé jediné seznámení – neseznámení na inzerát. Kdyby mě nechal zaplatit mou útratu hned, zkousla bych to. Ale to gesto, které tam předvedl, a následné čekání s nastavenou dlaní jsem prostě nevydýchala.

Co vy? Také jste se někdy seznamovala na inzerát? A jak to dopadlo? Narazila jste na toho pravého, nebo máte nějakou historku hodnou zaznamenání, o niž byste se s námi chtěla podělit?

Pokud ano, pište mi svá inzerátová seznámení na e-mail pisetesami@stastnezeny.cz. Příští týden budou vaše příběhy vycházet na našem magazínu. Těším se.

A zároveň vyhlašuji výherkyně rubriky Píšete sami v uplynulých dvou týdnech. Na pěkný dáreček se mohou těšit:

1. babou

2. Jana

3. Helena

4. jujuka

5. Januše

6. elena

Blahopřeji.

Meryl


20.10.2006   Rubrika:   |   Komentářů 29   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Seznámení na inzerát – už nikdy více!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
babule
babule - 28.3.2009 14:03

smajlik - 76 Moje dcera se seznámila s chlapem přes internet. Viděli se 2 xa hed se k němu stěhovala. Vůbec nekoukala na to že má děti, kašlala na ně. Vnučka utekla ze školy, dala se na drogy. Staršího kluka i když neměl jsště práci, nechala napospas osudu, klidně se chod pást, nejmladší kluk je dítě ulice. Hlavně, že ona je "spokojena". Podle dětí, přítel je lakomý, vyčítá jim jídlo, "plýtvání" vodou, no prostě vše. Dcera je samozřejmě při něm. Kdyby ji vyhodil, nemá kam jít. Uplně rozbila rodinu. MNě řekla, že ji nepřeji štěstí. Draze zaplacené štěstí, když zapomíná na děti.smajlik - 36smajlik - 36smajlik - 36

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127737.
Archiv anket.