Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Když jsi tak chytrá, přijď v srpnu. Píšete sami na téma Učitelka, na kterou nezapomenu.

Když jsi tak chytrá, přijď v srpnu. Píšete sami na téma Učitelka, na kterou nezapomenu.

Ve druháku na střední škole nám do osnov přibyla francouzština. O učitelce Novákové, kterou jsme na tento předmět dostali, se vědělo, že je to takzvaná "přeoperovaná ruštinářka". Její učební metody byly opravdu impozantní. Na začátku první hodiny nám každému rozdala papír, na kterém bylo napsáno "Francouzská výslovnost". Bylo tam asi třicet řádků a na každém jedna poučka, třeba jak se čte "e" a "i" vedle sebe ve slově a podobně. Nováková řekla, že se to máme do příští hodiny naučit. Když jsme namítli, že takhle se výslovnost přece učit nedá, suše nám řekla, že ona to prostě učí takhle a hotovo. Samozřejmě, že jsme se jí na tohle zcela zbytečné učitelkarobotí memorování vybodli.

I když nás měla učit cizí jazyk, Nováková s námi nikdy nemluvila. Když potřebovala známkovat, vždycky nám rozdala jenom test. Známkovala nebývale přísně. Pokud ve větě našla jednu jedinou chybu (což v jejích očích byla klidně záměna slova maman - maminka za mére - matka), počítala větu automaticky za nula bodů. Pokud někdo větu vynechal, protože neznal slovíčka nebo prostě nevěděl, byla za to taky nula bodů. Všichni jsme z písemek měli čtyřky a pětky a hrozně nás to štvalo.

Koncem třeťáku jsem se o to s Novákovou pohádala. Řekla jsem jí, že známkuje špatně, že když někdo napíše alespoň něco, není to to samé, jako když nenapíše nic, a ona by k tomu měla přihlížet. Jak už to tak bývá, zbytek třídy naší hádce jen přihlížel a nikdo se mě nezastal. Trvalo to asi deset minut, Nováková se mi ani nenamáhala dívat do očí a viditelně mnou pohrdala. Já už pak ke konci začínala být trošku vzteklá. Učitelka pak suše pronesla: "Víš co, když jsi tak chytrá, přijď v srpnu." A tak jsem dělala reparát. Sice jsem ho nakonec nějak zvládla, ale Nováková mi řekla: "Dávej si na mě pozor. Příští rok maturuješ a víš, že vás budu mít nejspíš jako třídní". Tak ve mně pěkně hrklo. Novákovou jsme ve čtvrťáku skutečně dostali. Chovala se kupodivu docela normálně, ale když jsme se před koncem prvního pololetí dozvěděli, že si na lyžích zlomila nohu v krčku a do konce školního roku už nepřijde, šli jsme to cynicky hromadně zapít :-)

Jana


7.11.2006   Rubrika:   |   Komentářů 10   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Když jsi tak chytrá, přijď v srpnu. Píšete sami na téma Učitelka, na kterou nezapomenu.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127878.
Archiv anket.