Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Přejel si ruku vlastní lyží. Píšete sami na téma Kuriózní úrazy.

Přejel si ruku vlastní lyží. Píšete sami na téma Kuriózní úrazy.

Nejkurióznější zranění, se kterým jsem se naštěstí setkala jen z pozice diváka, se stalo mému spolužákovi na lyžařském výcviku asi před 25 lety.

Tehdy jsem i já absolvovala povinný lyžařský výcvik spolu s celou třídou. I já jsem byla takové to toporné dřevo, které vidělo lyže předtím leda tak na černobílé obrazovce. Spousta mých spolužáků jezdila lyžovat se svými rodiči na hory, já jsem seděla většinou doma a nejvyšší kopec, který bych mohla na lyžích sjíždět, byl leda tak "pangejt" u nás před barákem. Bydlela jsem totiž v kraji, kde byla úplná rovina. Tyto mé "zkušenosti" s lyžováním mě zařadily do poslední skupiny pro úplné amatéry.

Byly jsme tam většinou holky, až na jednu výjimku. Na spolužáka, který byl na tom s tímto sportem stejně jako já. Po týdnu utrpení v podobě lyžování nás čekal soutěžní závod, samozřejmě zařazený do kategorií. Někteří spolužáci bravurně zvládali sjezd i slalom, zatímco my ostatní v poslední skupině jsme se svorně klepali strachy.

Když přišla řada na nás, spolužák jako vzor odvahy vyrazil první. Jeden týden pilného lyžování mu byl na nic. Řítil se po slalomové dráze tyčka - netyčka. Nikdo z nás ani nedýchal. Všichni, hlavně učitelé, s hrůzou čekali na cíl. Až tam bohužel nedojel. Asi v půli dráhy se mu nohy zamotaly tak, že následoval pád. Ale jaký! Výsledkem byla fraktura kosti mezi ramenem a loktem. To není nic neobvyklého. Raritou bylo to, že si ruku téměř v rameně přejel vlastní lyží.

Dovedete si představit tu polohu, ve které ho sbírali na nosítka? Vypadal jak zauzlovaný. Jediné, co z toho vyplynulo pro nás nemehla, bylo ukončení závodů. Spolužák se tehdy obětoval, aby zachránil nás ostatní před jistou smrtí. Já bych byla určitě první na řadě...

Ella 


13.11.2006   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Přejel si ruku vlastní lyží. Píšete sami na téma Kuriózní úrazy.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
seasonschanges
seasonschanges - 19.8.2007 4:20

To nic nejni, já se jízdou na kole připravila o panenství smajlik - 42 a moje kamarádka to dovršila, dala mi mraženou tresku ( nic jinýho doma studenýho neměli) ať si to jako chladím...smajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127553.
Archiv anket.