Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Homeopatie: může pomoci k miminku?

Homeopatie: může pomoci k miminku?

Během několika posledních desetiletí došlo k významnému nárůstu počtu párů, které mají problémy s plodností. Ženy trpí nepravidelnou menstruací, počet spermií u mužů se snížil dokonce o 50 procent a čtvrtině všech párů se nedaří počít dítě. Trápí vás stejné problémy a žádný z klasických postupů nefunguje? Zkuste homeopatii, jeden z alternativních léčebných směrů.

 

Co je to homeopatie

Homeopatie je metoda léčby, která podává nemocnému takovou látku, jež má v pokusu na zdravém jedinci schopnost vyvolat podobné příznaky, kterými trpí nemocný člověk. Homeopatie je tradičně považována za informativní terapii, která nepracuje s konkrétní chemikálií jako klasická medicína, ale pouze s imateriální informací (energií). Ta je v homeopatickém přípravku obsažena díky zvláštnímu způsobu jeho přípravy. Proto jde o metodu, jež nemá a nemůže mít žádné nežádoucí vedlejší účinky.

 

Princip léčby

U problémů s otěhotněním se doporučuje léčba prostřednictvím klasické homeopatie. Tato léčba totiž umožní zvýšit velmi výrazně pravděpodobnost početí. Odblokování od negativních zdravotních vlivů předcházejících generací spadá v klasické homeopatii pod tzv. teorii miazmat. Jedná se o předávání nechtěných zděděných dispozic, které může člověk zdědit od svých rodičů nebo prarodičů. Jde tedy o předávání určitých psychických vzorců, které mohou v budoucnu negativně ovlivnit jednání a chování našich dětí a které mohou později vyústit ve zdravotní problémy.

Podle téměř dvousetleté zkušenosti klasických homeopatů je nutno k těmto zděděným dispozicím připočítat ještě tzv. miazmatický vliv. Je to vliv nemocí předchozích generací, jež nejsou prostředky klasické medicíny léčitelné v tom smyslu, že se jejich vliv předává dál z generace na další generaci. 

Jedná se o zejména onemocnění typu tuberkulóza, pohlavní nemoci, určitá kožní a nádorová onemocnění. Neznamená to ovšem, že když některý předek prodělal např. tuberkulózu, je k této nemoci náchylnější i jeho homeopatiepotomstvo. Problém je mnohem komplikovanější. Pokud se v rodině vyskytuje miazmatický vliv nějaké nemoci, mohou být potomci nemocné osoby náchylnější i k jiným chorobám, jako častým nachlazením a opakujícím se infekcím dýchacích cest, častým průjmům, tvorbě zubního kamene, nočnímu pocení, kožním vyrážkám, neklidu s potřebou neustálé změny, sklonu k izolování se, strachu ze psů, děti mají problém s psaním ve škole apod.

Miazmatické čištění umožňuje vyloučit dědičné zatížení nemocemi, nebo alespoň podstatně snížit jejich vliv. Miazmatické čištění spočívá v podání jedné dávky homeopatického léku. Léky se ale nikdy nepodávají rutinně, ale pouze v indikovaném případě, tj. v případě, že v rodinné anamnéze je výrazně prodělaná příslušná nemoc či jiné dědičné zatížení. Miazmatické čištění může provádět pouze zkušený homeopat, neboť se při něm používají vyšší dávky homeopatických léků. Výhodné je před proděláním miazmatického čištění nebo po něm provést homeopatickou konstituční léčbu, nejlépe ještě před plánovaným těhotenstvím.

 

Jak je léčba nákladná

Cena za léčbu klasickou homeopatií může být velmi různá. Obvykle se platí mezi jedním a třemi tisíci korun za první návštěvu, za kontroly (v intervalu přibližně 2–3 měsíců) o něco méně.

 

Funguje to?

Na léčbu homeopatickými léky není v lékařské společnosti jednotný názor. Část odborníků homeopatii uznává, část nikoliv. Rozhodně se ale vyplatí ji vyzkoušet, když ostatní klasické metody selhaly. Terapie trvá různě dlouho podle zdravotního stavu pacientky, doporučuje se alespoň šest měsíců.

 

(kam)

Zdroj: www.ulekare.cz

Převzatý článek


27.10.2011   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Homeopatie: může pomoci k miminku?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Monik
Monik - 27.10.2011 14:42

Linda: A nebo jste extremne odolny jedinec smajlik - 68

 
Monik
Monik - 27.10.2011 14:40

Almega: smajlik - 47
me pomohla. Ale ne kazdy to umi. Musi clovek mit opravdu dobreho homeopata.

 
Linda
Linda - 27.10.2011 13:50

Capelucita: copak homeopat, u nás takhle na dálku funguje prakticky lékar. Taky se mi to nezamlouvá,ale vzhledem k tomu ze jsem uspesne prezila v jeho péci uz 18 roku tak to asi az tak spatny nebude smajlik - 26 (aspon doufám smajlik - 16)

 
Almega
Almega - 27.10.2011 13:43

Capelucita: Homeopat vás v podstatě nemusí naživo vidět-jde mu hlavně o popsání vašich aktuálních pocitů a potíží...

 
Bellana
Bellana - 27.10.2011 13:09

Capelucita: Někdy je neplodnost "v hlavě". A pak žena udělá něco, co ji uklidní, třeba jede na dovolenou nebo bere homeopatika nebo si nechá udělat škapulíř nebo podstoupí nějaký magický rituál, a otěhotní. Při neprůchodných vaječnících nebo alergii na partnerovo sperma to ale nezafunguje.

 
Capelucita
Capelucita - 27.10.2011 11:19

PPS

Pokud vím, ta se říká, že homeopatie neplodnost léčit neumí.

 
Capelucita
Capelucita - 27.10.2011 11:17

Letos jsem měla nějaké zdravotní problémy. Léky moc neberu, takže když si nějaký vezmu, tak se mnou dost zacvičí. A to už nemluvím o tom, že se doktorka přehmátla a díky špatné diagnostice mi předepsala léky, které jsem ani brát neměla. Zkusila jsem tedy homeopatii, že léky ke mě budou šetrnější.

Zpočátku dobré, ale moc se mi nelíbí systém, že paní doktorce zavolám a ona mi po telefonu nadiktuje nové léky, aniž by mě viděla. Nelíbí se mi to.

 
Almega
Almega - 27.10.2011 10:37

Rozhodně to stojí za zkoušku! Jakmile se najde správný konstituční lék,tak se tělo tak "vyladí",že se těhotenství zdaří,i když předtím dlouho nic a doktoři tvrdili,že dotyčná nemůže nikdy otěhotnět(samozřejmě,pokud má příslušné vnitřní orgány...).

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77189.
    Archiv anket.