Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Naše prokletí má název dudlík. Jsou mu čtyři a pořád dudá.

Naše prokletí má název dudlík. Jsou mu čtyři a pořád dudá.

Možná mi někdo z vás poradí, protože já už opravdu nevím, jak mám syna odnaučit spát s dudlíkem. V září mu budou čtyři roky a stále je na něm závislý. Je to dost strašné, vidět takhle velké dítě brečet a dožadovat se dudlíku.

Chyba byla asi hned, když se narodil, byl hodně plačtivé miminko a uklidnil se pouze, když cumlal. Poprvé jsem mu dudlík dala už v porodnici a možná to byl důvod, proč až do roka bez něj doslova nedal ani ránu. Když se podívám na fotky z jeho miminkovského období, tak těch, na nichž je bez dudlíku, je hodně málo.

Asi v roce a půl se nám začalo dařit odvykat ho dudání přes den. Postupně jsme to zvládli, ale na spaní jak přes den, tak v noci, ho důsledně vyžadoval. Říkali jsme si, že to časem přejde. Mýlili jsme se. Syn oslavil s dudlíkem své druhé i třetí narozeniny a podle všeho se „produdá“ i přes ty čtvrté. Teď už, pravda, ho nepotřebuje alespoň na odpolední spaní, chodí už do školky a tam by mu to netorelovali.

Doma však dělá každý večer scény. Už jsme vyzkoušeli všechno možné. Po dobrém, po zlém, tresty, odměny. Nezabralo nic. Večer lehne do postele a okamžitě musí mít dudlík v puse. Jakmile mu ho nedáme nebo schováme, spustí takový ryk, že se to nedá vydržet. Zvládne řvát i hodinu, nepomůže nic, ani výprask, ani ingnorace, ani příslib odměny, když vydrží bez něj.

Neznám žádné jiné dítě v tomhle věku, které by ještě dudalo. Stydím se to i před kýmkoli říct, vědí to jen naši rodiče, u nichž syn občas bývá celý víkend. Možná bych se měla svěřit jeho doktorce, ale je mi to strašně hloupé, beru to jako své výchovné selhání.

Možná mi někdo z vás poradí, jak syna té dudlíkové závislosti odnaučit. Předem děkuji.

Tereza


20.7.2012   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 45   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Naše prokletí má název dudlík. Jsou mu čtyři a pořád dudá.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45
jkrej
jkrej - 6.9.2012 17:06

Mému synovi byly 2 roky, když jsme jeli k mé sestře na chatu. Dudlík měl jenom na spaní a když ho večer chtěl, řekla jsem mu, že jsem ho zapomněla doma a že tedy jedeme domů. To nechtěl a od té doby byl klid.

 
Brebina
Brebina - 23.7.2012 15:17

Já odnaučila dvojčata od dudlíků na spaní ve dvou a čtvrt roce a to tak, že jsme dudlíky při návštěvě Mikuláše a čertů vyměnili za dárečky a cukrovinky. Děti to vzaly na vědomí a bylo po dudlících.

ovšem o pár měsíců dřív to bylo peklo, malej řval hodinu a půl než jsem mu dudlík zase vrátila... ne vždy se to povede hned

 
dadka
dadka - 21.7.2012 10:13

chytrájakrádio:
Mně přijde proti srsti dítěti něco vykládat o čertech a blbnout mu hlavu.

 
mashanka
mashanka - 20.7.2012 23:35

"chodí už do školky a tam by mu to netolerovali."

Vždyť to je odpověď na Tvoji otázku smajlik - 58


On toleruje, že mu ho netolerují .......... a jde to - neumřel bez něho ve školce, neumře ani doma.

Jinak, když tedy rada - my jsme ho kdysi se synem společně dali do obálky a "poslali poštou nějakému miminu, které se zrovna narodilo a žádný nemá". Na obálku jsem napsala - není určeno k doručení - prosím vyhodit a fakt jsem to před synovýma očima hodila do schránky - to mu byly dva roky - a i tak pochopil, že prostě není, když viděl na vlastní oči, že byl odeslán

 
Petruša
Petruša - 20.7.2012 18:07

já si pamatuju že když jsem byla malá, tak naši řekli že dudlík sezral pejsek (po tom co ho máma vyhodila jako z okna)
A starší syn ho ráno někam dal a nemohli jsme ho najít (opravdu) tak měl holt večer smůlu, věděl že je to jeho "chyba". Druhý den jsem ho našla, ale už nedala
A mladší syn ho prokous, koupila jsem novej, zase ho prokousl, tak jsem koupila dva a když první prokousl tak jsem už druhej nevyndala (mam ho doneška schovanej smajlik - 68 , jsou mu 4, tohle bylo před dvěma lety) a vždycky mu řekla že dudu má přece díru a museli jsme ho vyhodit (u toho byl se mnou)

 
Almega
Almega - 20.7.2012 15:23

sharon: No dudlíky pro dospělé se asi nevyrábí,tak prst mám furt s sebou....

 
Monik
Monik - 20.7.2012 15:12

lonkue: 11:27 smajlik - 25 Tyjo my mame doma neco podobneho. Kombinaci dvou nespavcu (nevyspala jsem se uz tri roky, plynule navazali), dudliku a curani do plen.
Taky jsem si myslela, jako Santé:10:17, ze curani do plen ve trech letech je lenost matek. Jenze ne vzdy to tak je. Mela jsem dceru v roce pul bez plen pres den uplne a v noci uz jsme to ladili, ze byla plena rano sucha. Ale narodil se malej a zacala se znova pocuravat smajlik - 26

 
Monik
Monik - 20.7.2012 13:44

sharon: 10:31 smajlik - 80smajlik - 68smajlik - 68

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 20.7.2012 12:36

V jednom díle poslendí série Výměny manželek odnaučovala náhradní manželka "vřešťana" od dudlíku docela vtipným způsobem. Tak si to najdi a shlídni. Byla to výměna jihočeské osmimatky za pražskou hyperuklízivou matku.

Ta metoda spočívala zhruba v tom, že z odpolední procházky se doma "jako" našel dopis od čertů, že si vzali všechny dudlíky a nevrátí je. A dítě na to jen čumělo a nic. Večer před spaním sice trochu vyvádělo, ale když se mu řeklo, že dudlíky jsou u čertů, dalo pokoj. Taky tam ale zafungovalo to, že tam byla náhradní "maminka" a ne ta vycvičená biologická :)

 
Kawa
Kawa - 20.7.2012 12:24

no já bych to moc násilím nehnala...já sem sice prý dudel odhodila po roce, ale ségře byl ve třech letech uzmut "násilím" a nahradila si to cunkáním - tak mamka nazvala činnost kdy si vzala kapesník, přiložila ukazováčkem a prsteníčkem k hornímu rtu a prostředníkem si přes ten kapesník šmrdlala pusu...sice z toho nemá vytahanou tlamu, ale tenhle zlozvyk jí zůstal hodně do základky - snad až do čtvrté třídy...a zeber děcku kapesníky, tehdy papírové nebyly... smajlik - 95

 
Milajska
Milajska - 20.7.2012 12:19

Terezo, vím, o čem píšete, znám to. První dcera měla dudlíka asi do 3 let, nechtěla bez něj být, tak mě napadlo, kdyby ho před ní rozkousal dědův pes, tak bysme jí mohli vysvětlit, že už jiný nemáme a nedá se nic dělat. Zabralo to. Druhá dcera dudlíka sama odložila ještě před prvními narozeninami sama. Synovi jsem dudlíka vnutila v porodnici, přiznám se, že pak bylo jedodušší usínání a vydržel s ním asi do dvou let. A opět ho rozkousal pes smajlik - 64. Moje máma když jsem byla malá zase dudlíka hodila přede mnou do kanálu - jako že tam spadl - a já už ho pak nechtěla. Okolo toho kanálu jsme pak chodili několik let a vždycky si na to vzpomněli smajlik - 75.
Před pár dny jsem se potřebovala "zbavit" motorky-odstrkávadla, které už je synovi "malé" a on na něm pořád drandil a doma už překáželo. Se synem jsme se dohodli, že už je velký a že ho dáme nějakému mrňouskovi a uděláme mu tak radost. A už ho má roční syn našich sousedů smajlik - 60

 
PEGG
PEGG - 20.7.2012 11:52

lonkue - 20.7.2012 11:27 - tak to vás lituju, vím co to jesmajlik - 25

 
lonkue
lonkue - 20.7.2012 11:27

Ja myslim, ze dudlik ho prejde az zjisti, ze ostatni deti ho nemaji. Abych to odlehcila... Co je dudlik proti nespavci. Nase 19 mesicni cerenka se porad jeste budi tak 4 az 5 za noc. Popripadne nechce spat, dokud se vedle ni nekdo nepolozi. Jsme rodina chodicich zombie. Co je proti tomu dudlik...? smajlik - 42

 
Piafka
Piafka - 20.7.2012 11:24

Santé: částečně je to i tím, že jsou papírové pleny, ve kterých dětem není nepříjemně. To učení trošku komplikuje.

 
sharon
sharon - 20.7.2012 10:31

Almega: 9:06...a je ten prst v puse tvůj ?smajlik - 68 a je to vůbec prst ?smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146972.
Archiv anket.