Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Naše prokletí má název dudlík. Jsou mu čtyři a pořád dudá.

Naše prokletí má název dudlík. Jsou mu čtyři a pořád dudá.

Možná mi někdo z vás poradí, protože já už opravdu nevím, jak mám syna odnaučit spát s dudlíkem. V září mu budou čtyři roky a stále je na něm závislý. Je to dost strašné, vidět takhle velké dítě brečet a dožadovat se dudlíku.

Chyba byla asi hned, když se narodil, byl hodně plačtivé miminko a uklidnil se pouze, když cumlal. Poprvé jsem mu dudlík dala už v porodnici a možná to byl důvod, proč až do roka bez něj doslova nedal ani ránu. Když se podívám na fotky z jeho miminkovského období, tak těch, na nichž je bez dudlíku, je hodně málo.

Asi v roce a půl se nám začalo dařit odvykat ho dudání přes den. Postupně jsme to zvládli, ale na spaní jak přes den, tak v noci, ho důsledně vyžadoval. Říkali jsme si, že to časem přejde. Mýlili jsme se. Syn oslavil s dudlíkem své druhé i třetí narozeniny a podle všeho se „produdá“ i přes ty čtvrté. Teď už, pravda, ho nepotřebuje alespoň na odpolední spaní, chodí už do školky a tam by mu to netorelovali.

Doma však dělá každý večer scény. Už jsme vyzkoušeli všechno možné. Po dobrém, po zlém, tresty, odměny. Nezabralo nic. Večer lehne do postele a okamžitě musí mít dudlík v puse. Jakmile mu ho nedáme nebo schováme, spustí takový ryk, že se to nedá vydržet. Zvládne řvát i hodinu, nepomůže nic, ani výprask, ani ingnorace, ani příslib odměny, když vydrží bez něj.

Neznám žádné jiné dítě v tomhle věku, které by ještě dudalo. Stydím se to i před kýmkoli říct, vědí to jen naši rodiče, u nichž syn občas bývá celý víkend. Možná bych se měla svěřit jeho doktorce, ale je mi to strašně hloupé, beru to jako své výchovné selhání.

Možná mi někdo z vás poradí, jak syna té dudlíkové závislosti odnaučit. Předem děkuji.

Tereza


20.7.2012   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 45   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Naše prokletí má název dudlík. Jsou mu čtyři a pořád dudá.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45
jkrej
jkrej - 6.9.2012 17:06

Mému synovi byly 2 roky, když jsme jeli k mé sestře na chatu. Dudlík měl jenom na spaní a když ho večer chtěl, řekla jsem mu, že jsem ho zapomněla doma a že tedy jedeme domů. To nechtěl a od té doby byl klid.

 
Brebina
Brebina - 23.7.2012 15:17

Já odnaučila dvojčata od dudlíků na spaní ve dvou a čtvrt roce a to tak, že jsme dudlíky při návštěvě Mikuláše a čertů vyměnili za dárečky a cukrovinky. Děti to vzaly na vědomí a bylo po dudlících.

ovšem o pár měsíců dřív to bylo peklo, malej řval hodinu a půl než jsem mu dudlík zase vrátila... ne vždy se to povede hned

 
dadka
dadka - 21.7.2012 10:13

chytrájakrádio:
Mně přijde proti srsti dítěti něco vykládat o čertech a blbnout mu hlavu.

 
mashanka
mashanka - 20.7.2012 23:35

"chodí už do školky a tam by mu to netolerovali."

Vždyť to je odpověď na Tvoji otázku smajlik - 58


On toleruje, že mu ho netolerují .......... a jde to - neumřel bez něho ve školce, neumře ani doma.

Jinak, když tedy rada - my jsme ho kdysi se synem společně dali do obálky a "poslali poštou nějakému miminu, které se zrovna narodilo a žádný nemá". Na obálku jsem napsala - není určeno k doručení - prosím vyhodit a fakt jsem to před synovýma očima hodila do schránky - to mu byly dva roky - a i tak pochopil, že prostě není, když viděl na vlastní oči, že byl odeslán

 
Petruša
Petruša - 20.7.2012 18:07

já si pamatuju že když jsem byla malá, tak naši řekli že dudlík sezral pejsek (po tom co ho máma vyhodila jako z okna)
A starší syn ho ráno někam dal a nemohli jsme ho najít (opravdu) tak měl holt večer smůlu, věděl že je to jeho "chyba". Druhý den jsem ho našla, ale už nedala
A mladší syn ho prokous, koupila jsem novej, zase ho prokousl, tak jsem koupila dva a když první prokousl tak jsem už druhej nevyndala (mam ho doneška schovanej smajlik - 68 , jsou mu 4, tohle bylo před dvěma lety) a vždycky mu řekla že dudu má přece díru a museli jsme ho vyhodit (u toho byl se mnou)

 
Almega
Almega - 20.7.2012 15:23

sharon: No dudlíky pro dospělé se asi nevyrábí,tak prst mám furt s sebou....

 
Monik
Monik - 20.7.2012 15:12

lonkue: 11:27 smajlik - 25 Tyjo my mame doma neco podobneho. Kombinaci dvou nespavcu (nevyspala jsem se uz tri roky, plynule navazali), dudliku a curani do plen.
Taky jsem si myslela, jako Santé:10:17, ze curani do plen ve trech letech je lenost matek. Jenze ne vzdy to tak je. Mela jsem dceru v roce pul bez plen pres den uplne a v noci uz jsme to ladili, ze byla plena rano sucha. Ale narodil se malej a zacala se znova pocuravat smajlik - 26

 
Monik
Monik - 20.7.2012 13:44

sharon: 10:31 smajlik - 80smajlik - 68smajlik - 68

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 20.7.2012 12:36

V jednom díle poslendí série Výměny manželek odnaučovala náhradní manželka "vřešťana" od dudlíku docela vtipným způsobem. Tak si to najdi a shlídni. Byla to výměna jihočeské osmimatky za pražskou hyperuklízivou matku.

Ta metoda spočívala zhruba v tom, že z odpolední procházky se doma "jako" našel dopis od čertů, že si vzali všechny dudlíky a nevrátí je. A dítě na to jen čumělo a nic. Večer před spaním sice trochu vyvádělo, ale když se mu řeklo, že dudlíky jsou u čertů, dalo pokoj. Taky tam ale zafungovalo to, že tam byla náhradní "maminka" a ne ta vycvičená biologická :)

 
Kawa
Kawa - 20.7.2012 12:24

no já bych to moc násilím nehnala...já sem sice prý dudel odhodila po roce, ale ségře byl ve třech letech uzmut "násilím" a nahradila si to cunkáním - tak mamka nazvala činnost kdy si vzala kapesník, přiložila ukazováčkem a prsteníčkem k hornímu rtu a prostředníkem si přes ten kapesník šmrdlala pusu...sice z toho nemá vytahanou tlamu, ale tenhle zlozvyk jí zůstal hodně do základky - snad až do čtvrté třídy...a zeber děcku kapesníky, tehdy papírové nebyly... smajlik - 95

 
Milajska
Milajska - 20.7.2012 12:19

Terezo, vím, o čem píšete, znám to. První dcera měla dudlíka asi do 3 let, nechtěla bez něj být, tak mě napadlo, kdyby ho před ní rozkousal dědův pes, tak bysme jí mohli vysvětlit, že už jiný nemáme a nedá se nic dělat. Zabralo to. Druhá dcera dudlíka sama odložila ještě před prvními narozeninami sama. Synovi jsem dudlíka vnutila v porodnici, přiznám se, že pak bylo jedodušší usínání a vydržel s ním asi do dvou let. A opět ho rozkousal pes smajlik - 64. Moje máma když jsem byla malá zase dudlíka hodila přede mnou do kanálu - jako že tam spadl - a já už ho pak nechtěla. Okolo toho kanálu jsme pak chodili několik let a vždycky si na to vzpomněli smajlik - 75.
Před pár dny jsem se potřebovala "zbavit" motorky-odstrkávadla, které už je synovi "malé" a on na něm pořád drandil a doma už překáželo. Se synem jsme se dohodli, že už je velký a že ho dáme nějakému mrňouskovi a uděláme mu tak radost. A už ho má roční syn našich sousedů smajlik - 60

 
PEGG
PEGG - 20.7.2012 11:52

lonkue - 20.7.2012 11:27 - tak to vás lituju, vím co to jesmajlik - 25

 
lonkue
lonkue - 20.7.2012 11:27

Ja myslim, ze dudlik ho prejde az zjisti, ze ostatni deti ho nemaji. Abych to odlehcila... Co je dudlik proti nespavci. Nase 19 mesicni cerenka se porad jeste budi tak 4 az 5 za noc. Popripadne nechce spat, dokud se vedle ni nekdo nepolozi. Jsme rodina chodicich zombie. Co je proti tomu dudlik...? smajlik - 42

 
Piafka
Piafka - 20.7.2012 11:24

Santé: částečně je to i tím, že jsou papírové pleny, ve kterých dětem není nepříjemně. To učení trošku komplikuje.

 
sharon
sharon - 20.7.2012 10:31

Almega: 9:06...a je ten prst v puse tvůj ?smajlik - 68 a je to vůbec prst ?smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 87570.
Archiv anket.