Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Je libo holčičku, nebo chlapečka? Fungují finty na ovlivnění pohlaví?

Je libo holčičku, nebo chlapečka? Fungují finty na ovlivnění pohlaví?

Co svět světem stojí, snad vždycky chtěli mít lidé tu moc, aby dokázali ovlivnit pohlaví svého potomka. A co svět světem stojí, ještě se nikomu nepodařilo tuto vymoženost spolehlivě zajistit. Příroda je mocná a moudrá a do některých věcí si prostě mluvit nenechá.

A tak se lidé marně pachtí s různými výzkumy a zkoušejí všelijaké zaručené návody. I když je dnešní věda v tomto ohledu už hodně daleko, spolehlivý návod, jak počít právě chlapce či děvče, neexistuje.

Na druhou stranu je dobře, že díky vědeckým objevům můžeme lépe pochopit sami sebe a to, co se v našem těle odehrává. Konec konců – „práce“ na početí dítěte patří rozhodně k těm příjemnějším. Také není na škodu mít informace, které nám ve výsledku možná k ničemu nejsou, leč na druhou stranu nám jaksi rozšíří obzory.

Jeden z návodů, jak počít dítě určitého pohlaví, staví svou teorii na činnosti chromozómů. Ty jsou totiž jen dva – „x“ a „y“. Zatímco ženy mají dva chromozómy „x“, muži mají oba dva, „x“ i „y“. Pak už záleží jen na tom, který z mužských chromozómů se spojí s těmi ženskými. Když se zahnízdí „x“, narodí se holčička, „y“ zase zaručí chlapce. To je určitě velmi cenná informace, jenže jak tedy docílit toho, aby se spojily ty „správné" chromozómy?

Mezi námi – to neovlivníte, i když jakási naděje přece jenom je. Jen si člověk nesmí myslet, že to zaručeně vyjde.

Při výzkumu chování spermií s různými chromozómy bylo zjištěno, že klučičí „y“ jsou velmi rychlé a hbité, ale nevydrží moc dlouho. Holčičí „x“ jsou sice pomalejší, o to déle však vydrží.

Lze to vyjádřit i tak, že hošíčci se ženou jako o závod ve snaze být u vajíčka jako první a za sebou nechávají poněkud flegmatické, nikam se nederoucí holčičí spermijky. Ty to totiž mají na háku. Zatímco předhánějící se „kluci“ mnohdy dorazí na místo střetu ve chvíli, kdy cíl ještě není připraven, a poté v kolektivním zoufalství hromadně hynou, „holčičky“ se dostaví v poklidu, spořádaně a dosud plné sil. Navíc právě ve chvíli, kdy jim jde vajíčko pěkně naproti.

Jinak řečeno: chcete-li se pokusit počít syna, vykonejte oplozovací činnost přibližně uprostřed svých plodných dní. S největší pravděpodobností už je vajíčko tam, kde být má, a mrňaví závodníci tak mají velkou šanci, že doběhnou včas.

Toužíte-li naopak po dcerce, zahajte ofenzívu na začátku plodných dnů. Zatímco hoši si odbudou svůj vysilující sprint, holčičky si stihnou cestou udělat takový malý poznávací zájezd, pěkně si popovídají a s nepoškozenou fasádičkou se k vajíčku dostanou v okamžiku, kdy už je klučičí konkurence definitivně zlikvidována.

Jak říkám – je to jen teorie, která může a nemusí vyjít, a rozhodně bych na ni nespoléhala. Zaujala mne však ta klučičí soutěživost. Je zajímavé, jak nás chromozómy ovlivňují po celý další život. Vzpomínám si, jak jsme coby rodina chodívali pravidelně na túry. Zatímco táta s bráškou nasadili hned u východu z baráku ostré tempo, my s mamkou jsme je neustále brzdily. Nějak jsme nechápaly, kam se proboha tak ženou.

Znáte také nějakou teorii o zaručeném početí konkrétního pohlaví dítěte? Použili jste ji někdy? Povedlo se? Nebo si myslíte, že jsou to všechno nesmysly?

Meryl


3.9.2012   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 22   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,5/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Je libo holčičku, nebo chlapečka? Fungují finty na ovlivnění pohlaví?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
Petruša
Petruša - 6.9.2012 20:29

já to chtěla naopak než denda, nejdřív chlapečka a pak holčičku (protože jako dopsívající jsem si přála staršího bráchu abych měla "přístup" ke starším kamarádům smajlik - 63smajlik - 68)...povedlo se to teda tak na půl. Ale druhý syn je taky tak trochu jako holka (nebo resp. "představy o holkách")
Manžel když jsem byla těhotná tvrdil že je to rozhodně holka že přece ví co dělá atd. a pak když jsem zjistila že je v bříšulu kluk, tak jsem mu volala a říkala "tak ty víš co děláš jo? Ale v tom případě teda někde jinde" (samozřejmě jsem se u toho smála, přišlo mi to srandovní)

 
anitech
anitech - 3.9.2012 21:27

ploduska: no, mívala jsem během růstu mých dětí a hlavně v období puberty chvilky, kdy jsem takové zabití v afektu dovedla pochopitsmajlik - 68

Ale V Číně se jim to začíná vracet, protože všichni ti chlapečci se touží oženit a není pomalu s kým

 
anitech
anitech - 3.9.2012 21:24

ploduska: no, o tom přežití jsem taky kdysi četla a taky mi podle toho vyšel kluk. Teoreticky to funguje tak, že když žena otěhotní hned po ukončení menzes, protože se naivně dom,ívá, že ještě je čassmajlik - 68tak se narodí holka, ale naopak, když otěhotní před příchodem menzes, protože se naivně domnívá, že už může, protože to má dostat, tak se narodí kluk.

 
Ploduska
Ploduska - 3.9.2012 17:38

YXH:
smajlik - 68


rychlost, mrštnost, výpočty, chemie... hlavně, že máme štestí, že nežijeme v zemi, kde se novorozenci "nesprávného" pohlaví rovnou likvidují - to si jako matka neumím vubec predstavit.

 
YXH
YXH - 3.9.2012 15:43

Mne to bylo jedno, manzel chtel aspon druheho kluka. No a vysla z toho holcicka. Ma je obe moc rad a ted ma zete, se kterym si dobre rozumi a taky vnuka, ktery mu je dost podobny, takze mu ten kluk prece jenom vysel, ackoliv tak trochu na delsi lokte. smajlik - 68
Kdyz se narodila druha dcera, prisli smajlik - 43 kamosi z prace a proste jak si chlapi utahujou, prohodili pred nasi 3 letou dcerou, ze se mu kluk nepoved. Netusili jsme, ze posloucha, proste se to preslo.
Pak jsme byli za mamkou ukazat babickam u ni v praci novy prirustek do rodiny. A kdyz se nad ni babicky rozplyvaly a rikali nasi starsi dceri, no to jsi rada ze mas sestricku vid? Ona s vaznym vyrazem ve tvari, na chodbe plne pacientu prohlasila: Nojo, mam seglu, plotoze se tatovi blacha nepoved smajlik - 68 smajlik - 68

 
Ploduska
Ploduska - 3.9.2012 15:02

manžel moc chtel kluka (všechny sve dcery má moc rád) a když se narodila jeho čtvrtá a moje druhá, pochopila jsem, že bude zkoušet dokud to půjde smajlik - 68a tak jsem "ze zoufalství" (fakt jsem nechtela zápis do knihy rekordů - i když ten - 55- bych už vzhledem k věku stejne netrhla) vyhledala staré číslo Betynky, kde jsem si matne pamatovala na článek. tam se psalo o vlivu prostředí na přežití spermií. Už jsem zapoměla, který prvek to byl, jen vím že v lékárně složitě ( a když jsem práskla proč, tak celkem ochotněsmajlik - 68) hledali , aby nebyl v kombinaci s necím jiným. Pár měsíců jsem tedy polykala pilulky a byli hned dva najednou smajlik - 68smajlik - 68

 
r1911
r1911 - 3.9.2012 12:57

Mamka chtěla kluka a i teď mi dává sežrat, že nejsem kluk a nijak se tím netají, že dceru nikdy nechtěla. smajlik - 76smajlik - 26
My bychom oba "o trochu raději" holku, což by dle ultrazvuků mělo být, ale shodneme se na tom - hlavně aby malé bylo zdravé a ostatní není vlastně důležité.

 
Sheeni
Sheeni - 3.9.2012 12:24

Mně to bylo jedno, jen jsem doufala, že bude mimčo zdravé. Mám holku a kluka a úplně pěním, když mi někdo řekne "tak to máte super, že je to páreček, už to nemusíte zkoušet"smajlik - 96 Jak kdyby ty děti byly nějaký pokusný králíci a jedno budu mít radši a druhý ne jen proto, že to není "vysněné pohlaví"smajlik - 76

 
denda04
denda04 - 3.9.2012 12:13

myslím si ,že má být člověk rád ,že se narodí zdravé mimi

nám to vyšlo napřed chůva dcera a za 5let syn ,ale brala bych i dceru to je jasnéééééésmajlik - 58smajlik - 45smajlik - 58smajlik - 60

 
barka
barka - 3.9.2012 11:47

Já jsem chtěla moc holčičku a mám dvě
a ted´ 3 vnučky k tomu. Ze syna jsem byla
neštˇastná, nevěděla jsem co s ním...ale časem se to
urovnalo a tedˇ jsem ráda, že ho mám.smajlik - 47

 
dadka
dadka - 3.9.2012 11:39

Chtěla jsem 2 holky a taky je máme. Ale jsou úplně každá jiná. Ta starší je se mnou pořád ve spojení, bydlí nedaleko, každý den se slyšíme, všechno probereme, máme se rády. Mladší dcera je úplně jiná a docela mě to mrzí.

 
catcat
catcat - 3.9.2012 11:24

Bellana: hahaha, česání vlásků! Dcera se jednoho krásného dne ve školce rozhodla, že se nechá ostříhat na mech a česání pak spočívalo v tom, že si ráno přejela hlavu mokrou rukou a byla spokojená. Dneska má vlasy dlouhé, ale už je dospělá a bydlí jinde, takže česání vlásků nehrozísmajlik - 16

 
modroočka
modroočka - 3.9.2012 10:04

Přála jsem si dva kluky. A tak to i bylo, aniž bych řešila jakékoli teorie.
Manžel chtěl holčičku. Měl smůlu.
A po třetí, to mi bylo tak špatně, že jsem ihned věděla, že to musí být jinak... a také jo... a dnes jsem moc ráda, že jsou.
Pohlavi jsem neřešila, jen jsem toužila, aby byly děti zdravé.

 
Bellana
Bellana - 3.9.2012 9:33

Kawa: Taky jsem chtěla dva kluky, protože jsem si uvědomovala, že holčičce nemůžu dát to, co jiné matky. Nemám smysl pro parádu, ne snad, že bych se drbům vyhýbala, ale aktivně je nevyhledávám a nešířím, česání vlásků mě nebavilo a nebaví. Manžel ale toužil po holčičce. Podezřívám ho, že mít první holku, druhé už mít nebudeme. Jsem šťastná, že mám syna i dceru. Sice jsem ji nenaučila nic o kosmetice, ale to se naučila od kamarádek a z jiných zdrojů. Syn se ozve jen těsně před příjezdem domů. Dcera volá pravidelně. Když je něco v nepořádku, tak volá klidně i denně. Ne snad, že by si mi stěžovala, ale potřebuje slyšet někoho, kdo ji má rád. Prostě vztah s dcerou je takový bližší. I její přítel je nám bližší než synova přítelkyně. To ale asi bude spíš rozdílem jejich povah. smajlik - 26

 
Kawa
Kawa - 3.9.2012 8:53

ale jo, samozřejmě že nejdůležitější ať je to zdravé, ale... mně se narodit holka, tak bych taky nebyla moc hepy... smajlik - 80 věděla sem to už od malička, prostě holku pokud možno nee... malé holčičky mě děsí, ani si neumím představit jak bych s ní měla zacházet, prostě sem nadmíru šťastná, že mám dva lumpy... možná je to rouhání, ale pocitům neporučím...smajlik - 95

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146972.
Archiv anket.