Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Být na víkend „bezdětnou“ je nyní opět možné

Být na víkend „bezdětnou“ je nyní opět možné

Sníte někdy, že jako žena na mateřské či rodičovské dovolené zanecháte péči o potomstvo na den či dva na manželovi, příteli, případně některém z prarodičů? Máte ráda hudbu, tanec, knihy nebo třeba divadlo? Ráda byste měla čas od času volno, ve kterém se budete moci věnovat pro změnu sama sobě a zároveň si vyzkoušíte něco nového? Pak Vás zveme srdečně zveme, abyste se připojila k „Na víkend bezdětným“ maminkám, které se rozhodly strávit svůj volný čas činnostmi spojenými s uměním a jeho uplatnitelnosti při seberozvoji.

Na víkend bezdětná je projekt určený právě a pouze ženám – matkám na mateřské/rodičovské dovolené, probíhající vždy jednou za měsíc přímo v centru Brna (vždy v neděli). Účastnice jsou tedy nejčastěji ženy z Jihomoravského kraje, ale rády uvítáme každou maminku, které by se ráda zúčastnila a má možnost se k nám dopravit.

Na co se můžete těšit? Na spoustu věcí. Strávíte celý den ve společnosti maminek, které mají doma stejně jako Vy malé děti a se kterými si tedy určitě budete mít o čem povídat. Na našich společných setkáváních panuje přátelská atmosféra nabitá aktivitami spojenými s uměním ve všech jeho podobách. Společně si čteme, malujeme a kreslíme, tančíme a pracujeme se svým tělem, jindy zase zkoušíme různé dramatické techniky, pracujeme s dechem nebo třeba s filmovým materiálem. Jakožto organizátorky se vždy snažíme sestavit program tak, abychom byly schopné účastnicím nabídnout ucelený blok aktivit, u kterých se soustředíme na prožitek, na naše pocity a myšlenky, na odpočinek a zejména na to, abychom po skončení programu měly všechny pozitivní náhled na sebe a své okolí – prostě abychom odcházely v dobré náladě.

Všechny členky organizačního týmu jsou nadšenkyněmi pro to, co dělají, a tak se Vám budou snažit předat co nejvíce ze svých zkušeností. Budete si tak moci různé aktivity vyzkoušet na místě konání programu, ale poradíme Vám, jak různé techniky provozovat i po jeho skončení.

Projekt Na víkend bezdětná je neziskový, což v praxi znamená, že cena za účast je stlačená na minimum (200,-Kč/den). Naše nejbližší společné setkání je plánováno na 9.12. a jeho hlavním tématem bude Cesta, a to nejen ve smyslu přemisťování se po mapě světa. Zamyslíme se nad tím, jaká je vlastně Vaše cesta? Jak se na ní cítíte? Kudy tato cesta vede a kam asi směřuje?

Další společná setkání budou následovat 27. 1. a 17. 2. 2013, zakončení celého projektu pak proběhne v Moravském krasu a to o víkendu 8.-10. 3. 2013. Těšíme se na společná setkávání s Vámi. Pro více informací navštivte naše webové stránky: www.navikendbezdetna.blogspot.cz nebo nás vyhledejte na facebooku - Na víkend bezdětná.

Podpořeno z programu Think Big.

Redakce


5.12.2012   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 12   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Být na víkend „bezdětnou“ je nyní opět možné

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Petruša
Petruša - 5.12.2012 22:31

Angua: jo tak to bych taky brala smajlik - 68

 
kareta
kareta - 5.12.2012 15:09

Angua:smajlik - 68smajlik - 47smajlik - 47to by asi neprošlosmajlik - 59

 
Křeček
Křeček - 5.12.2012 13:20

Angua: smajlik - 47smajlik - 68

 
Angua
Angua - 5.12.2012 11:33

A nemohla bych na ten víkend místo sebe poslat svoje dvě smajlik - 90? smajlik - 16 Zábavu pro sebe bych si vymyslela ;)

 
Verera
Verera - 5.12.2012 11:09

Ono je tohle spíš pro ty, co mají hlídání běžně, stíhají se vyspat, uklidit a přemýšlejí, jak využít zbývající čas.

 
dadka
dadka - 5.12.2012 10:17

Když už jsem na víkend neměla děti doma, tak jsem uvažovala o tom, že vygruntuju a ráno si déle pospím. Nějaké další maminky nebo poskakování mně byly ukradené.

 
Křeček
Křeček - 5.12.2012 9:41

To jsou mi novinky - když dám zvěř na víkend k babičce, tak jsem bezdětná - už skoro 10 let smajlik - 27

 
Linda
Linda - 5.12.2012 9:20

Osobne tohle byl jeden z duvodu proc jsme nesli do tretiho. V zivote jsem nebyla tak vycucane (energicky, stresove, mentalne) jako kdyz byly holky male. A ten jeden vikend v mesici kdy byl manzel doma bych mu teda holky na krk nevrazila a nevypadla ven, ale spis jsme si ho vsechny 3 uzivaly. Pokud by k tomuhle bylo paralelni hlidani, tak bych tenkrat klidne sla trsat s neznamymi matkami, jenom abych z toho nikdy nekonciciho kolotoce doma vypadla. Lidi jak ja byla rada kdyz v Tescu zavedli hraci detske koutky. Holky sice uz byly skolkoveho veku, ale ja poprve nakoupila bez nich smajlik - 80.

 
Verera
Verera - 5.12.2012 9:14

Tak možná inspirace pro organizátorky, paralelně zařídit hlídání dětí. I když pokud jde o víkend, tak je snad ve většině případů doma manžel a může se postarat.

 
Almega
Almega - 5.12.2012 8:40

Od dětí jsem se nehnula asi 8 let,nebyl kdo by je hlídal,v té době byl pro mně dostatek spánku jen snem,na spaní jsem myslela furt,nějaké poskakování s jinými matkami by mne tedy neuctilo...Při čtení nadpisu jsem si taky myslela,že půjde o nějaký pobyt,kde se děti odloží aspoň na so a ne někde a matky si užijí opečovávání někde jinde,pospí si,dostanou dobrá jídla bez práce,budou nějaké masáže,relaxace,zábava...

 
annie
annie - 5.12.2012 6:48

HelenaPa - tak přesně toto mě napadlo taky, ale říkala jsem si, že nebudu prudit. smajlik - 68
Hlídání nemáme a ráda bych s manželem zažila jeden "bezdětný" den, nebo aspoň večer...
Holt si budeme muset zaplatit chůvu. smajlik - 68

 
HelenaPa
HelenaPa - 5.12.2012 6:40

Tak jsem myslela, že se dozvím o nové možnosti, kam "upíchnout" děti, abych si mohla o víkendu přispat, vygruntovat, nebo třeba jen odpočívat. A tohle je jen informace, co dalšího bych mohla dělat, když si zařídím hlídánísmajlik - 66smajlik - 96

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152359.
Archiv anket.