Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Milé Šťastné ženy, dojaly jste mne

Milé Šťastné ženy, dojaly jste mne

Možná si vzpomenete na příběh čtenářky Šárky, uveřejněný zde na magazínu před časem. Její šestnáctiletá dcera otěhotněla se stejně starým chlapcem, který se (včetně jeho rodičů) od celé věci distancoval. Vzhledem k tomu, že Šárka je rozvedená a o dceru se stará sama, byla pro ni nastalá situace velmi těžká. Nakonec, po dlouhém zvažování a hlavně dle přání své dcery, se obě dvě rozhodly, že se děťátko narodí.

Šárčiny články

Dceři je šestnáct a je těhotná. Jsem na dně.

Moje dcera čeká dítě. Rozhodnutí.

Vás, čtenářky, Šárčin příběh hodně oslovil. A co víc. Našlo se i několik, které zcela nezištně nabídly Šárce a její dceři pomoc v podobě poskytnutí kompletní výbavičky či jednotlivých věcí na miminko zdarma. Otevřeně přiznávám, že mne taková vlna solidarity a ochoty pomoci nejen velmi překvapila a potěšila, ale přímo dojala. Myslím, že slova díků jsou v tomto případě málo, přesto více udělat nemůžu, než jen říct: Moc vám všem děkuji.  Šárce jsem samozřejmě předala zprávu s nabídkami s tím, že pokud projeví zájem, zprostředkuji vaši vzájemnou e-mailovou komunikaci. Po pár dnech mi přišla od Šárky odpověď, respektive zpráva určená našim čtenářkám.

Meryl


Milé Šťastné ženy,

jsem ve velkých rozpacích. Dojaly jste mne, i mou dceru. Vaše konkrétní nabídky pomoci mi připadají jako z jiného světa. Svůj problém jsem sem nepsala pro to, že bych na něco takového čekala, v žádném případě. Ani by mne to nenapadlo, kdybych měla takové úmysly, bylo by mi hodně stydno. Psala jsem, protože jsem měla pocit, že tu tíhu tak závažného rozhodnutí ohledně dceřina těhotenství nemůžu sama unést a jsem vám velmi vděčná, že jste byly ochotné se nad naší situací zamyslet a svými názory a zkušenostmi jste nám oběma velmi pomohly. Hlavně psychicky. Za to jsem vám všem velmi vděčná.

Pod svým druhým článkem jsem četla různé nabídky pomoci a přiznám se, že to ve mně vzbuzovalo velké rozpaky a přemýšlela, jak zareagovat.  Zároveň mne to však opravdu dojímalo až k slzám, uvědomila jsem si, že je i dnes spousta lidí, kteří jsou zcela nezištně ochotni pomoci tomu, kdo pomoc potřebuje. Velmi, opravdu velmi si toho vážím. Když jsem pak od redakce obdržela e-mail, že se i touto cestou ozvaly čtenářky s nabídkou zaslání kompletní výbavičky, zastyděla jsem se, že jsem nenapsala poděkování už dřív. Tak to napravuji takto dodatečně.

V první řadě vám všem strašně moc děkuji. Vaše nabídnutá pomoc mne hřeje na srdci a díky vám jsou moje dny nyní trochu veselejší. Nicméně – ačkoli si vašich nabídek moc vážím, musím je, s velkými díky, odmítnout. Kompletní výbavičku pro miminko, včetně kočárku, postýlky a všeho dalšího, máme přislíbenou od dcery mé kolegyně, která má nyní druhé dítě a v době, kdy se mé dceři narodí miminko, již nebude spoustu věcí potřebovat. Nebylo by proto ode mne fér vaši pomoc přijímat, protože tuto stránku věci již máme vyřešenou. I tak vám ještě jednou opravdu moc děkuji. Jste skvělé, se srdcem na pravém místě.

Možná vás také zajímá, jak pokračuje náš život nyní. Zatím je v podstatě vše v normálních kolejích. Dcera snáší těhotenství poměrně dobře, trochu si sice užila ranních nevolností, ale poslední dny to vypadá, že už je vše v pořádku. Hodně mne překvapila zájmem o těhotenství a péči o miminko, sama od sebe si dokonce koupila knížku pro budoucí maminky a hodně si v ní čte, chodí se mně ptát na různé věci. Řekla bych, že trochu předčasně dospěla. Což je v jejím věku asi na škodu, nicméně v její situaci asi to nejlepší, co se mohlo stát.

S jejím bývalým přítelem a jeho rodiči zatím žádná změna nenastala, on se jí vyhýbá, vůbec s ní nekomunikuje. Což teda dcera nenese zrovna dobře, tohle ji velmi trápí. Já to zatím nechávám být, momentálně nechci přidělávat další nervy ani jí ani sobě. Asi to začneme řešit až později, nebo až se miminko narodí. Jestli je tento postoj správný, nevím, ale momentálně na to nemám sílu.

Milé čtenářky, ještě jednou bych vám ráda poděkovala za vaši pomoc – ať již psychickou podporu, tak přímo nabídky konkrétních věcí pro miminko. Neuvěřitelně mne to posílilo. Držte nám, prosím, palce, ať vše zvládneme. Věřím, že ano, ale obavy samozřejmě obě dvě máme. Až se dceři miminko narodí, slibuji, že se opět ozvu z novými zprávami.

Ještě jednou všem děkuji a přeji vám v životě jen vše dobré. S úctou,

Šárka


17.5.2013   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 76   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Milé Šťastné ženy, dojaly jste mne

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-77
čokoládka
čokoládka - 20.5.2013 16:43

krásné smajlik - 61smajlik - 62 budoucího otce do ničeho nenuťte, myslím, že si časem najde ke svému potomstvu cestičku sám. A bude-li mít z čeho, jistě i prcka finančně podpoří smajlik - 45 chce to čas... mladí musí "dozrát" hodně štěstí smajlik - 45smajlik - 43smajlik - 45

 
Bellana
Bellana - 20.5.2013 11:24

jaklo: Právě to jsem psala - že vždy záleží na konkrétní situaci a konkrétním člověku. Nepsala jsem, že odsuzuji, když spolu mladí lidé bydlí před maturitou. Když jim to rodiče chtějí a mohou platit, proč ne? V našem případě to nebyl dobrý nápad a později i dcera přiznala, že se kvůli tomu zlobila, ale že je ráda, že jsme s tím nesouhlasili.

 
Monik
Monik - 20.5.2013 8:32

Rema: smajlik - 25smajlik - 61

No ja nevim, s tim vzdelanim a osobnim rozvojem jak tu nekdo psal. Nekdo se osobne rozvijet a vzdelavat chce a tim padem mu v tom deti nezabrani (naopak pro nekoho muzou byt hnacim motorem) a nekdo se rozvijet nechce a nebude ani kdyby byl bezdetny smajlik - 26

 
Monik
Monik - 20.5.2013 8:25

Verera: 15:26 Ted procitam diskuzi a pod tohle bych se podepsala. Krasne napsane smajlik - 61

 
Rema
Rema - 19.5.2013 16:46

ještěže mě mamka nepovažovala za shluk buněk, to bych si tady dneska nepočetla .....a život kvůli mě snad zkažený nemá, spíš jsem z její strany vždycky cítila a cítím velkou lásku ke mě a teď i k mému synovi. Nikdy jsem nepocítila, že by jí chybělo, že kvůli starosti o mě přišla o diskotéky a různé jiné mladické radosti.....Mám nejlepší mamku na světě, i když mě měla tak brzo.

 
Gorawen
Gorawen - 18.5.2013 16:08

Sarko vsechno zvladnete - uvidite - obe...smajlik - 47 Jasne, ze to nebude prochazka jenom ruzovou zahradou, kazdy den maly krucek...a zdolate velky kopec...Ja si Vas vazim, ze jste se k tomu postavily tak jak jste se postavily je to podle me tezsi cesta ja myslim, ze spravna...
Ted najdete prima doktora, dcerka at basti vitaminy, skolu at tahne do konce co to jde...Verim, ze i ta VS v budoucnu neni ztracena...Jste silne zenskesmajlik - 47Clovek je mnohem silnejsi nez si mysli...Neberte to jako konec sveta, tragedii je to zacatek nove cesty, prijde novy zivot...To neni malo...smajlik - 47 Treba se ponaucit pro priste...smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
sharon
sharon - 17.5.2013 20:12

pippi.dlouha.puncocha: i tak by to bylo jedno, je tam podíl obou.....smajlik - 26

 
pippi.dlouha.puncocha
pippi.dlouha.puncocha - 17.5.2013 20:05

Nika1: jen jestli ten chudák hoch nebyl nakonec znásilněn smajlik - 58

 
Nika1
Nika1 - 17.5.2013 19:30

Dojít na sociálku a do občanské poradny. Distancování kluka nebo jeho zák.zástupců nebude k ničemu. Je otcem, byl dost starý na sex, tak ať se stará/platí. Mě příjde zhůvěřilost zabíjet zdravý shluk buněk (slova jedné diskutující), pro mě to už je dítě. Kdy podle Vás začne mít člověk duši? Nebo žádnou nemá? A je otázkou, zda si holka zničí život nebo by ho měla zničený, až by v 30 nemohla otěhotnět.

 
modroočka
modroočka - 17.5.2013 18:20

Cinderella: myslíš Almegu? Pokud ano, tak je to její tajemství... ať už vědomé či nevědomé. Ale je.

 
Cinderella
Cinderella - 17.5.2013 18:00

modroočka: 17.5.2013 16:19 a čím to teda je?

Verera: moc hezky napsánosmajlik - 47smajlik - 47

jsem též názoru, že školy se dají dodělat i při dítěti. a i kdyby ne, znám spoustu lidí se základním vzděláním, kteří to dotáhli sakra dalekosmajlik - 105
Až bude Šárčině dceři 30 let, bude mít její dítě 13 let, takže bude jako matka z "nejhoršího" venku a dcera bude pro zaměstnavatele perspektivnější než 30letá žena, která bude mít "teprve" mimi za předpokladu, že si Šárčina dcera dodělá vzdělání, tak budou na stejné úrovni a dcera bude mít navrch v tom, že její dítě už nebude tolik marodit a ona s ním věčně doma na paragrafusmajlik - 42

 
sharon
sharon - 17.5.2013 17:50

Almega: 8:51......to se mi jen zdásmajlik - 76....ale je to tvůj názor....

Šárko, chlapce nešetři, zajdi na sociálku tam ti poradí na co má dcera nárok , je to vše pro to dítě a nemusíš se stydět jsou vás stovky....
i kdyby dcera měla penízky ukládat , těch není nikdy dost....
přeju vám zdravé miminko a vám všem hodně štěstí.....smajlik - 45

 
Jagea
Jagea - 17.5.2013 17:06

Jak nechávat být, že se otec neangažuje? Žádná omluva o přidělávání si nervů atd...) Měly jste s dcerou sílu dítě si nechat, MUSÍTE mít sílu i zapojit otce. (nečetla jsem jiné reakce, ale tohle je zásadní !!!)

 
modroočka
modroočka - 17.5.2013 16:19

Almega nám to tady trošku rozhýbává, že?
A nemyslím, že je to tím, že by neměla ráda děti.

I když v tomto případě 16ti letý otec dítěte je plně závislý na svých rodičích, a i proto vyhověl jejich přání... zodpovědnost rodičů je nulová, jak ji můžeme vyžadovat po jejich synovi?

 
YXH
YXH - 17.5.2013 15:56

Mila Sarko, jsem rada ze je dceri lip a ze nam davas vedet. Co se tyce podpory, souhlasim s kubikm: a jinymi devcaty, na socialku bych taky dosla se preptat na co ma dcera narok. Drzim palce at se vam obema (brzy trem) dale dobre vede, smajlik - 45smajlik - 45

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-77
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127252.
Archiv anket.