Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Sedmiletá spí s námi v posteli. Jak ji máme „vystrnadit“?

Sedmiletá spí s námi v posteli. Jak ji máme „vystrnadit“?

Máme sedmiletou dceru a dvouletého chlapečka. A už delší dobu řešíme naše spaní. Obě děti jsme si totiž naučili spát s námi v posteli.

Začalo to hned když se dcerka narodila. Byla hodně plačtivé miminko, uklidnila se jen, když mne cítila v bezprostřední blízkosti. Kolem jejího asi třetího měsíce jsme vzdali učení jejího samostatného spaní a rezignovali. Vzali jsme ji k nám do manželské postele a konečně se trochu lépe vyspali. Malá se téměř nebudila, spinkala spokojeně mezi námi a všichni jsme si zvykli.

Doufala jsem, že jak bude dcera větší, postupně tento zvyk odbouráme, ale nepovedlo se to. Pokaždé, když jsme ji zkusili dát do jejího pokoje do vlastní postele, spustila řev, jako když ji vraždíme. A tak s námi v posteli zůstala, i když to společné spaní bylo čím dál náročnější. Vrtěla se, přetáčela, roztahovala, kolikrát spala napříč přes celou postel a my byli s manželem namačkáni každý na svém kraji.

Když jí byly asi čtyři roky, podruhé jsem otěhotněla a dala si závazek, že než porodím, bude holka ve svém. Nepodařilo se a když se malý narodil, už jsem to udělat nemohla, protože jsem nechtěla, aby se cítila odstrčená. A tak s námi spala dál. Malý byl v postýlce. Jenže se u něj opakovalo to samé, co u dcery, často se budil a nebyl k utišení. A tak nakonec i on skončil v naší posteli.

Momentálně to tedy vypadá tak, že na manželské posteli spíme všichni čtyři, děti se v ní spokojeně roztahují a my s manželem trpíme, protože se nevyspíme. Manžel občas nevydrží a ustele si v obýváku na gauči.

Jsem si vědoma, že to není normální, že jsme si zavařili sami. Jenže každý náš pokus o uložení dětí do svých postelí je z jejich strany hystericky bojkotován, oba dva se večer důrazně dožadují naší ložnice.

Jak jste to měly s dětmi vy? Spaly ve vaší posteli? A kdy a jak se to odnaučily? U syna bych to snad ještě akceptovala, ale dcera právě skončila první třídu, to, že s námi dosud spí, mi už připadá hodně přes čáru. Co by mohlo pomoct, aby se alespoň ona ohledně toho spaní konečně osamostatnila? Za jakýkoli váš názor a radu budu moc ráda. Předem děkuji.

Janka


4.7.2013   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 78   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sedmiletá spí s námi v posteli. Jak ji máme „vystrnadit“?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-79
sharon
sharon - 13.7.2013 9:05

jitka 19: tak mu postavte velkou boudu , tam se vejdete všichni.....

 
krasaka
krasaka - 7.7.2013 13:18

jitka 19: smajlik - 34 smajlik - 5 smajlik - 47
je možné, že s ním se domluvíte lépe - nanejvýš bude knučet, ale smajlik - 40zlatíčka neřvou a nevynucují si nic vztekáním se, jemu jistě postačí vaše blízkost a pohlazení, až bude spinkat vedle postelesmajlik - 31

 
jitka 19
jitka 19 - 7.7.2013 9:47

My tohle budeme co nevidet resit s nasim labradorem.Ted je stene,ale az vyroste tak se tam nevejdeme.....smajlik - 3
smajlik - 40

 
inini
inini - 5.7.2013 18:26

Když se mým známým mělo narodit druhé dítě, ustlali starší holčičce na matraci na zemi (neměli tehdy na druhou postýlku - teď už jsou za vodou) a nad matraci vyrobili krásná nebesa. Holčička měla svůj koutek, který byl jak pro princeznu. Ani ji nenapadlo chodit spát jinam, těšila se do své postýlky. Třeba by pomohlo dceři udělat takové prostředí, do kterého by každý večer nadšeně pospíchala... S dvouletým chlapečkem to bude asi trochu obtížnější, ale třeba se zadaří s nějakým oblíbeným zvířátkem na spaní. (Náš vnuk si tuhle vzal s sebou do postýlky bagr, protože - jak všichni vědí - i bagr se musí pořádně vyspat!) A když se v noci ze zvyku probudí, možná by pomohlo jen dát trošku napít, a znovu usne.

 
1234-5
1234-5 - 5.7.2013 15:32

..-....a jak to měli vaši s váma ? Taky jste s nimi spali ??? V USA dokonce už malinkatý mimi spí ve vlastním pokojíčku !!!! smajlik - 76smajlik - 76smajlik - 76

 
Bellana
Bellana - 4.7.2013 20:52

Poradit neumím. Moje děti mají matku Herodesku, která spí ráda a tvrdě, takže jsem je do postele nikdy nebrala. Měli svoji postýlku od malička a spali v ní. Měla jsem jiný zlozvyk, uspávala jsem je v náruči, to mě naučil nemocný syn a pak jsem se toho neuměla zbavit, dokud jsem ho v devíti měsících nenechala dva dny u maminky, která se s ním nechovala. Pak už stačilo zazpívat mu pak ukolébavek, později přečíst pohádku a nevymýšlel si. Manžel ani já nejsme schopní spát pod jednou přikrývkou, potřebujeme své soukromí. Zdá se, že to po nás děti zdědily, do postele za námi nechodily. Když měl někdo špatné sny, sedla jsem si k němu na postel a počkala, až usne. Ale moje postel byla jen moje.

 
Gorawen
Gorawen - 4.7.2013 17:40

Ja to trosku zlehcimsmajlik - 58smajlik - 62 Hezky densmajlik - 61
smajlik - 46 Prosim nemracit se...smajlik - 68
http://www.youtube.com/watch?v=YS3CxbfG3M4
Robo Grigorov - Všetci sa zídeme raz v jednej posteli
.........

 
Ivča+3
Ivča+3 - 4.7.2013 16:19

thePlacheck: tak na to bych až tak moc nespoléhala, to by se taky mohlo pěkně protáhnout. Osobně si ani nedovedu představit mačkat se v posteli čtyři, já se nejlíp vyspím sama, jsem v posteli příliš roztahovačná smajlik - 68.
Verera: souhlasím s tebou a nic ve zlém, ale skoro to zavání rozcapeností smajlik - 6

 
thePlacheck
thePlacheck - 4.7.2013 15:14

loupák -Ale oni se odstěhují rádi a sami jakmile se někdo v jejich třídě "náhodou" dozví že ještě spinkaj s maminkou....smajlik - 42

 
Verera
Verera - 4.7.2013 15:07

loupák: No, pokud začala holčička ječet už při pokusu o umístění do vlastní postele, tak na pohádku asi nedošlo.

Ale tohle nějak nechápu, sedmileté dítě už je trochu velké na to, aby si vyvztekávalo věci křikem, v tomhle věku už jí má být dávno jasné, že tím nic nezíská, ale může se nějak domluvit, navrhnout přijatelné řešení, že prostě už má jiné a účinnější metody než malý brácha.

Pokud to neví, je někde chyba, možná rodiče ustoupí, možná se nad jejími návrhy nikdo nezamýšlí, možná si zvykla, že je nakonec vždycky po jejím....

 
vera
vera - 4.7.2013 15:03

Neučila jsem je spát v naaší posteli,abychom nedopadli,tak,jako vy.Nic ve zlém.Musíš být prostě tvrdá a strčit je do svých postelí a nechat je prostě vyvztekat.

 
loupák
loupák - 4.7.2013 13:51

Verera: paní z článku nepíše nic o tom,že by dcerce četla pohádku,nebo u ní chvilku ležela,ale jen,že histericky řve,když má být ve své postely...buď to zapomněla napsat,nebo jí tam prostě vrazí a firtig-což mi přijde krutýsmajlik - 26
thePlacheck: co ti brání to začít řešit?
smajlik - 64

 
thePlacheck
thePlacheck - 4.7.2013 13:34

Jako bych četl svůj vlastní příběh.Akorát že těm našim rozmazlencům je 8 a 12 let.Jenže u nás to jaksi nikdo neřeší......smajlik - 76

 
Verera
Verera - 4.7.2013 13:27

loupák: Vždyť nikdo netvrdí, že se nemá číst pohádka, pomazlit před spaním, chvilku zůstat. Dcera chce číst ještě teď, a to jí je 12, celé dny leží v knížkách, ale společné čtení miluje, i když už to nejsou pohádky.

Jen ať jsou děti ve své posteli.

Dá se jim to nějak zpříjemnit, třeba si můžou samy vybrat jak dozařídit a vyzdobit pokoj a pak by přece bylo škoda v tak pěkném pokojíčku nespat.

Když jsme sestěhovávali děti, tak jsem jim na palandu ušila závěsy jako domeček, syn nahoře měl kus střechy a pak dvě okna, dcera dole okno a dveře, vyblbli se s tím slušně. Do své postele si mohly vzít spoustu plyšáků, to do společné těžko... musí být přece něco, co je pro děti natolik lákavé, že je topřesvědčí, jen zapojit fantazii a nedat na křik.

 
Sheeni
Sheeni - 4.7.2013 13:07

Mám dvě děti, v posteli s námi spaly občas,když jsem kojila, jinak v postýlce vedle naši postele. STarší šla v roce do svého pokojíčku, seděla jsem u ní, dokud neusla a bylo to bez problémů, teď občas v noci přijde (má 4), necháme ji u nás spát. Mladši spí ještě u nás v ložnici, zatím se hodně budí, takže by starší rušil při spaní. Stačí, když ruší měsmajlik - 34

S vaší dcerkou bych byla důrazná a neustupná. Určitě má něco oblíbeného (zoo, bazén..), čím by se dala motivovat. Řevem bych se rozhodně nenechala rozhodit, to zkouší každé dítě. Syna bych odstěhovala klidně taky.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-79
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.