Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Jak se vyrábějí kalendáře z vlastních fotek?

Jak se vyrábějí kalendáře z vlastních fotek?

Snad každou babičku potěší nejnovější fotky členů rodiny. Leckterá starší dáma tak má celou jednu stěnu obývacího pokoje zarytou rámečky s fotkami. Co být jednou originální a místo tradičního obrázku za sklem věnovat kalendář? Je praktický a fotek se do něj vejde vícero.

Výběr správných fotek

Rozebírat vzhled kalendáře s vnoučaty pro babičku a kalendáře s lehce smyslnými fotkami pro partnera nejspíš nemá cenu. U výběru fotek si tak dejte pozor na dvě věci – na správnou orientaci a velikost. I když jdou fotky oříznout či upravit, nemusí výsledná varianta vypadat dobře na výšku stejně jako na šířku.

Stejně tak dbejte na dostatečnou velikost. I když babička možná už špatně vidí, potěší ji spíše pěkně ostré fotky než rozmazané obrázky.

Grafický program nebo online aplikace?

Pokud máte estetické cítění a umíte s grafickými programy, originální kalendář jistě zvládnete vytvořit sami. Pak už stačí jen zajít do copycentra a nechat si jej vytisknout a svázat do kroužkované vazby.

Pro normálního smrtelníka je však mnohem praktičtější využít nějaké aplikace, kterou nabízejí prodejci těchto kalendářů. Nejenže jeho tvorbou strávíte mnohem méně času, ale také můžete očekávat lepší výsledek. A přitom se nemusíte bát, že byste byli ve své tvorbě nějak omezováni. Například Piklio.cz nabízí tvorbu kalendářů s vlastními fotkami v různých velikostech a v nespočtu různých stylů.

U zmíněného prodejce navíc není nutné aplikaci stahovat nebo instalovat – vše je dostupné online na jejich stránkách. Stačí si jen naklikat požadovaný formát a barvičky a nahrát fotky. Buď rovnou z počítače nebo z foťáku, anebo prakticky z Facebooku a dalších online zdrojů.

Pozor na názvy dnů a měsíců!

Při výběru aplikace a prodejce si dejte pozor na to, zda se nejedná jen o nějakou kopii zahraniční služby. V takovém případě by se mohlo stát, že výsledný kalendář bude mít popsané dny a měsíce třeba v angličtině. Což by nejspíš babičku zrovna dvakrát nepotěšilo.

Na Piklio.cz si jazyk můžete z několika různých vybrat. A navíc si také zvolíte sadu státních svátků. Udělat kalendář tak můžete například i pro svoje příbuzné v Polsku – s jejich státními svátky. A pro případ, že nebudete dávat kalendář k Vánocům, ale k narozeninám, které babička slaví uprostřed léta, můžete využít také funkci volitelného začátku. První měsíc v kalendáři tak nemusí být leden, ale třeba právě červenec. A to je chytré, nemyslíte? Kromě kalendáře můžete k narozeninám nechat vyrobit také pěkné fotopřání s vlastní fotkou!

Komerční článek


31.7.2013   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak se vyrábějí kalendáře z vlastních fotek?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
1234-5
1234-5 - 7.11.2013 12:59

opravdu je lepší kalendář než zaryté rámečky s fotkami smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
michaelasil
michaelasil - 20.8.2013 11:44

sharon: Fotoknihy jsou super. Od PIKLIA jich mám několik a vždycky udělaly obrouvskou radost:-)

 
sharon
sharon - 3.8.2013 0:23

www.piklio.cz

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76665.
    Archiv anket.