Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Kolik řečí umíš... Vybíráme jazykový kurs

Kolik řečí umíš... Vybíráme jazykový kurs

Určitě ani vy nechcete zůstat pozadu s jazykovými znalostmi. Požadavky zaměstnavatelů rostou, konkurence stoupá. Ať už vás žene nutnost nebo jen touha poznávat nové – chcete-li se naučit nový jazyk či oprášit staré schopnosti, je třeba najít ten správný jazykový kurs.

A právě výběr jazykového kursu už kdekoho přivedl k velkému zklamání. Proto vám nabízíme několik užitečných rad.

Jak si správně vybrat jazykový kurs

Kurs v blízkosti vašeho bydliště je jistě potěšující okolnost. Někdy je však opravdu lepší dojet o pár kilometrů dál než splakat nad výdělkem. Nelitujte vyšších nákladů za dopravu a času stráveného dojížděním. Cestu v hromadné dopravě navíc můžete využít k opakování učiva :)

Ptejte se na vše, co vás zajímá

Asi budete mít pár známých, kteří něco podobného absolvovali. Ptejte se, kde a jak byli spokojeni. Jestli nikoho takového neznáte, shánějte se po referencích na internetu. Krom nich tam naleznete spoustu dalších zajímavostí. Dnes už má většina kursů své vlastní webové stránky, z nichž lze vyčíst základní fakta, např. kontakt na odpovědné pracovníky škol. Není tedy nic jednoduššího než zvednout telefon a o svých požadavcích si popovídat. Nebojte se ptát na všechny detaily! Jsou to vaše peníze, co tyto firmy živí, máte tedy právo vědět všechny náležitosti.

Zjistěte si podrobnosti o způsobu výuky

Zjistěte, zda kurs pořádá rozřazovací testy. Pokud ne, přihlašte se ke skupině, která svou úrovní zhruba odpovídá vašim znalostem. Jestliže nejste úplní začátečníci, zvolte raději pokročilejší úroveň. Pro vaši motivaci je lepší nasadit vyšší tempo než se čtvrt roku v hodinách nudit. Stavte si ovšem reálné cíle.

Se studiem úzce souvisí učební materiál. Zatímco učení z jedné knihy bude pro vás utrpení, z jiné budete nadšeni. Především se ale nechcete učit ze zastaralých textů, že ne?

Jazykové učebnice můžeme obecně rozdělit do dvou skupin: dvojjazyčné a jednojazyčné – čili celé v cizím jazyce. Nepsané pravidlo říká, že k jednojazyčné učebnici potřebujeme dobrého lektora.

Dobrý lektor je základ úspěchu

A dobrý lektor je vlastně ten nejdůležitější činitel ve vašem studiu – za předpokladu, že jste pilní jak včelky.

Chtějte, zvlášť vy, začátečníci, rodilého mluvčího nebo učitele, který má potvrzený pobyt v dané zemi a potvrzenou kvalifikaci. A navíc, kvalitní vyučující není jen lektorem, ale i pedagogem. Jeho výuka musí být systematická. Zeptejte se, jakou metodiku učitel používá, zda do hodin zařazuje poslechová (audio/video) cvičení. Šizení, ale i přemíra těchto cvičení vám uškodí. Lektor by vás kurzneměl deprimovat, avšak zároveň nechat samostatně tvořit vlastní věty. Rozhodně to nepodceňujte, a využijte proto nabídku některých kursů, tzv. hodinu nanečisto.

Asi vám nemusíme připomínat, že čím individuálněji se přistupuje ke studentům, tím lépe. Ideální počet je 6–8 lidí ve skupině. Některé kursy nabízejí za příplatek i menší počet spolužáků.

Praktická je rovněž informace, s jakou úspěšností složili jejich studenti např. státnice. Chcete-li absolvovat závěrečnou zkoušku, nezapomeňte se ujistit, zda ji váš kurs pořádá.

Vysoká cena nemusí být vždy zárukou kvality

Ani cena není pro mnohé z nás zanedbatelná. Nezapomeňte však, že drahé školné neznamená automaticky špičkovou kvalitu. Nejlevnější kursy mnohdy zase překvapí přeplněnou učebnou, nebo lektorem, který je v učivu sotva pár lekcí před vámi.


A rada nad zlato: Po zaplacení si uschovejte účtenku. Nikdy si nemůžete být jisti, co vás čeká. V případě oprávněné nespokojenosti neváhejte požadovat vrácení peněz.

Eva Míková


7.11.2007   Rubrika:   |   Komentářů 7   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kolik řečí umíš... Vybíráme jazykový kurs

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
donalabuznikova
donalabuznikova - 24.2.2019 17:26

Tak to já do teď uměla jen Německy, nedávno jsem se však vrhla i na angličtinu a myslím, že dělám zajímavé pokroky. Nedávno jsem si dokonce přes https://kurzyazazitkyonline.cz zaplatila online kurz angličtiny a ten mi vážně moc pomohl.

 
jangrew
jangrew - 20.11.2013 10:13

Jsem ráda, že mám čas na školu www.vso.cz Je k nezaplacení, zřejmě ze mě bude průvodkyně v cizině, už se tak těším. Ještě půl roku a je to smajlik - 95

 
Aja
Aja - 7.11.2007 14:24

Pentlička: Nesháněj ani tak agenturu, ale konkrétního lektora smajlik - 58Ptej se, domluv si pár hodin a popř. vyměň smajlik - 58

 
Aja
Aja - 7.11.2007 14:22

SvetlaH: Aspenu bych zrovna vynechala. její lektoři jsou studenti VŠ, kteří tam vlastně získávají teprve praxi a nemají praktické zkušenosti. Svoje dítě bych tam opravdu nedala smajlik - 58

 
catcat
catcat - 7.11.2007 11:28

Pentlička: zkus se v Brně podívat, jestli tam je British council (určitě jsem to napsala blbě) - tam se schází anglicky mluvící komunita. A vyvěšují tam inzeráty na individuální vyučování a není to tak drahé jako v agentuře. Docela se mi to líbilo, prostě jsem se potkávala s holkou z Kanady a ta nijak než anglicky nemluvila, takže to bylo jasné...

 
SvetlaH
SvetlaH - 7.11.2007 11:03

my jsme se byli podívat s malým v Brně v Aspeně na Hybešové ulici, učí děti už od jednoho roku, kurz pro děti stojí 8 - 9 tis. na rok včetně balíčku 4 CD a omalovánek, vystřihovánek a samolepek
Malýmu jsou 3 roky a začne chodit od ledna
Pentlička: pro dospělé tam mají kurzy tuším za 3 tis. na čtvrt roku

 
Pentlička
Pentlička - 7.11.2007 8:25

Můžete mi někdo poradit nějaký dobrý a ne moc drahý kurs angličtiny v Brně?
Docela bych chtěla oprášit své středoškolské znalosti.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.